Tatuaże w 3D – 100 realistyczne wzory

  

Większość wzorów tatuaży jest w 2D (dwuwymiarowa). To znaczy, że są płaskimi obrazami, bez żadnej wizualnej głębi. Terminy “tatuaż 3D” lub “tatuaż trójwymiarowy” odnoszą się do tatuaży, które mają jeszcze jeden, trzeci, wymiar. Takie tatuaże dają iluzję bycia ponad skórą lub w środku ciała.

Tatuaże w 3D – 100 realistyczne wzory

W animacji, animacja dwuwymiarowa jest też znana jako animacja tradycyjna. Większość osób kojarzy taką animację z płaskimi rysunkami, używanymi przy popularnych programach dla dzieci jak Smerfy czy Garfield i przyjaciele. Animacja 2D używa tysięcy rysunków, pokazywanych szybko i w określonej kolejności, aby stworzyć ruszające się, żywe postaci. Nazwa “dwuwymiarowe” została nadana takiemu rodzajowi animacji z racji na użycie takich, a nie innych, rysunków: płaskich i, dwuwymiarowych. Takie rysunki mają tylko dwa wymiary – wysokość i szerokość, podczas gdy terminu 3D używa się, aby opisać prace i animacje, które używają trzeciego wymiaru – głębi.

O głębi można też pomyśleć jako o dystansie. Ten trzeci wymiar pokazuje oku jak wiele miejsca jest między obiektem, który jest bliżej widza, a tym, który znajduje się dalej. To właśnie głębia nadaje postaciom w animacji 3D ich “zaokrąglonego” wyglądu. Sztuka trójwymiarowa używa światła i cienia dla uzyskania realnego efektu. Cieniowania używa się dla zaokrąglonego efektu, a cienie dodane są, aby dodać głębi i poczucia odległości do danego wzoru. Cienie nie są używane w sztuce tatuażu od dawna. Minęło dopiero parę dekad, od kiedy artyści postanowili wprowadzić do tatuaży trzeci wymiar.

  

Temat tatuażu trójwymiarowego ma takie same znaczenie, jak gdyby był narysowany w zwyczajowej technice 2D. Na przykład dwuwymiarowy tatuaż kalendarza Majów, nadal miałby tyle samo znaczenia co taki narysowany w 3D. Tak naprawdę jedyną różnicą w symbolice mógłby być fakt, że przez jego trójwymiarowość, wydaje się być bardziej “realny” jego właścicielowi. Dzieje się tak dlatego, że tatuaże 3D przeciwstawiają się tradycyjnemu efektowi tuszu na skórze zwykłych tatuaży, i zamiast tego dają iluzję bycia częścią ludzkiego ciała.

Tatuaże 3D świetnie nadają się do stwarzania iluzji optycznych. Tatuażysta może użyć ich, żeby “usunąć” część skóry, odsłaniając leżące pod spodem mięśnie i ścięgna. Ta sama technika może być użyta, żeby pokazać wnętrzności kosmity lub robota. Takie tatuaże nie muszą być tylko ciekawą ozdobą. mogą mieć także głębsze znaczenie. Odsłonięcie mięśni może być symbolem wewnętrznej siły. Robotyczne części sugerują, że osoba kwestionuje swoje człowieczeństwo albo myśli o sobie tylko jako maszynie. Wnętrzności kosmity mogą symbolizować poczucie oderwania od rzeczywistości albo myślenia, że właściciel znacząco różni się od innych ludzi.

Inną popularną techniką używaną w tatuażach 3D jest stwarzanie iluzji czegoś będącego ponad powierzchnią skóry. Tatuażyści kreują ten efekt “zaokrąglając” podmiot tatuażu światłocieniem, a później dodając cienie nie tylko do obiektu, ale i skóry. Cienie przekonują mózg, że między skórą, a danym obiektem jest miejsce, powodując, że wyobrażamy sobie tatuaż siedzący na skórze, lub unoszący się nad nią.

Inną ciekawą techniką jest użycie czerwonego i niebieskiego tuszu, aby stworzyć wzór, który wydaje się być niezrozumiały i brudny dla gołego oka, ale staje się trójwymiarowy, kiedy założysz okulary 3D.