Tatuaże geometryczne – znaczenie, symbolika, 90 zdjęć

  

Geometrię można zauważyć niemal w każdym aspekcie naszego życia. Jeśli się dobrze przypatrzysz, możesz zobaczyć jak bardzo natura polega na regularności i wzorach. Dobrym przykładem są tutaj płatki śniegu albo szyszki. Jeżeli jesteś zainteresowany tatuażem, który ma w sobie trochę większe znaczenie niż po prostu estetyczny wygląd, dobrze byłoby przyjrzeć się symbolice stojącej za geometrycznymi tatuażami. Całkiem prawdopodobne jest, że ten typ tatuaży jest jednym z najstarszych wzorów używanych w sztuce i posiada głębokie korzenie i sens w religii, duchowości i wierzeniach.

Tatuaże geometryczne – znaczenie

Jako że te tatuaże są tak głęboko zakorzenione w wierzeniach i przesądach, mogą posiadać różne interpretacje. Niektórzy mogą się na nie zdecydować ze względu na to, że przyciągają wzrok i są atrakcyjne wizualnie, a inni ze względu na ich ukryte znaczenie i symbolikę. Zapoznanie się zarówno z ich wyglądem, jak i wymową, pomoże wybrać idealny tatuaż.

Istnieje wiele geometrycznych tatuaży, które powiązane są z religijnymi wierzeniami i, które mają wiele znaczeń powiązanych ze sobą. Tatuaże tego typu zazwyczaj są symetryczne i projektuje się je używając foremnych wzorów i kształtów, takich jak okręgi, kwadraty i trójkąty. Niektórzy ludzie decydują się na geometryczne tatuaże bez większego zagłębiania się w ich znaczenie, i w niektórych przypadkach okazuje się to dosyć problematyczne. Na przykład, wyobraź sobie – sprawienie sobie tatuażu, a po fakcie zorientowanie się, że reprezentuje on jakąś negatywną rzecz, z którą nie chcesz się utożsamiać.

  

Jeżeli jednak decydujesz się na taki, a nie inny, tatuaż, upewnij się, że wybrałeś utalentowanego i doświadczonego tatuażystę. Tego typu wzory często są skomplikowane i trudne do wykonania, szczególnie biorąc pod uwagę kombinację różnych grubości linii, cieniowania i drobnych elementów. Nawet małe odstępstwo od wzoru może mieć wpływ na odbiór całego tatuażu.

Wspomnianą wcześniej rzeczą jest grubość linii, którymi wykonywany jest tatuaż. Im są one grubsze, tym odważniej będzie wyglądał tatuaż. Jeżeli chcesz się zdecydować na coś dynamicznego i śmiałego, dobrym wyborem byłoby wybranie wzoru z grubszymi liniami. Możesz też wybierać spośród całej palety kolorów. Również wzory 3D wzrastają w tej chwili na popularności.

W geometrycznych tatuażach największe powodzenie mają konkretne wzory. Jednym z nich jest “kwiat życia”, który składa się z powtarzającego się wzoru nachodzących na siebie okręgów. Innymi popularnymi wzorami są różne wariacje na temat mandali oraz znaku yin yang. Nieco rzadsze, ale nadal występujące motywy to symbol okultystyczny – pieczęć Metatrona (spopularyzowana przez grę Silent Hill), oraz węzeł gordyjski.

Symboliczne znaczenie tatuaży geometrycznych:

Jak zostało wcześniej wspomniane, tatuaże geometryczne nie tylko są bogate w symbolikę, ale mają również duże znaczenie w religiach i wierzeniach. Większość geometrycznych wzorów ma do siebie przypisane różne znaczenia, na przykład:

  • Czworościan reprezentuje ogień
  • Sześcian oznacza ziemię
  • Ośmiościan – powietrze
  • Dwunastościan – duszę
  • Dwudziestościan – wodę

Wiele osób uważa, że takie tatuaże mogą sprowadzić na człowieka zarówno przedłużenie zdrowia, jak i uzdrowienie z choroby. Ludzie mówią, że wytatuowanie na swoim ciele tych symboli pomaga utrzymać równowagę wewnętrzną i wprowadzić harmonię do twojego życia. Według wielu przekonań kulturowych, tatuaże geometryczne mają w sobie magiczne moce, które są efektywne w leczeniu duszy i ciała.