Tatuaże ze znakami zodiaku: panna – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Jeżeli urodziłeś się pomiędzy dwudziestym czwartym sierpnia a dwudziestym drugim września, gratulacje, jesteś zodiakalną Panną! Pokaż swoją dumę z tego powodu, sprawiając sobie tatuaż z twoim znakiem zodiaku. Wzory zodiakalnych tatuaży są zazwyczaj tworzone w przeróżnych stylach, kolorach i interpretacjach, a Panna nie odbiega od tego schematu. Od najprostszego glifu do bardziej dramatycznych scen, jest nieskończona ilość sposobów, na jakie możes pokazać swój znak z odrobiną tuszu.

Zodiakalne Panny mogą wydawać się wybredne, ale tak naprawdę posiadają niesamowitą umiejętność porządkowania i segregowania tego co zdrowe, wartościowe i pożyteczne, od tego, co niezdrowe, bezwartościowe i szkodliwe. Bardzo ważna jest dla nich czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – czystość ciała, otoczenia, żywności, ale także czystość intencji i motywów oraz jasne i uporządkowane sytuacje.

Cenią też zdrowie i dbałość o ciało. Panny są uważne i wnikliwe. Działają bardzo efektywnie, są ukierunkowane na osiągnięcie konkretnych rezultatów. Niestety, tak jak inne znaki, mają wady. Ich krytycyzm może przerodzić się w drobiazgowość, pedanterię i nietolerancję wobec słabych stron innych ludzi. Często mają też obsesję na punkcie detali i nadmiernie wszystko racjonalizują.

  

Tatuaże ze znakami zodiaku: panna – historia

Panna powszechnie znana jest jako dziewica. Jako że symbolika dziewictwa jest tak mocno zagnieżdżona w tym znaku zodiaku, jest świetnym pomysłem, który można użyć przy projektowaniu tatuażu. Panny są głównie przedstawiane jako młode kobiety. Klasyczna symbolika Panny przedstawia dziewicę ubraną w rzymskie szaty. Możesz zaprojektować tatuaż używając tego prostego konceptu lub zdecydować się na bardziej skomplikowaną wersję. Co powiesz na dziewicę kąpiącą się w przejrzystej wodzie? Może twoja panna nakłoniła mitycznego jednorożca do położenia swojego łba na jej kolanach.

Jest wiele różnych wariacji, które możesz wykorzystać myśląc nad swoim tatuażem. Jeżeli martwisz się posiadaniem dziewicy wytatuowanej na swoim ciele, mimo że już nią nie jesteś, nie martw się! Być może jesteś dziewicą w jakiś inny sposób. Na przykład nigdy nie byłeś zakochany. Albo nigdy nie zrobiłeś czegoś o czym bardzo długo marzyłeś, ale nie miałeś możliwości lub odwagi tego zrobić. Dziewica może być symbolem twoich ukrytych pragnień i nikt oprócz ciebie nie będzie wiedział co oznacza.
 Glif Panny jest jednym z ciekawszych, jeśli mówimy o znakach zodiaku.

Wygląda jak litera “M” napisana w kursywie, ale jej ostatnie ramie zawija się wokół siebie i tworzy pętelkę, wyglądając jak ogon albo cała ryba. Glif sam w sobie może zostać użyty do wytatuowania robiącego wrażenie tatuażu, ale wygląda wyjątkowo dobrze jako część tatuażu w plemiennym stylu. Doskonale pasuje na tatuaż na bicepsie lub na plecach.

Każdy znak utożsamiany jest z pewnymi kwiatami i innymi roślinami. Część flory powiązanej z Panną obejmuje astry, chryzantemy, bratki, bluszcz i paprocie. Możesz zdecydować się na użycie zbitki tych roślin i listowia, aby reprezentowały twój znak zodiaku. Ciekawym pomysłem jest też dziewica trzymająca bukiet takich kwiatów lub leżąca na łące, na której rosną. Bluszcz wygląda pięknie owinięty wokół nadgarstka lub kostki. Po prostu pozwól swojej wyobraźni zboczyć z utartych szlaków i zobacz co ci przyniesie. Jest to sprawdzony sposób na unikalny tatuaż.

Tatuaże ze znakami zodiaku: panna – symboliczne znaczenie :

  • Porządek
  • Staranność, krytyka
  • Wnikliwość, uważność
  • Rezerwa
  • Dbałość o zdrowie
  • Czystość, dziewictwo
  • Drobiazgowość, pedanteria