Tatuaże, które upamiętniają zmarłych członków rodziny – 65 wzorów

  

Kiedy tracisz w swoim życiu kogoś, kogo nigdy nie chcesz zapomnieć, wytatuuj go na swojej skórze jako permanentne upamiętnienie. Tatuaż jako pamiątka po kimś jest symbolem niezniszczalnej więzi, miłości i szacunku, na tyle dużych, aby zasłużyć na tak wielki gest.

Wiele osób wybiera tradycyjne wzory tatuaży, aby przekazać ich miłość i pamięć. Do najpopularniejszych należą napisy połączone z typowymi symbolami miłości.

Jednym z najczęściej używanych wzorów upamiętniających matki są serca, w których wpisane jest imię lub po prostu napis “mama”, otoczone dużą ilością róż. Kontynuując kwestię rodziców, dosyć popularny jest również napis “córeczka tatusia” pod wytatuowanymi sylwetkami idących mężczyzny i dziecka lub angielski napis “In Loving Memory” otaczający imię ojca, często otoczone anielskimi skrzydłami i chmurami.

  

Portrety, skopiowane z fotografii, zazwyczaj tatuowane są w czarno-białych odcieniach i podpisywane imieniem, wraz z datami narodzin i śmierci.

Portraits, copied from photographs, are usually inked in shaded black tones and captioned with a name along with birth and death dates.
Napis “Spoczywaj w pokoju” razem z imieniem ukochanej zmarłej osoby, serce przebite przez miecz, skrzydła rozłożone nad datami śmierci i urodzenia lub symbol kultu religijnego, na przykład Serce Jezusa – wszystkie te wzory są poważne, pełne szacunku i sugestywne.

Twój wybór nie musi być ograniczony do klasycznych tatuaży upamiętniających zmarłych, ale mogą być to personalne wzory, odnoszące się do żałoby lub świętowania dobrze przeżytego życia. To, jaki wzór wybierzesz jest szczególnym wyznacznikiem twojej relacji ze zmarłym. Pomyśl dobrze nad obrazem lub słowami, które będą w stanie oddać radość, którą odczuwałeś, znając tę osobę, oraz ból, który dotknął cię po jej stracie.

Coś tak intymnego jak malutka biedronka na wewnętrznej stronie twojego nadgarstka albo coś nie do pomylenia jak mowa Julii o Romeo („a po jego zgonie, Rozsyp go w gwiazdki! A niebo zapłonie Tak, że się cały świat w tobie zakocha, I czci odmówi słońcu.”) wytatuowana na środku twoich pleców powinna dobrze oddać naturę waszych relacji i sedna osoby, za którą tęsknisz.

Jeżeli twój świat jest rozbity, przedstaw znikające fragmenty. Jeżeli twoje serce jest złamane, noś jego wizerunek na sobie. Ciekawym pomysłem są puzzle w kształcie serca z brakującymi fragmentami za każdą osobę, która nie jest już z nami.

  

Fragmenty mogą być rozrzucone wokół i podpisane imionami i/lub datami śmierci.
Gęsie pióro do pisania, zapisujące imię zmarłej osoby – razem z datami urodzenia i śmierci, lub też bez nich – przemienia się w stado ptaków, które wzlatują do nieba.

Prosty mlecz, którego puch rozpada się pod wpływem wiatru, jego delikatne nasiona jak malutkie gwiazdy i daty urodzenia i śmierci wplecione w zaginającą się linię łodygi.
Nie ograniczaj swojego pamiątkowego tatuażu do jednej części ciała lub w ogóle jednego ciała.

Tatuaże, które rozwijają się jak historia zajmują dużo więcej miejsca. Ręce złożone w wyrazie modlitwy są jednym z popularniejszych wzorów, często mają opleciony wokół siebie różaniec oraz ozdobnie napisane imię oraz datę. Zazwyczaj otaczają je kwiaty lub religijne ikony, które dopełniają wzór. Możesz też uzgodnić z innymi członkami rodziny jeden wzór związany z, na przykład, rodzicami i umówić się, że każdy wytatuuje sobie jedną jego część.