Tatuaże maoryskie – znaczenie, historia, 100 zdjęć

  

Kiedy pierwszy raz zobaczysz maoryskie tatuaże, to już nigdy ich nie zapomnisz. Nawet jeśli jest setki, o ile nie tysiące, unikatowych sposobów na tatuaże w tym stylu, są pewne podobieństwa, które mówią o ich przynależności do jednej grupy. Tatuaże w tym stylu były wśród nas przez tysiące lat, ale splecione ze sobą proste kształty i ciągłe linie tworzą niesamowity wzór, który tylko zyskuje na popularności przez ostatnie lata.

Tatuaże maoryskie – znaczenie, historia

Żeby tak naprawdę zrozumieć złożoność maoryskich tatuaży, trzeba poznać ich historię i zdobyć wszystkie potrzebne fakty i informacje.
Kiedy spojrzysz na nie tylko powierzchownie, może wydawać się, że maoryskie tatuaże to nic więcej jak proste kształty i ciągnące się linie połączone ze sobą, ale jest w nich dużo więcej niż to, co widzisz na pierwszy rzut oka. Przez połączenie tych kształtów tworzysz unikalny wzór, który będzie wyglądał oszałamiająco na twoim ciele.

Nawet małe kształty w maoryskich tatuażach mogą być bardzo unikalne i mieć specjalne znaczenie, więc łączenie ich razem pomagało Maorysom opowiadać swoje przeróżne historie. To właśnie opowiadanie historii jest rzeczą, która przyciągnęła do tego typu tatuaży miłośników tuszu. Często chcą oni podtrzymać tradycję, a przy okazji wyrazić siebie. Takie tatuaże uważane są za ceremonię przejścia dla dzielnych Maorysów.

  

Rzeczą, o której musisz pamiętać kiedy decydujesz się na swój własny maoryski tatuaż jest fakt, że każda kombinacja tych malutkich symboli opowiada własną, specyficzną historię. Nie powinieneś losowo wybierać symboli, tylko dlatego, że wyglądają razem ciekawie.
Fundamentalnym tematem w maoryskich tatuażach jest połączenie duchowości i siły.

Zanim wytatuujesz sobie te symbole, wiedz, że przez tysiące lat wierzono, że osoba, która je nosi, zyskuje ich moc. Więc jeżeli chcesz zyskać siłę, wybierasz jeden symbol. Jeżeli chcesz zostać liderem, wybierasz drugi.
Teraz, kiedy wiesz już jak ważne są symbole w maoryskich tatuażach, możemy odsłonić przed tobą każdy z nich i przyjrzeć się im bardzo dokładnie.

Jeżeli spodoba ci się więcej niż jeden symbol, to możesz stworzyć własną historię i połączyć elementy ze sobą we własny, kreatywny sposób.
Słońce jest bardzo potężnym symbolem, kiedy jest reprezentowane w tego typu tatuażach. Oznacza skłonności przywódcze, bogactwo, śmiałość i odwagę. Jeżeli zdecydujesz się na wytatuowanie symbolu słońca w maoryskim tatuażu, znaczy to, że masz więcej środków niż potrzebujesz, aby zapewnić godne życie swojej rodzinie.
Żółw reprezentuje rodzinę, wieczność i harmonię.

Gekon uznawany jest za wcielenie Boga, coś, co jest w stanie uchronić od choroby i wszelkiego nieszczęścia.
Ocean w tatuażach maoryskich reprezentuje siłę, której należy się obawiać. Ten symbol może oznaczać tajemnicę, moc, śmierć i nieznane.
Zęby umieszczone we wzorze symbolizują mądrość, męstwo, odwagę i siłę.
Znak każdego prawdziwego wojownika, dzida lub włócznia, jest symbolem siły, odwagi, mocy i dominacji.

Jak można zauważyć, używanie więcej niż jednego symbolu sprawia, że tatuaż nabiera głębszego znaczenia, a także może wyglądać lepiej wizualnie. Warto więc zastanowić się nad tym, co chcemy pokazać na swojej skórze.

  

Symboliczne znaczenie maoryskich tatuaży:

 • Zdolności przywódcze
 • Bogactwo, powodzenie
 • Męstwo, odwaga, śmiałość
 • Tajemnica
 • Moc, dominacja
 • Śmierć
 • Nieznane
 • Rodzina
 • Wieczność
 • Harmonia
 • Ochrona przed chorobami i nieszczęściem