Pomysły na małe tatuaże – 100+ zdjęć [2018]

  

Na małe tatuaże najczęściej decydują się osoby, które po raz pierwszy myślą o sprawieniu sobie malunku na skórze. Takie tatuaże mogą być proste lub skomplikowane, ale zazwyczaj umieszcza się ich na mniejszych częściach ciała. Małe nie musi być nudne, te malutkie dzieła sztuki potrafią być bardzo kolorowe i unikalne.

Pomysły na małe oryginalne tatuaże

Tatuaż jest stałą modyfikacją ciała. Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu powinno być przemyślane. Jeżeli po prostu chcesz to “wypróbować” albo masz jakiekolwiek wątpliwości na temat posiadania tatuażu, poważnie zastanów się nad tatuażami, które są zmywalne (np. henna), dopóki nie będziesz pewny, że takie modyfikacje ciała są dla ciebie.

Jeżeli szukasz wzoru małego tatuażu, który będzie ci najbardziej odpowiadał, najpierw na rysik kółko w obszarze, który chcesz poświęcić na tatuaż. Zawsze staraj się pamiętać, że im mniej, tym lepiej. Niektóre większe wzory mogą być przeskalowane, oczywiście jeżeli nie mają w sobie zbyt wiele detali. Małe tatuaże mogą dawać nawet lepszy efekt jeżeli mają odpowiednią ilość detali i są umieszczone w dobrym miejscu.

  

Znalezienie dobrego tatuażysty jest ważne, niezależnie od tego na jakiej wielkości tatuaż się decydujesz. Będziesz musiał żyć z nim do końca życia, więc dobrym pomysłem jest pokochanie swojego małego arcydzieła. Zapytaj się swoich znajomych z małymi tatuażami, jaki salon polecają. Pooglądaj zdjęcia prac swojego wybranego artysty i zobacz jak radzi sobie z małymi wzorami.

Małe tatuaże są najbardziej popularne wśród kobiet, więc wiele z tych tatuaży ma w sobie dziewczęce akcenty. Oczywiście, nie wszystkie małe tatuaże są tylko dla kobiet! Po prostu, statystycznie, jest bardziej prawdopodobne, że to właśnie jakaś pani zdecyduje się na mały wzór.

Jednymi z najczęstszych wzorów pojawiających się na małych tatuażach są motywy kwiatowe, motyle, wróżki, elfy i anioły, gwiazdy, planety, księżyc, chińskie pismo, plemienne symbole i morskie życie – wodorosty, koralowce, ryby itp.
Małe tatuaże tak naprawdę pasują do każdej części ciała, ale są takie miejsca, w których wyglądają wyjątkowo dobrze. Unikalne miejsce na tatuaż może sprawić, że będzie jeszcze bardziej interesujący.

Najciekawszymi miejscami na tatuaż jest na przykład wewnętrzna strona nadgarstka, płatek ucha, szyja (najczęściej kark), stopa i palce i stóp. Inne miejsca, na których mały tatuaż będzie wyglądać świetnie to na przykład kostka lub łydka. Małe tatuaże często pojawiają się też na ramionach czy też klatce piersiowej. Zastanów się czy będziesz musiał ukrywać swój tatuaż w pewnych okolicznościach i czy generalny kształt tatuażu pozwoli ci na estetyczne umieszczenie go w miejscu, na które się zdecydowałeś.

Twój tatuażysta powinien mieć dobre poczucie symetrii i dać ci parę użytecznych wskazówek, jeżeli będą ci potrzebne.
Niektórzy ludzie decydują się mieć tylko jeden tatuaż, ale tak naprawdę jest ich bardzo niewielu. Większość osób, które zrobiły sobie swój pierwszy tatuaż, po krótkim czasie stwierdziło, że naprawdę chcą mieć kolejny albo rozszerzyć ten pierwszy i dodać kolejne elementy, aby z małego tatuażu powstał duży. Jest to szczególnie prawdziwe dla osób, które mają dobre relacje ze swoim tatuażystą. Jak to mówią, wielkie umysły myślą podobnie, a wtedy skóra i tusz współpracują wyjątkowo dobrze.