Tatuaże chińskie – znaczenie, historia, 100 zdjęć

  

Chińskie symbole pojawiają się coraz częściej wśród amerykańskich i europejskich tatuaży. Takie tatuaże mają jednak podwójne, czasem ukryte, znaczenie – musisz popatrzeć się zarówno na tatuaż, jak i na jego osobiste znaczenie. Jeżeli podobają ci się takie tatuaże, możesz zastanowić się nad użyciem chińskich symboli, Historia Chin bogata jest w obrazy, z których możesz wybierać.

Tatuaże chińskie – historia i symbolika

Jeżeli idea symbolicznych tatuaży ci odpowiada, jest wiele chińskich symboli, z których możesz do woli wybierać. Zastanów się nad użyciem w swoim tatuażu motywów zwierzęcych. W chińskich legendach jest wiele zwierząt, które miały posiadać określone cechy. Na przykład chińskie znaki zodiaku przypisują dane cechy do zwierząt, które odpowiadają rokowi urodzenia danej osoby. Rysunek jednego z tych zwierząt wytatuowany na twojej skórze jest wspaniałym wyborem, jeżeli czujesz, że pasują do ciebie cechy twojego zodiaku.

Szczur: błyskotliwy, rozgarnięty, czarujący, zabawny

  

Bawół: nieugięty, wierny, skoncentrowany na celach, pracowity

Tygrys: posiadający władzę, spokojny, opanowany, odważny

Królik: popularny, szczery, pełen współczucia

Smok: energiczny, o dobrym sercu, charyzmatyczny

Wąż: uwodzicielski, hojny, introwertyczny

  

Koń: energiczny, bystry, niecierpliwy

Koza/Owca: kreatywna, niepewna, próżna

Małpa: zabawna, energiczna, optymistyczna

Kogut: praktyczny, spostrzegawczy, przedsiębiorczy

Pies: lojalny, wierny, szczery

Świnia: miła, ułożona, elegancka

Oprócz zwierząt, jest wiele innych obrazów wziętych z natury, które można powiązać do konkretnych idei.

Kwiat lotosu: piękno, spokój i cisza

  

Wiatr: ruch, postęp i zmiany

Kwiaty wiśni: pasja

Wody oceanu: moc, siła, jasność i klarowność

Równie popularnym wzorem są znaki z chińskiego alfabetu. Nawet pojedynczy znak jest w stanie umieścić ogromne znaczenie na małym fragmencie skóry. Podczas gdy chiński alfabet ma ponad 80 000 (osiemdziesiąt tysięcy!) znaków, z których można wybierać, najbardziej popularne wśród miłośników tatuażu to:
A single character can pack a lot of meaning into a small area of skin. While there are more than 80,000 Chinese characters to choose from, a popular sampling may include:

  • Miłość
  • Serce
  • Radość
  • Szczerość
  • Cierpliwość
  • Wierność
  • Oddanie
  • Siła
  • Pokój
  • Szczęście

Jeżeli decydujesz się na tatuaż ze znakiem z chińskiego alfabetu, musisz się nad nim poważnie zastanowić. Nie tylko potrzebujesz pomyśleć nad tym co chcesz umieścić na swojej skórze, ale także nad znaczeniem, które będzie kryło się za obrazem. Obraz będzie bezpośrednio pokazywał swoje znaczenie czy aby odczytać “co autor miał na myśli” trzeba będzie wiedzieć jakiś prywatny fakt z twojego życia?

Tatuaże z głębszą symboliką popularne są od naprawdę długiego czasu, pomyśl choćby o tych robionych przez różne plemiona – tatuowanie w niektórych z nich było pewnym rytuałem przejścia. Jeżeli potrzebujesz trochę świeższej historii to popatrz na stare marynarskie tatuaże. Tatuaże z chińskimi elementami tylko dodały do ich popularności ze swoją bogatą symboliką i obrazami.

Są dwa rodzaje tatuaży inspirowanych chińską kulturą: obrazy i znaki, wzięte z alfabetu. Obrazy to na przykład zwierzęta, rośliny i stworzenia z legend – wszystkie mają przypisane do siebie jakieś znaczenie. Zastanów się nad tatuażem w tym stylu jeśli:

Chcesz mieć dramatyczny i szczegółowy tatuaż, który ma głębokie znaczenie. 
Chcesz tatuaż, który będzie miał osobiste znaczenie, ale można na niego patrzeć nie wiedząc nic o tobie.
Lubisz historię, legendy lub znaczenie konkretnych chińskich symboli.