Tatuaż skrzydeł – znaczenie, symbolika, 84 zdjęć

  

Tatuaże skrzydeł stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Z pewnością mają w sobie głęboką symbolikę, ale jest przecież więcej niż jeden rodzaj skrzydeł. Każdy z nich jest unikalny i z każdą parą skrzydeł przychodzi nowy sentyment i znaczenie.

Tatuaż skrzydeł – historia, znaczenie, symbolika

Jak można się spodziewać, najbardziej popularnym typem skrzydeł w tatuażach są te należące do aniołów. Mimo że mają ich tysiące, podstawowym znaczeniem jest w dużym skrócie niewinność lub jej utrata. Niektórzy nieustraszeni miłośnicy tatuażu wezmą to jako zaproszenie i sprawią, że całe ich plecy będą kanwą dla, największych jakie widziałeś, skrzydeł w stylu archanioła Gabriela. Te artystyczne, szczegółowe i pełne energii tatuaże skrzydeł często są w centrum uwagi gdziekolwiek by się nie znalazły.

Równie popularne, szczególnie wśród młodych kobiet tatuaże skrzydeł wróżek nie zawsze są suche, z równymi, monotonnymi liniami. Są równie łatwe do przerobienia w małe arcydzieło tak jak ich prekursor, anielskie skrzydła. Często tatuowane są w otoczeniu ekstrawaganckich, zielonych i limonkowych ogrodów albo lawendy i barwinku. Skrzydła wróżki są zabawne, lekkie i unikatowe.

  

Często pokazują sobą czucie się młodym.
Zamiast skrzydeł, które przypominają te ptasie, które są najbardziej popularne, niektórzy preferują szersze, bardziej podobne do skrzydeł insekta, skrzydła motyla. Niektóre z takich tatuaży są zaprojektowane, aby być dokładną kopią skrzydeł Danaida wędrownego podczas gdy inne to oryginalne wzory, których nie zobaczysz nigdzie w naturze. Zarówno te motyle, jak i inne typy skrzydeł insektów, zazwyczaj są bardziej owalne i podłużne i generalnie mają w sobie więcej kolorów niż np. skrzydła anioła.

Mimo że są podobne do skrzydeł anioła ze względu na ich upierzenie, osoby, które mają na plecach ptasie skrzydła szybko wskażą ci różnicę. Na taki tatuaż skrzydeł zazwyczaj decydują się osoby, które wierzą w spirytyzm i nieznane moce Matki Natury. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów ptasich skrzydeł są te należące do orła, sokoła, jastrzębia lub kruka.

Większość z nich jest symbolem siły i samodzielności, podczas gdy skrzydła kruka i wrony, czy też tatuaże z tymi zwierzętami, są same w sobie symbolem ciemniejszego świata i potencjalnym znakiem zainteresowania czarną magią, voodoo i poganizmem.
 Nie jest żadnym wielkim sekretem, że sztuka gotycka i plemienna podbiła świat tatuażu wiele lat temu.

Tatuaże skrzydeł zdecydowanie nie są w tym wypadku odstępstwem. Podczas gdy skrzydła aniołów i wróżek są najbardziej popularne wśród subkultury surferów czy też blue grass, tatuaże gotyckie i plemienne także zostawiają tutaj swój ślad. Wiele popularnych wzorów jest inspirowane ubraniami, ale również wiele ubrań w tej subkulturze jest inspirowane wzorami tatuaży. W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie stwierdzić co było pierwsze.

Symboliczne znaczenie tatuażu skrzydeł

Jest niezliczenie wiele możliwych wzorów na tatuaż skrzydeł – anielskie, należące do zwierząt, czy też jeszcze inne. Każda para skrzydeł niesie za sobą potencjalną symbolikę tatuażu, a więc jest znaczeń jest niezliczenie wiele, tak naprawdę zależą one od osoby noszącej tatuaż. Kilka wybranych znaczeń jest umieszczone poniżej:

  
 • Pamięć o osobie, którą straciliśmy
 • Stracenie kogoś bliskiego przez raka piersi
 • Bliskość z naturą
 • Połączenie ze zwierzęcym duchowym przewodnikiem
 • Dualność natury ludzkiej
 • Śmierć
 • Wytrwałość, ponowne powstanie
 • Upadek
 • Wiara religijna
 • Miłość
 • Wolność
 • Zdolność przystosowywania się do sytuacji
 • Metamorfoza
 • Spadek rodowy

Zobacz również: Tatuaż anioł – znaczenie, historia, 48 zdjęć