Tatuaż królik – znaczenie, historia, 36 zdjęć

  

Tatuaże z królikiem są dość popularne. Wizerunki królików przedstawiane są w zupełnie różnych rozmiarach i wariancjach kolorystycznych. Tatuaż z królikiem można Jego symbolika nie jest przypisana do jednej płci – wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Tatuaż królik – znaczenie

Dwa słowa o królikach

Króliki to zwierzęta hodowlane. Ich cechą charakterystyczną jest bycie niezwykle uroczymi i rozczulający wygląd. Mimo iż są to zwierzęta o wielu ulubionych potrawach, w myśli człowieka będą zawsze spożywać marchewki i kapustę. Dzikie króliki to szkodniki, które wyjadają warzywa z ogródków. Dodatkowo króliki są symbolem płodności, ponieważ królicze mioty, jak zapewne wiemy, są bardzo liczne. Zwierzęta te hoduje się na mięso i futra, a dzikie stworzenia są sezonowo w tych samych celach odstrzeliwane.

Króliki w kulturze popularnej

Popkultura wytworzyła niezliczone postacie królików. To ciekawe, że każdy z tych królików ma inny charakter niż pozostałe. Oznacza to, że wizerunki poszczególnych bohaterów różny baśni, bajek i komiksów, posiada własną symbolikę.

  

Dość wspomnieć o Króliku Bugs’ie Walt’a Disney’a z jego klasycznym „Jak się masz, doktorku?”. Ten uszaty marchewkożerca to zwierzę sprytne, który niestraszny polujący na niego Elmer Fudd. Z każdej opresji wychodzi bez szwanku. Jest postacią o dużej dawce ironicznego poczucia humoru. Takie właśnie cechy przyświecają człowiekowi, który decyduje się na tatuaż z Królikiem Bugs’em.

Inne przykłady królików mainstream’u mógłbym wymieniać dziesiątkami. Ze względu na szczupłość miejsca na tekst artykułu przytoczę jeszcze jedną charakterystyczną postać. Nie mogę przecież zapomnieć o Białym Króliku z „Alicji w Krainie Czarów”. Zagubione w czasie i przestrzeni zwierzę, paradoksalnie, staje się przewodnikiem wprowadzającym główną bohaterkę w świat baśniowej krainy. Tatuaż z tym niezwykłym stworzeniem może wskazywać na bogate wnętrze i bujną wyobraźnię osoby go noszącej.

Króliczek Playboy’a

Spośród wielu symboli kultury medialnej należy wyróżnić popularny na tatuaż wizerunek królika, będącego logiem najbardziej rozpoznawalnego pisma „dla panów” – Playboy’a. Króliczek Playboy’a noszony jest przez kobiety i mężczyzn. W obu przypadkach oznacza on osobę, która czuje się pewną siebie i atrakcyjną dla płci przeciwnej. Umiejscowienie takiego tatuażu (np. na szyi, lędźwiach lub podbrzuszu) ma najczęściej na cel podkreślenie jego seksualnego charakteru.

Jak wygląda i co wyraża tatuaż z królikiem?

Metod przedstawienia królika na tatuażu jest nieskończenie wiele. Królika można przedstawić w sposób realistyczny lub bajkowy. Może on przypominać postać znaną z bajek, komiksów czy książek. Może też być zupełnie osobną postacią. Może on skubać trawkę, skakać po łące albo patrzeć perlistymi oczkami na osobę, która taki tatuaż ogląda. Kolor jego futra może być realistyczny – czarny, szary, biały – lub nierealistyczny – różowy, niebieski czy jakikolwiek inny.

Każdy z tych wizerunków może mieć (a najczęściej ma) indywidualne, wymyślone przez człowieka o takim obrazie znaczenie. Ktoś inny jednak wybierze taki tatuaż ze względu na bogatą symbolikę zwierzęcia. Królik oznacza bowiem: zwinność, miłość, czułość, niewinność, delikatność, niepewność, ciekawość, wierność, ambicję, spryt.

  

  

Jeżeli mój artykuł pomógł Ci zdecydować się na tatuaż z królikiem – świetnie! Pamiętaj jednak, żeby przygotować sobie wcześniej projekt tatuażu, aby właściwie oddał to, co pragniesz, aby wyrażał.