Tatuaże na dłoni – znaczenie, 100 zdjęć

  

Tatuaże robione na dłoni w niektórych przypadkach są najwyższym stopniem buntu. Ludzie, którzy są wystarczająco odważni, aby zdecydować się na nie zdecydować często mają jakiś symbol albo wiadomość, którą chcą przekazać światu. Powszechnie wiadomo, że tatuaże w takim miejscu są dosyć bolesne. Ludzie, którzy są w stanie wytrzymać ból często decydują się na nie, aby to udowodnić (zazwyczaj dzieje się tak w przypadku członków gangu). Mimo wszystko, nie są oni jedynymi, którzy postanawiają wytatuować się w takim miejscu.

Tatuaże na dłoni – znaczenie

Prawdopodobnie jednymi z bardziej popularnych rodzajów tatuaży robionych na dłoni to symbole związane z gangami. Często trzy małe kropki ustawione w trójkąt na wierzchu dłoni, pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym, jest symbolem oznaczającym, że ktoś właśnie dołączył do gangu. Więcej tatuaży pojawia się, gdy członek przesuwa się do góry w hierarchii, również owiana złą sławą łza pod okiem, która oznacza zabójstwo oraz pajęcza nić na łokciu, która ma symbolizować czas spędzony w więzieniu dla dobra sprawy, a na ramionach tatuuje się portrety tych, którzy stracili życiu po drodze.

Jak można się spodziewać, ten tatuaż nie jest zarezerwowany dla jednego typu ludzi. Wiele znanych gwiazd może pochwalić się tatuażem w tak widocznym miejscu. Britney Spears na dłoni ma małą gwiazdkę, która została wytatuowana w Studio City. Gitarzysta Dave Navarro ma rzymskie cyfry wytatuowane na czterech palcach każdej dłoni. Jesse James, amerykański konstruktor motocykli i producent filmowy, ma napis “Pay Me Sucka” i znak dolara na wewnętrznej stronie prawej dłoni. Indian Larry, jeździec wyczynowy, który zmarł w 2004 roku, miał na prawej dłoni tatuaż żelaznego krzyża.

  

Dlaczego akurat dłonie? Wiele osób decyduje się na tą część ciała z osobistych lub politycznych powodów. Po pierwsze, dłonie są bardzo widoczne. Trudno je ukryć, a tatuaż będzie widać przy każdym uścisku ręki. Tatuowanie dłoni jest boleśniejsze niż większości części ciała, co może oznaczać poświęcenie dla tatuażu. Dłonie są często wybierane jako miejsce tatuaży religijnych, szczególnie tych związanych z chrześcijaństwem, związane jest to z ukrzyżowaniem Jezusa i miejscami stygmatów. Niektórzy ludzie decydują się na wytatuowanie sobie pierścionków na ich palcach serdecznych jako symbol, który będzie na widoku, kiedy zdejmą obrączkę.

Tatuaże w tym miejscu są bardziej popularne w niektórych kręgach. Niektórzy decydują się na upamiętnienie zmarłych bliskich, umieszczając ich daty narodzin i śmierci na wierzchu dłoni – jako wieczne przypomnienie ich straty. W niektórych przypadkach może być to rzecz, która przypomina, aby być lepszą osobą, pomimo bolesnej straty.

Symboliczne znaczenie tatuażu na dłoni

Bardzo często w kulturach i subkulturach tatuaż w takim miejscu oznacza konkretną rzecz.

Kultura arabska – używanie henny do tworzenia skomplikowanych wzorów jest od wielu wieków popularne w różnych krajach arabskich i jest starożytnym rytuałem upiększającym.
Kultura więzienna – uwięzieni mężczyźni i kobiety często decydują się na tatuaże na dłoni, aby pokazać przynależność do konkretnego gangu lub kliki.

Rodowici mieszkańcy Nowej Zelandii, Australii i Polinezji często używają tatuaży na twarzy i dłoniach, aby zaznaczyć pozycję społeczną, klasę oraz do jakiej rodziny lub plemienia należą.

  

Zarówno Irlandczycy, jak i Japończycy znani są z tatuowania rękawów od góry, pozwalając wzorom swobodnie płynąć; dłonie w takiej sytuacji często używane są, aby pokazać najważniejsze i najbardziej znaczące symbole w całym dziele
.