Tatuaż słonecznik – znaczenie, historia, 88 zdjęć

  

Kwiaty są pięknymi roślinami, które zachwycają i inspirują wielu ludzi, a słonecznik jest jednym z tych najpopularniejszych. Tego kwiatu z długą łodygą i dużymi żółtymi płatkami nie można pomylić z żadnym innym. Samym swoim wyglądem przypomina słońce i przywołuje jasne i pozytywne emocje, kojarzące się ze słonecznym i ciepłym dniem. W tatuażach przedstawiany jest na wiele różnych sposobów i w towarzystwie symboli, które mogą modyfikować jego podstawowe znaczenie.

Tatuaż słonecznik – znaczenie, historia

Słonecznik jest też znany jako “szczęśliwy kwiat”. Swoim wyglądem przypomina słońce, które kojarzone jest z ciepłem, nadzieją i radością. Trudno jest znaleźć kwiat z pozytywniejszą symboliką, niż tą, którą posiada słonecznik. Ponadto, ten słoneczny kwiat, podczas długiego czasu swojego istnienia, odcisnął swój ślad na wielu różnych kulturach.

Prawdopodobnie jego kult rozpoczął się u antycznych Inków, którzy czcili słonecznika jako symbol boga słońca. Ten żółty kwiat ma swoje korzenie w Meksyku. Do Europy przywieziony został w szestnastym wieku i od tego momentu zaczął się rozprzestrzeniać.

  

Chrześcijanie uważali słonecznika za znak miłości Boga do jego ludzi. We wschodnich kulturach reprezentował on dobre zdrowie, szczęście, długie życie i pomyślność. Był uznawany za pomyślny, obiecujący symbol. W kulturze Indiańskiej słonecznik oznaczał szczodrość, hojność i dobre żniwa. Był symbolem energii i płodności. W Chinach kolor żółty oznacza szczęście, witalność i inteligencję, a słoneczniki same w sobie symbolizują pomyślność i długie życie. W kulturze holenderskiej natomiast, słonecznik uznawany był za symbol lojalności i oddania.

Jeżeli chcesz go posadzić w swoim przydomowym ogródku, słonecznik potrzebuje określonej wielkości miejsca i wiele słońca. Różne części słonecznika są używane na wiele sposobów. Na przykład jego nasiona są popularną przekąską, a robiony z nich olej jest dobrze znany w komercyjnym świecie gotowania.

Ciekawostką o słoneczniku może być fakt, że jest on używany, aby usunąć z gleby toksyczne składniki, takie jak na przykład ołów czy uran. Niektórzy optymiści uważają, że nawet te trucizny nie są w stanie zmienić słonecznych właściwości tego kwiatu.

Tatuaż słonecznika jest jednym z wielu typów tatuaży (takich jak na przykład te, które robione są w ramach upamiętnienia kogoś, promowania pokoju czy tatuaże, które są związane z wojskiem), które nadają osobie go noszącej pewne poczucie osobowości.

Zastanawiasz się czy jesteś osobą, do której pasuje tatuaż słonecznika? Jest to bardzo prawdopodobne, jeżeli któreś z następujących zdań pasuje do ciebie. Zawsze starasz się patrzeć na jasną stronę życia. Kochasz kwiaty. Uwielbiasz ciepło i promienie słońca. Zawsze jesteś pełen życia. Lubisz otaczać się pięknymi rzeczami. Jesteś osobą, która uwielbia zabawę. Zdecydowałeś się na wybór właśnie tego artykułu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedno z tych zdań odnosiło się do ciebie.

  

Symboliczne znaczenie tatuażu słonecznika:

W nowoczesnych tatuażach wzór słonecznika może mieć następujące znaczenie:

 • Ciepło
 • Wdzięczność
 • Religia
 • Oddanie, wierność
 • Inteligencja
 • Długowieczność
 • Wieczna pamięć
 • Szczęście
 • Urok
 • Witalność
 • Gracja, powab
 • Kobiecość

W tym przypadku rozmiar tatuażu odgrywa dużą rolę w jego symbolice. Wielkie kwiaty zazwyczaj informują o wierności, podczas gdy te mniejsze – o czci lub kulcie. Dwa kwiaty słonecznika mogą oznaczać obronny talizman dla zakochanych par. Ten kwiat oznacza oddania się drugiej osobie na całe życie, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.