Tatuaże, które reprezentują siłę – 55 inspirujących wzorów

  

Tatuaż średnik

Jedną z najstarszych funkcji tatuaży jest pokazywanie konkretnych cech, które cię definiują, takich jak siła lub odwaga. Jednym z najlepszych małych tatuaży, które oznaczają wewnętrzną siłę jest średnik. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, ten mały symbol jest bardzo ważny. W pisaniu używa się go, aby oddzielić frazy, które są ze sobą tak mocno powiązane, że nie powinno się stawiać tam kropki. Ale kiedy średnik malowany jest na skórze, jego znaczenie się zmienia.

Zazwyczaj decydują się na niego osoby, które mają za sobą jakieś tragiczne doświadczenia i chcą siłą przezwyciężyć negatywne myśli i autoagresywne zachowania. Za każdym razem kiedy patrzą się na średnik, przypominają sobie jakiej odwagi wymaga zmiana na lepsze i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

Tatuaż kotwica

Prawdopodobnie najczęściej wybieranym symbolem przy tego typo tatuażach jest kotwica. Oznacza ona połączenie równowagi i siły. Dlaczego właśnie takie znaczenie? Kotwicy używa się, aby zatrzymać statek w jednym miejscu. Jeżeli zdecydujesz się na ozdobienie swojej skóry kotwicą jakiejkolwiek wielkości i kształtu, pokazujesz, że masz w swoim życiu coś lub kogoś co daje ci energię i stabilność, albo że sam w sobie czujesz się wystarczająco silny i zawsze to wykorzystujesz.

  

Zobacz również: Tatuaż kotwica – znaczenie, historia, 27 zdjęć

Koło „Ensô”

Jednym ze wzorów, który w ostatnich latach zyskał popularność jest Ensō – symbol buddyzmu zen. Wielu celebrytów zdecydowało się wytatuować sobie ten znak, zaznajamiając z jego znaczeniem ludzi z całego świata. Jest bardzo stary, ale również pochodzi ze specyficznej kultury, co sprawia, że wielu ludzi nie pamięta o jego istnieniu.

Osobliwość tego wzoru polega na tym, że okrąg nigdy nie może być zamknięty, co czyni go niekompletnym. W ten sposób przedstawia się wewnętrzną siłę i inne cechy, na przykład oświecenie, danej osoby. Używa się go również w odniesieniu do wszechświata.

Tatuaż lew

Innym dobrym pomysłem na tatuaż, który oznacza siłę jest wybór zwierzęcia, które jest potężne i kojarzy się z energią i sprawnością. Mimo że rzeczą, która pierwsza przychodzi do głowy jest lew, istnieją także inne zwierzęta, które mogą oznaczać siłę.

Zobacz również: Tatuaż lew – znaczenie, historia, 50 zdjęć

Tatuaż ważka

Nie jest to znany symbol, ale ważka jest używana w kontekście siły i odwagi z dwóch powodów. Po pierwsze, jej znaczenie nie jest powszechnie znane, i nie jest to zwierzę, bądź owad, które utożsamilibyśmy z tymi dwoma cechami. Po drugiem, symbol ten, z racji na swoją elegancję i delikatność, zazwyczaj używany jest przez ludzi, którzy szukają czegoś, aby reprezentować te właśnie cechy, a nie tylko siłę.

  

Mimo że nie jest ona do tego powszechnie używana, posiada symbolikę, którą można przypisać do wspomnianej wcześniej siły. Dodatkowo, w pewnych kulturach, ważka na skórze ma przyciągać szczęście w pewnych dziedzinach i pomyślność w życiu. Podobnie, jako że jest to owad, który lata, nie ma wątpliwości, że zazwyczaj jest związany z symboliką wolności.

Zobacz również: Tatuaż ważka – znaczenie, historia, 30 zdjęć

Tatuaż smoki

Smok jest jednym z najczęściej używanych wzorów, które można wytatuować na skórze. Swoją wielką popularność zawdzięcza zarówno temu, co sobą wyraża, jak i swojej przyciągającej wzrok wizualności. Smok używany był jako ozdoba w wielu kulturach już w czasach antycznych, przede wszystkim dzięki byciu mistycznym mitologicznym bohaterem, ale i swojej symbolice. Niezależnie od wielkości takiego tatuażu, zawsze utożsamiany jest z siłą i mocą, chociaż może także symbolizować takie wartości jak czystość, nadzieja, czy wyobraźnia.