Tatuaż biomechanika – znaczenie, symbolika, 100 zdjęć

  

Niezależnie od tego, czy interesujesz się steampunkiem czy robotyką, tatuaże z motywem biomechaniki mogą zaoferować ci spojrzenie na inny świat. Ilustrator H. R. Giger jest ogromnym autorytetem jeśli chodzi o biomechaniczne wzory i tatuaże. Jego prace zostały wykorzystane przy tworzeniu serii filmów o Obcym i służyły jako inspiracja dla wielu miłośników tatuaży na całym świecie. Czarne, szare i ciemne kolory jego robotycznych dzieł cudownie zlewają się ze skórą i pozwalają tatuażystom stworzyć wyjątkowe, trójwymiarowe wzory. Od tego momentu nie minie dużo czasu, aż zaczniesz szukać pomysłu na swój własny tatuaż w tym stylu.

Tatuaże z motywem biomechaniki – znaczenie, symbolika

Biomechaniczny tatuaż robiony jest bardziej, aby pokazać obserwatorowi co znajduje się pod skórą, a nie na jej powierzchni. Początek większości takich tatuaży przedstawia pewnego rodzaju otwór w skórze. Może się ona wydawać porwana, przecięta lub wyżarta przez kwas, przedstawiając mechaniczne wnętrze. Co czeka w środku tej iluzji optycznej różni się w każdym wzorze, ale często są to szczegółowe rysunki mięśni, kości i ścięgien, mechaniczne koła zębate, szkielety wyrzeźbione z metalu, wajchy i dźwignie, plastikowe rury, mikrochipy, zwierzęta i owady.

Biomechaniczne tatuaże świetnie nadają się na każdą część ciała, ale ich ułożenie powinno zależeć od tego, co chcesz pokazać “pod skórą”. Jeżeli chcesz pokazać konkretne kości jako tytanowe pręty, najlepiej byłoby wybrać okolice kręgosłupa, szyi lub nogi, z racji na ich skomplikowanie i wytrzymałość.

  

Koła zębate i trybiki najbardziej pasują umiejscowione w “ruchomych” okolicach, głównie stawach. Takie miejsca to na przykład stawy biodrowe, nadgarstki, kostki i ramiona. Podobnie serce, płuca i pewne części czaszki świetnie sprawdzą się na tatuaż tego rodzaju.

Częstym wyborem jest umieszczenie dziury pełnej motyli na brzuchu. Dobrze jest wtedy pokazać również organy, a przynajmniej jakieś ich zarysy, wśród których latają.

Ryby mogą pływać w twoim układzie krwionośnym albo para wilków może wyglądać z twoich pleców. Biomechaniczne wzory zawierające w sobie zwierzęta mogą być figlarne, dzikie lub inspirujące. Zdecydowanie się na taki tatuaż może być sposobem na pokazanie co tak naprawdę skrywasz w sobie.

Plastikowe rurki najbardziej nadają się na długie odcinki skóry, na przykład na rękach lub nogach. Mogą być również ukryte w takich obszarach jak ramiona i z tyłu kolan.
Podczas gdy zdecydowana większość biomechanicznych tatuaży pokazuje obraz wewnątrz skóry, równie dobrym pomysłem jest posiadanie rur albo robotycznych części wychodzących z jednego miejsca na skórze i wchodzących w drugie. Zarówno ramiona, nogi, ręce, jak i palce są świetnymi miejscami na ukazanie tak unikatowego wzoru.

Symboliczne znaczenie tatuaży z motywem biomechaniki:

Wielu entuzjastów takich tatuaży uważa, że taki rodzaj sztuki jest perfekcyjnym sposobem na ukazanie ich wewnętrznego ja. Wlicza się w to ich duchowość, zwierzęce instynkty, pasja do robotyki lub zainteresowanie steampunkiem.

  

Kiedy projektujesz biomechaniczny tatuaż, powinieneś się zastanowić zarówno nad obrazem, jak i jego rozmieszczeniem na skórze. Na przykład jeżeli tatuujesz na swojej skórze tytanowy szkielet lub zamieniasz ścięgna na dźwignie, musisz się upewnić, że wybierasz dobre miejsce. To właśnie połączenie różnych obrazów sprawia, że takie tatuaże są tak popularne, więc dla pewności sprawdź dwa razy rozmieszczenie swojego wzoru, zanim twój tatuazysta chwyci za maszynkę.