Tatuaże, które reprezentują miłość do rodziny – 120 wzorów

  

Tatuaż nie jest czymś, co łatwo jest usunąć, a więc decyzja o jego wykonaniu powinna być dobrze przemyślana. Prawdopodobnie będzie z tobą już na zawsze, więc mądrze byłoby zastanowić się nad możliwymi opcjami. Podczas gdy niektórzy mogą chcieć zdecydować się na humorystyczny tatuaż, albo taki, który nie jest niczym więcej, jak pięknym wzorem, inni będą szukać głębszego znaczenia w ich wymarzonej ozdobie.

Jest niewiele rzeczy, które znaczą dla ludzi więcej niż rodzina. Ona kształtuje to jacy jesteśmy, daje nam poczucie komfortu, kiedy z nią przebywamy i pozostawia za sobą żal i smutek, kiedy odchodzi. Jest to powód, dla którego tak wielu ludzi decyduje się na tatuaż, który reprezentuje miłość do rodziny.

Tusz, który na zawsze będzie na ich skórze oznacza tą samą, niezmienną miłość, którą darzymy bliskich. Jest wiele inspirujących i kreatywnych sposobów na przedstawienie naszych uczuć w formie tatuażu. Nie ma jednoosobowych rodzin. Niektóre są ogromne, a inne maleńkie, ale zawsze reprezentowane przez pewną grupę ludzi.

  

Słonie znane są z silnych więzi rodzinnych, szczególnie z matką, która jest głową rodziny. Starsza słonica pozostanie ze swoim stadem aż do śmierci, lub do momentu, w którym nie będzie mogła kontynuować wędrówki. Słonie wytwarzają więcej hormonu związanego ze stresem, kiedy któryś osobnik z rodziny umrze, co sugeruje, że ich więzi są naprawdę imponujące. Słonie w tatuażach oznaczają nierozerwalną więź między ludźmi i często ukazane są jako stado zwierząt, które trąbami trzymają się ogonów innych, idących przed nimi.

Zobacz również: Tatuaż słoń – znaczenie, symbolika, 50 zdjęć

Jednymi z najlepszych rodzinnych tatuaży to wzory, które przedstawiają grupy. Matrioszki to małe laleczki, tworzące zestaw, gdzie mniejsze lalki mieszczą się w środku dużych. Jest to świetna metafora rodziny, o czym świadczy popularność tego motywu. Pokazują, że, mimo iż są oddzielnymi jednostkami, pasują do siebie. Tak naprawdę każda grupa rzeczy może reprezentować rodzinę, jeżeli mowa o projektowaniu tatuaży.

Jednym z popularnych wzorów są gwiazdy, ponieważ łatwo można je spersonalizować, na przykład używając różnych kolorów, oznaczających każdego członka rodziny.

Zobacz również: Tatuaże gwiazdki – znaczenie, historia, 30 zdjęć

Strzały to również popularny motyw w tego typu tatuażach. Oznaczają one ochronę, a kto jest cię w stanie ochronić lepiej niż rodzina? Każda strzała może być narysowana trochę inaczej, albo mieć w sobie coś specyficznego, kojarzącego się z danym członkiem rodziny.

  

Zobacz również: Tatuaż strzała – znaczenie, historia, 75 zdjęć

Słowo “rodzina”, bądź angielskie “family”, jest całkiem popularnym i prostym wzorem, ale również łatwo go spersonalizować. Niektórzy chcą porzucić znane nam języki na rzecz czegoś nieco bardziej egzotycznego.

Ohana jest jednym z najbardziej modnych wyborów, ponieważ została rozsławiona przez Disneyowski hit z 2002 roku, film “Lilo & Stich”.

Innym popularnym rozwiązaniem jest tatuaż przedstawiający drzewo rodzinne. Można użyć do tego rysunku prawdziwego drzewa, ale również samych imion. Nie musi ono przedstawiać dokładnych danych członków rodziny, ale na przykład użyć różnych kształtów i kolorów, aby oznaczyć konkretnych członków rodziny.

Zobacz również: Tatuaż drzewo – znaczenie, historia, 50 zdjęć

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie pod spodem wspólnego motta (także tego nieoficjalnego) albo cytatu, który pasuje do twojej rodziny. Podczas gdy rodziny zazwyczaj trzymają się razem, zdarzają się czarne owce. Nie tatuuj sobie czyjegoś imienia, jeżeli go nie lubisz, ale nie zdziw się, jeśli zauważy swoją nieobecność na rodzinnym tatuażu.