Tatuaże ze znakami zodiaku: waga – znaczenie, historia, 50 zdjęć

  

Jeżeli urodziłeś się między 23 września, a 22 listopada, twoim znakiem zodiaku jest waga. Ten znak zodiaku posiada bogate znaczenie, zarówno astrologiczne, jak i personalne. Jeżeli czujesz się wyjątkowo związany ze swoją datą urodzenia, być może zastanawiasz się nad zrobieniem sobie tatuażu, aby to okazać. Tatuaże ze znakami zodiaku potrafią być bardzo unikalne i osobiste, a także dobrze sprawdzą się jako pierwszy tatuaż – znak zodiaku nie jest rzeczą, którą możesz zmienić.

Tatuaże ze znakami zodiaku: waga – Historia

Ten znak zodiaku w astrologii znany jest z głównie z dwóch rzeczy: bycia społecznikami i bycia zorganizowanym. Wagi zawsze wysłuchują obu stron przed wydaniem osądu i rozważą wszystkie wady i zalety przed podjęciem decyzji.

Nie mają też najmniejszych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości i znane są też ze swojego nienagannego stylu. Uwielbiają być w centrum uwagi – chcą, by każdy słuchał ich opinii, a nawet milczenia.

  

Trudno jest nie lubić prawdziwej Wagi, a jeszcze trudniej jest nie podziwiać ich poczucia równowagi. Dodatkowo, nie można Wagom odmówić wyjątkowo rozwiniętej intuicji, bardzo naturalnej uprzejmości i wiecznego tryskania dobrym humorem.

Posiadają one również cenny dar empatii. Są świetnymi słuchaczami (nawet jeśli czasami słowa rozmówcy wlatują jednym uchem, a wylatują drugim), nie przerywają rozmówcy i nie oceniają go pochopnie.

Wagi są bezstronne, zawsze dążą do sprawiedliwości. Są dobrymi dyplomatami, posługując się wyrafinowanym językiem i wrodzonym taktem. Jako osoby dążące do harmonii (zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i w sztuce), starają się unikać konfliktów, ponieważ zaburzają one równowagę.

Przez to, że rozważają każdą, nawet najmniej prawdopodobną, możliwość i muszę zastanowić się, czy warto w ogóle zajmować się daną rzeczą, mają problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za te podjęte. Nie radzą sobie z konfliktami, w których nie umieją zająć jednoznacznego stanowiska. Dążą do rozwiązania sporów nawet za cenę bycia w niezgodzie z samymi sobą.

Istnieją różne znaki kojarzące się z tym znakiem zodiaku. Najpopularniejszym z nich jest prawdopodobnie glif, który kojarzy się z wagą ze zrównoważonymi szalkami. Sam symbol oznacza zachodzące słońce, symbolizuje nadejście białego dnia. Znak ten może też oznaczać wyśrodkowaną naturę wagi, tak, jakby stała na samym środku drogi.

  

Wznoszący się na środku brzuszek pokazuje, że Waga jest w stanie zbalansować obie strony problemu, bez krzywdzenia którejkolwiek z nich. Inną interpretacją tego symbolu jest fakt, że z wyglądu przypomina on znak równości. W tym przypadku brzuszek ma oznaczać sprawiedliwość, która mieści się w tym znaku zodiaku.

Oczywiście, sama waga, jak nazwa wskazuje, jest bardzo popularnym symbolem tego znaku. Sama w sobie reprezentuje zrównoważoną naturę astrologicznych Wag. Większość tatuaży związanych z tym znakiem przedstawia szalki, które umieszczone są na tej samej wysokości, bardzo rzadko jedna przechylona jest bardziej od drugiej.

Dzieje się tak dlatego, że główną cechą typowej Wagi jest balans. W codziennym życiu zawsze starają się utrzymać oba końce wagi w stanie równowagi. Tatuaż może służyć za przypomnienie, aby w codziennym życiu zawsze szukać harmonii.

Ciekawą rzeczą dotyczącą tego znaku zodiaku jest fakt, że jako jedyny nie jest reprezentowanym przez jakieś stworzenie.

Symboliczne znaczenie tatuażu Wagi:

  • Równowaga
  • Sprawiedliwość, bezstronność
  • Wyrafinowanie, takt
  • Umiejętności dyplomatyczne
  • Żywioł powietrza
  • Planeta Wenus