Tatuaż armband – znaczenie, symbolika, 100 zdjęć

  

Armband Tattoos, czyli po prostu tatuaże wokół ramienia, szczególnie te z wzorami tribal, są jednymi z zyskujących popularność w dzisiejszych czasach. Szczyt ich popularności był 10-15 lat temu, ale powoli wracają do łask wśród miłośników tatuaży.

Najatrakcyjniejszą rzeczą z nimi związaną jest fakt, że bardzo łatwo je pokazać, ale równie łatwo jest je ukryć pod rękawem koszuli. Tak jak każdy inny tatuaż, mają swoją historię i znaczenie. Podczas gdy większość osób decyduje się na nie z racji na ciekawy wygląd, warto poznać ich symbolikę przed zrobieniem tatuażu.

Tatuaż armband – znaczenie, symbolika

Znaczenie tego typu tatuażu będzie zależało od konkretnego wzoru, który wybierzesz. Na przykład czarnych armbandów używa się, aby uhonorować pamięć zmarłego krewnego lub przyjaciela. Wzięło się to od czarnych materiałów zawiązywanych wokół ramienia, których tradycyjnie używano jako znaku żałoby. Takie czarne paski nosiło się w dniach po śmierci ukochanej osoby. Kiedy osoba, z którą jest się bardzo blisko umiera, wiele osób chce ją opłakiwać do końca życia i mieć rzecz, która stale będzie o niej przypominała. Cóż, tatuaże są na wieczność, używają permanentnego atramentu, więc taki wzór może być symbolem długoterminowej żałoby dla niektórych ludzi.

  

 

Drut kolczasty w formie takiego tatuażu może być symbolem chrześcijaństwa lub być powiązany z życiem Jezusa Chrystusa. Używa się go, aby symbolizować ukrzyżowanie Chrystusa, a konkretnie jego koronę cierniową. Dla chrześcijan (lub innych ludzi, którzy czują się związani z tą religią) zrobienie sobie tatuażu z drutem kolczastym może być symbolem oddania, wiary, poświęcenia, ale i nadziei.

Inne symbole używane w tego typu tatuażach mogą być znakiem czyjejś dumy z pochodzenia albo symbolem kobiecości, miłości i władzy. Tatuaż z kwiatem kwitnącej wiśni można znaleźć w kilku kulturach, i w każdej może oznaczać co innego. W chinach, kwiat wiśni jest symbolem kobiecości, miłości i odwagi. W Japonii drzewa wiśniowe oznaczają przejściowość, tymczasowość życia.

Na Hawajach armbandy oparte na żywiole wody (bądź ogólnie z nim związane) są bardzo popularne i często używane są jako symbol dumy z hawajskiej kultury i tradycji. Z kolei dla innych taki tatuaż nie będzie miał żadnego konkretnego znaczenia i zdecyduje się na niego tylko ze względów estetycznych. Rdzenni mieszkańcy Hawajów mogą pochwalić się niesamowitą, unikalną kulturą i są jednymi z niewielu, którym udało się ją zachować pomimo wszystkich oddziaływań z zewnątrz. Hawajski armband może składać się z kilku rzeczy, które kojarzą się z tym miejscem, na przykład delfinów, żółwi, a nawet flory i fauny tych niesamowitych wysp.

Wzory typu tribal były popularne w wielu kulturach i regionach świata przez setki lat i być może to właśnie tłumaczy, dlaczego sporo tatuaży armband właśnie z nich korzysta. Taki tatuaż reprezentuje kulturę lub cywilizację, i to właśnie nadaje mu rdzenny wygląd. Jest wiele wzorów spośród których możesz wybierać, jeśli zdecydujesz się na taki tatuaż.

  

Ptaki pasują do prawie każdego typu tatuażu, a więc tutaj również nie mogło ich zabraknąć. Tak naprawdę opcje są prawie nieograniczone, ale całkiem ciekawym pomysłem jest umieszczenie na skórze jednego lub kilka ptaków siedzących na cienkiej linii.

Symboliczne znaczenie tatuaży armband:

  • Uczczenie pamięci zmarłej osoby
  • Duma z pochodzenia
  • Przejściowość życia
  • Znaczenie związane z umieszczonymi tam symbolami