Tatuaż znak nieskończoności – znaczenie, symbolika, 80 zdjęć

  

Nie ma wielu wzorów tatuaży, które mają głębokie znaczenie, a zachowują swój minimalistyczny wygląd. Większość tatuaży, które wpisują się w te kryteria to religijne symbole, na przykład Gwiazda Dawida, krzyż lub symbol aum (om). Tatuaż ze znakiem nieskończoności, z kolei, nie wiąże się z żadną religią, ale nosi w sobie wiele różnych idei, a zarazem jest cudownie prosty. Podczas gdy wiele osób może uważać ten symbol za idealny dla matematyków, znak nieskończoności jest bardzo popularnym elementem wzorów noszonych przez ludzi różnych osobowości i zawodów.

Tatuaż znak nieskończoności – znaczenie, symbolika

Tatuaże ze znakiem nieskończoności są wyjątkowo popularne wśród par i często można zobaczyć serduszka wytatuowane obok, lub połączone z samym znakiem. Pary, które decydują się na ten tatuaż zazwyczaj chcą zasymbolizować ich nieskończoną, bezgraniczną miłość i często decydują się na wytatuowanie go na tych samych częściach ciała, aby dodać jeszcze więcej znaczenia do tej ozdoby. Jeżeli ty i twoja druga połówka chcecie pokazać światu, jak bardzo oddani jesteście wobec siebie, tatuaż ze znakiem nieskończoności jest znakomitym wyborem.

Oczywiście, nie jest to tatuaż zarezerwowany tylko dla par. Symbol nieskończoności jest nigdy niekończącą się pętlą, podobną do pętli i węzłów w tatuażach celtyckich. Wiąże ze sobą podobne znaczenia odrodzenia i reinkarnacji we wschodnich kulturach i religiach jak hinduizm i buddyzm. Taki tatuaż może pokazywać, że wszyscy jesteśmy wieczni, nieważne czy zamieszkujemy fizyczne ciała, czy nie. Ten wzór jest bardzo popularny z racji na to na jak wiele sposobów można go zinterpretować i do ilu ideologii różnych kultur pasuje.

  

Tatuaże ze znakiem nieskończoności, jak wspomniano wcześniej, oznaczają brak ograniczeń i nigdy niekończące się możliwości. Pokazują, że nie ma granic, których nie da się przekroczyć. Wszystko jest nieskończone. Pomyśl o idei nieskończonych możliwości i zastosuj ją do swojego życia. Każdy moment naszego życia jest przepełniony podejmowaniem decyzji, a każda decyzja ma nieskończoną liczbę skutków. Ten symbol reprezentuje wszechświat i wszystkie jego możliwości.

Odnosi się do równoległych światów i rzeczywistości. Jeżeli istnieje nieskończona ilość rzeczywistości, światów i możliwości, wszystko jest możliwe. Mamy wybór, aby być czymkolwiek i kimkolwiek chcemy. Tatuaże ze znakiem nieskończoności są tak głębokie, ponieważ mamy problem ze zrozumieniem i ch znaczenia, więc są idealne dla filozofów i myślicieli.
Wzory ze znakiem nieskończoności mogą wydawać się proste, ale ciągle wyglądają cudownie jako tatuaż.

Można je także łatwo spersonalizować i umieścić gdziekolwiek się chce. Często dodawane są do nich serduszka, aby symbolizować miłość. Dobrym pomysłem jest skrzyżowanie ze sobą dwóch oddzielnych znaków nieskończoności, tworzących krzyż, aby dodać tatuażowi religijnego znaczenia. Wplecenie symbolu yin-yang we wzór wzmocni znaczenie każdego z symboli. Niektórzy ludzie decydują się na utworzenie znaku nieskończoności z całego zdania, zamiast zwykłej linii. Inni wybierają wplecenie pojedynczego słowa lub imienia w pętlę.

Niektórzy decydują się na dodanie ozdobników, zawijasów i pętli do typowego znaku nieskończoności, aby dodać mu trochę charakteru. Istnieje wiele możliwości na spersonalizowanie swojego tatuażu.

Symboliczne znaczenie tatuażu znaku nieskończoności:

Koncepcja nieskończoności jest czymś, czym wszyscy jesteśmy zaintrygowani, ale nie jesteśmy w stanie do końca pojąć, co czyni ten symbol tak interesującym. Jeżeli wierzysz w ideę życia bez ograniczeń i nieskończonych możliwości albo chcesz pokazać swoją bezgraniczną miłość, zdecydowanie jest to symbol dla ciebie.