Tatuaż na obojczyku – 150 pięknych i inspirujących wzorów

  

Nie ważne czy jesteś wielkim fanem sztuki tatuażu, czy po prostu myślisz nad umieszczeniem swojego pierwszego wzoru na skórze, zapewne zastanawiasz się nad miejscem, w którym będzie wyglądał najlepiej. Wiele osób decyduje się na ramiona, plecy albo nogi – miejsca, które często mają na widoku. Jednakże, niewielkiej ilości osób w ogóle przyjdzie do głowy zastanowienie się nad obojczykiem, jako ich idealnym miejscem na tatuaż. No, nie tyczy się to tych ludzi, dla których to jedyne wolne miejsce, ponieważ reszta ciała jest już wytatuowana. Niezależnie od tego czy nie masz już miejsca na kolejne tatuaże, czy dopiero zastanawiasz się nad zrobieniem tego pierwszego, są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć o tatuażach na obojczykach.

Tatuaż na obojczyku – 150 pięknych i inspirujących wzorów

Po pierwsze, są bardzo bolesne. Zrobienie sobie jakiegokolwiek tatuażu wiąże się z bólem (o jego ilości decyduje twój próg bólu), ale mówi się, że obojczyk jest jednym z boleśniejszych miejsc. Najprawdopodobniej tatuaż w tym miejscu boli tak bardzo, ponieważ jest tuż nad kością, a każdy tatuaż robiony na kości jest bolesny. Mimo wszystko, jest to dosyć popularne miejsce, więc ból jest do zniesienia.

Jeżeli będzie to twój pierwszy tatuaż, wiedz, że jeżeli zdecydujesz się na wyjątkowo bolesne miejsce, to jeżeli nie postanowisz zrobić sobie kiedyś kolejne tatuaże, to nie będą bolały tak jak ten pierwszy.

  

Tak jak każdy tatuaż, tatuaże na obojczykach mogą być zrobione w różnych stylach – zaczynając od tych misternych, z dużą ilością detali, przez wytatuowane słowa, a kończąc na tatuażach, które zajmują większość klatki piersiowej. Jednakże, większość osób, które decyduje się na tatuaż na obojczyku, chce wyraźnie pokazać jakąś swoją prawdę życiową, jako że jest to bardzo odsłonięta część ciała.

Najbardziej popularne tatuaże na tej części ciała to słowa i cytaty, przy których większość osób decyduje się na napisanie ich delikatną kursywą – w ten sposób powstaje dobry sposób na wyrażenie swojego zdania, a przy okazji estetyczny tatuaż.
Pozornie może się wydawać, że jest to bardzo kobiece miejsce na tatuaż, ale tak naprawdę lubią je przedstawiciele obu płci.

Mężczyźni zazwyczaj decydują się na grubsze, mocniej wyglądające pismo. Takie tatuaże mogą być zarówno prostymi słowami, jak i inspirującymi, pełnymi detali, cytatami, które wiele znaczą dla osoby, która się na nie decyduje.

Mogą to być także małe symbole, które mają duże sentymentalne znaczenie. Niektórzy decydują się na pojedynczy obrazek, podczas gdy inni wolą mieć rząd małych tatuaży wytatuowany wzdłuż ich obojczyka.

W chwili obecnej najpopularniejszymi wzorami są nuty i ptaki, które zrywają się do lotu. 
Jeżeli myślisz nad zrobieniem sobie tatuażu na obojczyku, który ma w sobie jakieś słowo lub cytat, ważne jest, aby znaleźć tatuażystę, który znany jest z robienia nieskazitelnych linii.

  

Może wydawać się, że jest to ładny tatuaż do zrobienia i nie zajmie dużo czasu, ale tak naprawdę jest to wyzwanie, biorąc pod uwagę jaką precyzją należy się wykazać, aby litery były perfekcyjne.

Inną rzeczą, o której musisz pomyśleć, kiedy decydujesz się na tatuaż na obojczyku, jest pytanie, gdzie dokładnie chcesz umieścić swój tatuaż. Możesz wybrać zrobienie go idealnie na obojczyku, tuż pod nim albo tuż nad nim. Twój tatuażysta powinien pomóc ci zdecydować, w którym miejscu tatuaż, który sobie wymarzyłeś, będzie wyglądał najlepiej.