Tatuaże ze znakami zodiaku: byk – znaczenie, historia, 64 zdjęć

  

Jeżeli urodziłeś się pomiędzy dwudziestym pierwszym kwietnia a dwudziestym maja, gratulacje, jesteś zodiakalnym Bykiem! Jeżeli nie jest to twój znak zodiaku, ale mimo wszystko jak najbardziej pasujesz do osób urodzonych pod tym znakiem, to możesz być zainteresowany tatuażami, które wiążą się właśnie z Bykiem.

Jeżeli jesteś Bykiem, który uwielbia astrologię lub takim, który nie jest nią specjalnie zainteresowany, ale czuje, że pasuje do astrologicznego wzoru właśnie tego znaku, być może chcesz sprawić sobie prosty wzór na swój pierwszy tatuaż albo nawet dodać glif Byka do tatuażu, który już sobie zrobiłeś. Byki są zdecydowane i uparte, zawsze doprowadzają swoje pomysły do końca. Dużo uwagi poświęcają przyjemności i wygodom. Dopiero, gdy mogą posługiwać się wszystkimi zmysłami, to czują, że żyją.

Są stałe i konsekwentne w swoich wyborach. Gdy już się na coś zdecydują, to bardzo trudno jest przekonać je do zmiany zdania. Znane są ze swojego uporu. Osoby, które urodziły się pod tym znakiem są trzeźwo myślące i rzeczowe. Zdolne są do utrzymywania długotrwałych relacji, są bardzo stałe w swoich uczuciach.

  

Niestety zdarza się, że takie osoby są powolne i ich jednotorowe myślenie utrudnia im dostrzeżenie innych, czasem łatwiejszych, rozwiązań. Mają również problem z odróżnieniem rzeczy ważniejszych od tych, które mogą jeszcze chwilę poczekać. Byki często bywają zaborcze.

Tatuaże ze znakami zodiaku: byk – znaczenie, historia

Osoby spod znaku Byka zazwyczaj łatwo jest pokochać, a one odwzajemnią tą miłość ze zdwojoną siłą. Nie jest więc dla nikogo zdziwieniem, że osoby, które urodzone są pod tym znakiem i interesują się astrologią, chcą mieć dowód swojej natury wytatuowany na własnym ciele. Podczas gdy Byk jest pozytywnym znakiem, to, oczywiście tak jak przy każdym innym znaku, ma też swoje wady. Najczęstszymi z nich jest zazdrość, zaborczość i chciwość.

Jest wiele różnych wariacji wzorów nawiązujących do znaku Byka. Pierwszym z nich może być kształt tarczy ze skrzyżowanymi dwoma górnymi rogami, które rozciągają się aż do górnych brzegów obrazu. Jest to bardziej kanciasta wersja tradycyjnego glifu Byka. Równie popularny jest sam symbol Byka umieszczony w innej figurze geometrycznej, podczas gdy otaczająca go przestrzeń jest wypełniona okręgami.

Najbardziej znanym motywem kojarzącym się z tym znakiem zodiaku jest sam byk. Mimo że zodiakalne Byki potrafią być bardzo uparte, historia za tym symbolem wiąże się z opowieścią o wymuszonym romansie. Bóg Zeus był dosyć znany ze swojego upodobania do śmiertelnych kobiet. W tym wypadku mowa jest o greckiej księżniczce Europie, która nie chciała mieć nic do czynienia z zalotami Zeusa. Będąc kreatywnym kochankiem, Zeus przemienił się w białego byka i udał się uwodzić Europę. Europa była tak zafascynowana łagodnym zwierzęciem, że wspięła się na jego grzbiet. W tym momencie Zeus szybko porwał księżniczkę na Kretę, a tam narzucił jej swoje uczucia.

Symboliczne znaczenie tatuażu Byka

Glif Byka składa się głównie z koła, na wierzchu którego umieszczona jest zakrzywiona linia (niektórzy uważają, że to połówka koła), pokazuje on głowę byka z rogami. Tatuaż inspirowany znakiem zodiaku Byka może oznaczać:

  
  • Znak zodiaku osoby noszącej tatuaż, członka jej rodziny lub partnera
  • Cierpliwość
  • Sensualność, zmysłowość
  • Konserwatywność, trzymanie się sztywno ustalonych zasad
  • Stałość, przyziemność
  • Wytrzymałość
  • Niezawodność, rzetelność, wiarygodność
  • Upór, zdecydowanie, solidne zasady moralne
  • Zamożność
  • Negatywne nastawienie do zmian

  

Zobacz również: Tatuaż byk – znaczenie, symbolika, 50 zdjęć