Tatuaże ze znakami zodiaku: ryby – znaczenie, historia, 50 zdjęć

  

Jeżeli kiedykolwiek słyszałeś o znaku, który nosi serce na dłoni, chociaż w tym wypadku chyba lepiej powiedzieć na ramieniu, na pewno były to Ryby. Ludzie urodzeni pod tym znakiem (czyli w dniach od 19 lutego do 20 marca) są marzycielami i często uszczęśliwiają innych na siłę, ale nie można kwestionować ich opiekuńczej natury.

Mimo wszystko znak ten otacza pewna aura tajemniczości, prawdopodobnie wskutek ich dualnej natury. Łatwo jest powierzchownie poznać człowieka spod znaku Ryb, ale dużo trudniej jest odkryć jego drugą stronę. Zodiakalne Ryby zazwyczaj mają osobowość artysty, nie dziwne więc, że wielu z nich jest miłośnikami tatuaży.

Tatuaże ze znakami zodiaku: ryby – Historia

Jeżeli poświęcisz trochę czasu na dokładniejsze przejrzenie wszystkich atrybutów Ryb, zrozumiesz, że jest wiele opcji, które możesz wykorzystać, tworząc oryginalny wzór.

  

Prawdopodobnie nie ma bardziej wymownego symbolu dla tego znaku zodiaku, jak stworzenie, które występuje w jego nazwie. Jest wiele sposobów, na które możesz przedstawić ryby na swojej skórze, tak naprawdę ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Ryby w takim tatuażu mogą oznaczać różne rzeczy. Pierwszą z nich jest wewnętrzne rozdarcie. Zodiakalne ryby mogą zdecydować się na popłynięcie z nurtem i naśladowanie innych, ale wiele z nich również chce płynąć pod prąd. Czasami trudno jest wybrać, która rzecz będzie lepsza w danej sytuacji. Czujesz się rozdarty pomiędzy dwoma wyborami? W takim razie tatuaż z rybami może być dla ciebie dobrym wyborem.

Bardziej niż jakikolwiek inny znak zodiaku, Ryby świetnie nadają się do wplecenia w, dobrze nam znany znak, Ying Yang, aby stworzyć ciekawy, spersonalizowany tatuaż. Jednym z interesujących pomysłów jest umieszczenie ryb po ciemnej i jasnej stronie, pokazując dobro i zło w symbiotycznej relacji.

Ryby są bardzo silnie połączone z chrześcijańską symboliką. Być może chcesz wyrazić siebie tatuażem właśnie w tym stylu. Jeżeli tak, to możesz wpleść w typowy, chrześcijański, kontur rybki, coś bardziej wyszukanego.

Glif tego znaku zodiaku jest dosyć prosty, ale to właśnie czyni go idealną podstawą na tatuaż. Wyobraź sobie dwa nawiasy odwrócone od siebie, przez środek których przechodzi pozioma linia. Taki tatuaż wygląda wyjątkowo dobrze na ramieniu lub kostce, ale możesz dać się ponieść wyobraźni i wytatuować go sobie gdziekolwiek zechcesz.

  

Planeta rządząca tego znaku zodiaku to Neptun, możesz go więc użyć na wiele sposobów, kiedy projektujesz swój tatuaż. Ta planeta sama w sobie nie wyróżnia się spośród innych tak jak Saturn albo Mars, ale możesz na przykład pokolorować ją na inny kolor, dodać wokół pierścień z jej nazwą, a w rogu małą parę ryb.

Jeżeli jeszcze się nie domyśliłeś, Ryby to znak związany z żywiołem wody, a więc dodanie wodnych elementów do twojego wzoru jest nie tylko dozwolone, ale też jest to odbierane bardzo pozytywnie. Możesz zastanowić się nad umieszczeniem swoich ryb pod wodą i dodać do tego wodorosty i inne rośliny, które rosną w takim środowisku.

Morski to kolor, który pasuje do większości tatuaży inspirowanych tym znakiem zodiaku. Możesz wytatuować sobie wybrany wzór tylko w jednym kolorze albo użyć go, aby uzyskać przejścia pomiędzy innymi kolorami.

Symboliczne znaczenie tatuażu Ryb:

  • ucieczka od rzeczywistości, marzyciel
  • artystyczna dusza, wyobraźnia, sztuka
  • intuicja, instynkt
  • poświęcenie
  • chwiejność, niezdecydowanie