Tatuaże dla mam – 60 inspirujących wzorów

  

Niezależnie od tego czy jesteś samotną matką, macochą, czy masz kilkoro swoich dzieci, bycie matką jest prawdopodobnie ważną częścią twojego życia. Pokazanie tego za pomocą tatuażu może zawsze demonstrować twoje oddanie i poświęcenie dla twojej rodziny.

Przytulenie od mamy może wyleczyć złamane serce lub sprawić, że zdarte kolano przestanie boleć. Kiedy twoje dziecko się urodziło, przytuliłaś je do serca, tym samym pokazując waszą więź. Dlatego też tatuaż przytulających się matki i dziecka jest popularnym wzorem wśród matczynych tatuaży.

Może to być skomplikowany portret ciebie i twojego dziecka lub prosty rysunek, pokazujący kontury przytulonych matki i dziecka, na przykład otoczony sercem. Tatuaż z takim wzorem zazwyczaj jest mały i ogranicza się do jednego koloru.

  

Można go umieścić tak naprawdę wszędzie, ale najpopularniejszym motywem jest usytuowanie go nad lub pod sercem oraz na obojczyku.
Matczyną miłość i dobre relacje z dziećmi można również pokazać używając zwierzęcych motywów. Zazwyczaj używa się do tego słoni i żyraf. Zwierzę reprezentujące dziecko zazwyczaj trzyma swoją matkę za ogon.

Dobrym przedstawieniem przyszywanej mamy jest przedstawienie matki i dziecka jako dwóch różnych zwierząt, na przykład słonia i małej żyrafy. Tatuaże matki i dziecka zazwyczaj są rysowane w kreskówkowym stylu i mogą być wykonywane zarówno pojedynczym kolorem, jak i całą paletą barw. Miejsce na takie tatuaże ograniczone jest jedynie przez wyobraźnię, ale często umieszczane są nad sercem, na obojczyku, przedramieniu i kostce.

Zobacz również: Tatuaż słoń – znaczenie, symbolika, 50 zdjęć

Macierzyństwo przychodzi do nas w różnych formach. Niezależnie od tego czy twoje dziecko właśnie teraz w tobie rośnie czy już dawno opuściło rodzinny dom i założyło własną rodzinę, możesz pokazać niewyobrażalną więź, która kształtowało się przez te dziewięć miesięcy poprzez tatuaż kobiety w ciąży. Taki tatuaż to zazwyczaj prosty szkic pokazujący ciężarną matkę połączoną ze swoim dzieckiem, które znajduje się w jej macicy. Można spersonalizować taki wzór dodając wokół serca, datę urodzenia lub kolory, które lubimy. Podczas gdy taki tatuaż można umieścić na ręce lub nodze, wiele kobiet decyduje się na umieszczenie go na brzuchu, aby zasymbolizować, gdzie rosło ich dziecko.

Jeżeli jesteś mamą bliźniaków albo nawet wieloraczków, jest wiele konkretnych wzorów, które mogą ci pomóc pokazać twoją rodzinę. Popularnym pomysłem jest tatuaż matki trzymającej się za ręce ze wszystkimi swoimi dziećmi. Zazwyczaj matka zaznaczona jest jednym kolorem, a jej dzieci innym. Można to też dostosować do bliźniaków różnej płci, umieszczając obok matki chłopca i dziewczynkę.

  

Wiele tatuaży posiada symboliczne znaczenie, które jest w stanie zrozumieć tylko matka. Mimo wszystko, połączone ze sobą serca są ciekawym sposobem na pokazanie więzi ze swoimi dziećmi. Jedno serce może być większe i reprezentować ciebie, a otaczające cię małe serduszka twoje dzieci. Ciekawą alternatywą jest też grupka serduszek połączonych ze sobą. Jako że jest to tatuaż odnoszący się do twojego życia i dzieci, często wybiera się miejsce, w którym zawsze można go widzieć, na przykład nadgarstek.

Innym ciekawym wzorem dla samotnych matek lub tych, które mają już dorosłe dzieci są ptaki. Mogą one symbolizować twoje dzieci odlatujące z rodzinnego gniazda lub wasze stado lecące razem. Podczas gdy ten tatuaż będzie pasował wszędzie, ptaki lecące wzdłuż obojczyka lub pleców sprawiają, że tatuaż wzbudza zainteresowanie i jest intrygujący.