Tatuaże na ramieniu – 150 niesamowitych wzorów

  

Tatuaże robione są z powodów estetycznych lub żeby symbolizować coś ważnego dla osoby, która go nosi. Często zwracają uwagę przechodniów i są czymś, co wyróżnia z tłumu.

To, gdzie decydujemy się umieścić tatuaż zależy zazwyczaj od jego rozmiaru i stylu, chociaż najbardziej popularne miejsca to plecy, żebra, szyja, klatka, piersiowa, uda, palce, ramiona, nogi, biodra, nadgarstki i tył ucha. Jednym z miejsc, w którym najczęściej można zobaczyć tatuaże są ramiona. Świetnie się do tego nadają, ponieważ jest na nich sporo miejsca, które może pomieścić wzór pełen detali lub być początkiem dla dużego wzoru, który ciągnie się w dół ręki. Jest to też miejsce, które bardzo łatwo można wyeksponować i przyciąga wzrok.

Najlepszą rzeczą, która wiąże się z tatuażami na ramionach jest fakt, że bardzo łatwo jest je odsłonić, kiedy tylko osoba, która je nosi ma ochotę. Można kusząco wystawić na pokaz te tatuaże, na przykład przychodząc na wieczorne przyjęcie w sukience z odsłoniętymi ramionami. Sprawia to, że ramiona są idealnym miejscem na tatuaż, tym bardziej, że szczególnie łatwo jest dodać kolejne elementy do wzoru, jeżeli ma się na to ochotę. Tatuaże noszone na ramionach mogą być ekstrawagancki wyrażeniem swojego gustu, a w tym samym czasie mogą podkreślić wygląd fizyczny osoby, która je nosi.

Tatuaże na ramieniu – 150 niesamowitych wzorów

  

Wielu mężczyzn decyduje się na tatuaże w tym miejscu, aby podkreślić swój męski wygląd np. szerokie ramiona. Pomimo to wiele kobiet również decyduje się na takie tatuaże.

Oprócz tradycyjnych motywów, ludzie często decydują się na unikatowe wzory, które symbolizują ich własne przekonania i nastawienie do życia. Może być to coś związanego z uczelnią, którą ukończyli, grupą lub klubem, do których należą albo patriotycznym symbolem.

W taki tatuaż mogą być również wplecione imiona ich partnerów, członków rodziny, przyjaciół albo dzieci. Równie popularnym motywem są głębokie cytaty, które wytatuowane są w ładnej czcionce. Podstawą takiego tatuażu jest, aby oddać znaczenie, które noszący tatuaż chce przekazać. Potem, z pomocą profesjonalnego artysty, wystarczy stworzyć wzór, który będzie zawierał wszystkie elementy, które chcemy, a jednocześnie będzie estetyczny i przyciągający wzrok.

Ramiona są popularnym miejscem na tatuaż, ponieważ większość wzorów i stylów wygląda dobrze na tym muskularnym obszarze ciała. Najpopularniejsze motywy używane w takich tatuażach to:

Tribalowe tatuaże – inaczej nazywane plemiennymi; składają się z grubych, prostych linii i ostrych łuków. Taki wzór wygląda jak potężne pociągnięcia pędzla i wygląda świetnie na ramionach. Jednym z bardziej popularnych wzorów jest krzyż celtycki, który na tej części ciała wygląda wyjątkowo atrakcyjnie.

  

Inne wzory to na przykład czaszki, Mroczny Kosiarz, gwiazdy i inne rzeczy, które zwracają na siebie uwagę.
Ptasie tatuaże – ptaki preferowane są jako wzór dla kobiet, ponieważ są bardziej kobiece i eleganckie niż większość wzorów tatuaży, które często umieszcza się na ramieniu.

Ptaki z tuszu, tak jak te prawdziwe, różnią się w rozmiarze i kształcie, więc spokojnie można zdecydować się zarówno na duży, jak i mały tatuaż. Jest też wiele gatunków, z których można wybierać, zaczynając od feniksów, orłów i pawi, przez kruki i wrony, a kończąc na malutkich jaskółkach. Łatwo można wybrać gatunek ptaka ze względu na jego rozmiar i symboliczne znaczenie.