Tatuaż stokrotki – znaczenie, historia, 80 zdjęć

  

Informacje o stokrotce można znaleźć w większości starożytnych kultur. Istnieją zarówno legendy, jak i historyczne zapiski, które sugerują, że jedni z najpotężniejszych władców starożytnych królestw mieli rozległe ogrody pełne stokrotek i innych kwiatów.

We wczesnych latach, ogrody, w których rosły stokrotki były symbolem klasy i prestiżu, więc każda znacząca osoba w społeczeństwie powinna taki mieć. Mimo że można je znaleźć w prawie każdej kulturze, stokrotki zajmowały wyjątkowe miejsce w Imperium Rzymskim.

Tatuaż stokrotki – znaczenie, historia

Według jednego z rzymskich mitów, nimfa, jedna z najpopularniejszych niższych bogiń w rzymskiej kulturze, tańczyła w rozległym sadzie. Bóg, który opiekował się tym miejscem upodobał ją sobie i postanowił ograniczyć jej ruchy, aby na zawsze została przy nim. Chcąc przed nim uciec, nimfa zamieniła się w stokrotkę, i dlatego właśnie ten kwiat stał się tak bardzo popularny.

  

Istnieje także wiekowa relacja pomiędzy stokrotką a chrześcijaństwem. W średniowieczu na przykład nazywana była różą Maryi.

Jako że stokrotki występują w różnych kolorach, mają także różne znaczenia. Znaczenie jakiegokolwiek tatuażu ze stokrotką będzie zależeć od tego jakiego jest ona gatunku, jej koloru, i powodu, dla którego zdecydowałeś się właśnie na nią. Mimo to, istnieją pospolite i popularne znaczenia kojarzone z tego typu tatuażami.

Tatuaże stokrotek są symbolem czystości i niewinność, szczególnie dla chrześcijan. Niektórzy chrześcijanie używają tego symbolu, aby reprezentować czystość i niewinność Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi Dziewicy. Niektóre panie decydują się na taki tatuaż, aby zasymbolizować, że w momencie robienia go jeszcze były dziewicami, a więc były czyste.

Stokrotki mogą być także symbolem kobiecości i piękna. Kwiat sam w sobie przedstawia piękno, więc niektórzy ludzie wierzą, że jeżeli go sobie wytatuują, ich wygląd również będzie lepiej postrzegany. Stokrotka jest powiązana z kobiecością w wielu kulturach, można więc używać jej jako ogólnego symbolu dziewczęcości, nie tylko piękna.

Jeśli jesteś dziewczyną, która chciałaby pokazać harmonijną relację ze swoją kobiecością lub mężczyzną, który sympatyzuje z feminizmem, ten tatuaż może być dobrym wyborem.

  

Taki typ tatuaży jest też często używany jako symbol wiary. Jeżeli zdecydujesz się na zrobienie sobie religijnego tatuażu, na przykład dłoni złożonych do modlitwy albo twarzy Jezusa, możesz go uzupełnić o jedną lub kilka stokrotek, aby jeszcze lepiej zobrazować to, co chcesz przedstawić.

Są bardzo dobrym dodatkiem do religijnych tatuaży ponieważ symbolizują też pokój, marność, miłość i delikatność. Możesz zdecydować się na sam kwiat oznaczający religijne oddanie, ale być może konieczne będzie dodanie kilku słów pod lub nad tatuażem, aby wyjaśnić jakie przesłanie symbolizuje ten tatuaż.

Miejsce na tatuaż tego typu nie ma aż tak dużego znaczenia, ale popularne są ramiona, nadgarstki, plecy, uda, kostki i stopy. Nie ma też ograniczeń co do koloru, chociaż najczęściej wybierane są białe i różowe stokrotki.

Nikt też nie zabrania wykonania czarno-białego tatuażu, chociaż nie jest to najpopularniejsza opcja. Stokrotki całkiem często tatuowane są wraz z jakąś sentencją lub datą, która jest ważna dla osoby noszącej tatuaż.

Symboliczne znaczenie tatuażu stokrotki:

  • Niewinność (szczególnie stokrotki z żółtym lub bladym środkiem)
  • Czystość
  • Piękno
  • Kobiecość
  • Doskonałość
  • Zrozumienie, umiejętność zachowywania sekretów
  • Pokój
  • Radość
  • Nowy początek
  • Miłość (szczególnie pierwszą)
  • Delikatność