Tatuaż myszka – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Mysz to nierzadki pomysł na tatuaż. Jego bogata symbolika może zaskoczyć niejednego człowieka. Odpowiada ona ciekawej naturze tych niewielkich zwierząt. Tatuaż z myszą odpowiada zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Rozmiar tatuażu najczęściej odpowiada rozmiarowi samego zwierzęcia. Niewielki tatuaż może zostać umieszczony na dowolnym skrawku ciała.

Tatuaż myszka – znaczenie, historia

Małe ciało, wielki duch

Wymyślając przysłowia w stylu „być cicho jak mysz po miotłą” człowiek często nie docenia niezwykłych umiejętności, jakie posiada to niepozorne stworzenie. Myślimy o nich, jako o zwierzątkach małych i słabych, które potrzebują do życia naszej opieki. W rzeczywistości jednak myszy to dzielni wojownicy, a umiejętności związanych z przetrwaniem mógłby od nich uczyć się sam Bear Grylls.

Bujna płodność sprawiła, że myszy zasiedliły cały świat. Potrafią przystosować się praktycznie do każdych, nawet najtrudniejszych warunków, jakie serwuje im Matka Natura. Ich symbolika zawiera właśnie płodność i wytrzymałość.

Myszy w tradycji

Myszy należą do tych zwierząt, które dzielą społeczeństwo na połowę. Istnieje grupa fanów i hodowców myszek. Istnieje również grupa, która myszy po prostu się brzydzi mówiąc, że zwierzęta te są brudne i roznoszą różne choroby.

  

Na przestrzeni dziejów pojawiły się również niezliczone postaci myszy w książkach, bajkach komiksach i filmach. Mamy wielkiego celebrytę – Myszkę Miki, mamy kucharza Ratatouille, mamy również kilka ślepych myszek, które sławę zdobyły dzięki filmowi „Shrek”. W naszej polskiej tradycji możemy odkryć legendę związaną z Mysią Wieżą w Kruszwicy. Legenda ta datowana jest na czasy dawniejsze niż powstanie pierwszego państwa polskiego. Król Popiel – człowiek okrutny i uciskający lud jemu powierzony – miał wg niej zginąć z rąk myszy wykonujących sąd nad niegodziwcem.

W religii hinduskiej istnieje również postać myszy o imieniu Mushika. Mushika (lub Ulana) to zwierzątko należące do bóstwa Genesh. Ganesh i Mushikę łączy bardzo bliska relacja, przezwyciężają wspólnie liczne przeciwności i podejmują różnych wyzwań. Ganesh to bóstwo wszechwidzące, wraz ze swoim zwierzątkiem potrafi zajrzeń do najciemniejszej dziury i zmieścić się w najmniejszej przestrzeni.

Symbolika i sposób przedstawienia tatuażu z myszą

Jak już wspomniałem, mysz na tatuażu może oznaczać człowieka skromnego i wstydliwego, ale lojalnego. Będzie to człowiek o wysokich zdolnościach organizacyjnych, sprytny, dociekliwy i inteligentny. Jako że mysz oznacza również płodność, kobieta z takim tatuażem może chcieć pokazać światu swoje zamiłowanie do dzieci. Być może pragnie ona lub już posiada liczne potomstwo. Mysz oznacza również człowieka niewinnego. Ostatecznie, jeżeli ktoś zdecydował się na tatuaż z wizerunkiem myszy, istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że człowiek ten jest godny naszego zaufania. Widząc taki tatuaż na ramieniu człowieka, wiem, że mam do czynienia z kimś pewnym, uczciwym, delikatnym, kto potrafi dotrzymać powierzony mu sekret.

Istnieją również liczne przedstawienia myszy ze świata komiksów, bajek i filmików. Są to często postacie zabawne, ironiczne, ale również sprytne i odważne. Każdy taki tatuaż może oznaczać miłośnika tej jednej konkretnej postaci, może on również wskazywać, że osoba z takim tatuażem utożsamia się z historią lub cechami baśniowego zwierzęcia, które przedstawia wizerunek na jej ciele.

  

  

Mam nadzieję, że mój artykuł okazał się pomocny w dokonywaniu przez Ciebie wyboru tatuażu. Jeżeli zdecydowałeś się na tatuaż z myszą, pamiętaj tylko aby właściwie przedstawić swój zamysł. Przygotuj wcześniej projekt i oddaj się w ręce wyłącznie profesjonalnego tatuażysty.