Tatuaże na szyi – znaczenie symbolika 100 zdjęć

  

Tatuaże na szyi są jednymi z bardziej widocznych. W przeciwieństwie do tatuaży na innych częściach ciała, tatuaży na szyi i w okolicach twarzy nie da się ich łatwo ukryć, więc decyzję o ich wytatuowaniu trzeba dobrze przemyśleć.

Tatuaże na szyi – znaczenie, symbolika

Do tatuaży na szyi można zaliczyć wszystkie, które znajdują się w rejonie zaczynającym się pod brodą, a kończącym przy obojczykach. Podczas gdy nie jest to popularne miejsce na tatuowanie, jego popularność aktualnie rośnie. Większość tatuaży robionych na szyi jest umieszczone albo z jej boku (idąc równolegle do żuchwy) albo z tyłu (na karku).

Jako że tatuaże na szyi są najbardziej widocznymi na ciele, oczywiście oprócz tych na twarzy, twój wybór wzoru może mieć bardzo duże znaczenie w tym, jak odbierają cię inni ludzie.

Tatuaże na karku, który jest z tyłu i generalnie nie jest pierwszym miejscem, które się widzi, spotykając kogoś po raz pierwszy, mogą być trochę bardziej prowokujące. Kobiety często wybierają takie tatuaże, jeżeli decydują się robić je na szyi, ponieważ długie włosy łatwo mogą je zakryć, kiedy nie mają ochoty ich pokazywać. Ludzie, którzy robią sobie tatuaże z boku szyi, zazwyczaj nie przejmują się aż tak bardzo, jakie wrażenie mogą robić na ludziach.

  

Takie tatuaże można zauważyć bardzo łatwo, więc jeżeli decydujesz się na tatuaż właśnie w tym miejscu, przygotuj się na to, że świat będzie go oglądać przez cały czas. Ludzie, którzy decydują się na taki tatuaż robią to generalnie z jednego z następujących powodów – pracują w ogólno pojętej branży modyfikacji ciała, więc nie jest to niczym specjalnym. Są w branży rozrywkowej (na przykład będąc muzykami), a tam tatuaże nie tylko są akceptowane, ale wręcz oczekiwane. Ewentualnie mają coś do powiedzenia światu i chcą to pokazać w najbardziej widoczny sposób jak to możliwe.

Tatuaże w tym miejscu zazwyczaj bolą bardziej niż te na innych częściach ciała – i mają ku temu dobry powód. Skóra na szyi jest cienka i leży blisko kości, nie ma też między nimi wiele tłuszczu ani tkanki mięśniowej. Igła wbija się dużo bliżej kości, co sprawia więcej bólu.

Tatuaże robione na szyi również goją się dłużej niż tatuaże w innych miejscach. Ubrania często ocierają się o tą część ciała, a na dodatek jest to bardzo “ruchliwy” obszar. Skóra na szyi ciągle jest w ruchu, a to powoduje tarcie, które sprawia, że świeżo wytatuowana skóra ma problem z zagojeniem. Tatuaże w okolicach szyi mogą się goić nawet trzy tygodnie.

Zanim zdecydujesz się na taki tatuaż, miej na uwadze, że może to znacząco zawęzić twoje możliwości znalezienia pracy. Niektóre większe sieci sklepów i kawiarni, na przykład Starbucks, nie zezwalają na żaden piercing i tatuaże na twarzy – często zalicza się do tego szyję. Jeżeli nie będziesz w stanie dobrze zakryć swojego tatuażu, możesz mieć poważny problem ze znalezieniem pracy, która wymaga obsługiwania ludzi. Warto zastanowić się nad ograniczeniami, które wprowadza taki wzór.

Symboliczne znaczenie tatuaży na szyi.

  

Nie można powiedzieć, że tatuaże robione na szyi ograniczają się do jednej, konkretnej symboliki. Znaczenie tatuaży w tym miejscu całkowicie zależy od wzoru, na który się zdecydujesz.