Tatuaże ze znakami zodiaku: bliźnięta – znaczenie, historia, 48 zdjęć

  

Bliźnięta to trzeci znak zodiaku, który wywodzi się z konstelacji Bliźniąt. Jeżeli urodziłeś się między dwudziestym pierwszym dniem Maja a dwudziestym pierwszym czerwca, urodziłeś się właśnie pod tym znakiem. Bliźnięta to znak należący do powietrza, a ich władcą jest planeta Merkury. Prawdopodobnie właśnie dlatego ludzie urodzeni pod tym znakiem są bardzo energiczni.

Tatuaże ze znakami zodiaku: bliźnięta – znaczenie, historia

Boży posłaniec w mitologii rzymskiej także jest powiązany ze słonecznym znakiem Bliźniąt. Być może to jest głównym powodem, dla którego osoby urodzone pod tym znakiem są bystre, błyskotliwe, dowcipne i żywe.

Tatuaż znaku Bliźniąt jest jednym z najbardziej popularnych typów tatuaży znaków zodiaku, a jego popularność stałe wzrasta. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są z natury intelektualni i ciekawi świata. Kochają porozumiewać się z innymi ludźmi i dzielić się mówi poznanymi informacjami, ale potrafią być też bardzo niespokojni, kapryśni i zmienni. Sprytni i błyskotliwe, lubią intelektualne konwersacje.

  

Bardzo szybko się nudzą, gdy nie otrzymują wystarczającej rozrywki dla swojego umysłu. Potrafią oddzielić się emocjonalnie od innych ludzi, dzięki czemu są obiektywni. Niestety przez to często odbierani są jako chłodni i zdystansowani. Łatwo przyswajają wiedzę, lecz nie zawsze jest ona głęboka czy wyspecjalizowana, ponieważ Bliźnięta często się rozpraszają i nie są w stanie skupić się długo na jednej rzeczy, szybko zmieniają zainteresowania. Ich ciekawość pomaga im w zdobyciu wszechstronnej wiedzy.

Potrafią podejmować racjonalne działania i nie kierują się swoimi emocjami. Mają cięte, trochę ironiczne poczucie humoru. Łatwo rozpraszają się, wiele rzeczy zaczynają i ich nie kończą. Mają skłonność do obracania faktami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wieczne powątpiewają w intencje innych ludzi. Mają tendencję do racjonalizowania uczuć.

Powodem, dla którego tatuaże Bliźniąt są tak popularne jest fakt, że potrafią być bardzo eleganckie i subtelne, a także mogą nieść ze sobą bardzo różne znaczenia. Tatuaże Bliźniąt mogę znaczyć wiele rzeczy. Na przykład dla kobiet znak Bliźniąt może symbolizować płodność. Mogą nanieść ten tatuaż na swoją skórę jako błogosławieństwo albo szczęśliwy znak na przyszłość, kiedy będą chciały mieć dzieci.

Bliźnięta są bardzo blisko powiązane z kobiecą siłą, więc jest to tatuaż znaku zodiaku szczególnie symboliczny dla kobiet. Najciekawszą rzeczą dotycząca tatuażu Bliźniąt jest fakt, że istnieje ogromną różnorodność, kiedy przychodzi do wybierania wzoru i kolorystyki tatuażu.
Możesz zrobić sobie tradycyjny tatuaż znaku Bliźniąt, który wygląda jak rzymska cyfra dwa. Ten symbol oznacza duszność i często używany jest, aby symbolizować bliźnięta. Dla pary astrologicznych Bliźniąt, którym urodziły się bliźniaki, taki tatuaż jest perfekcyjny.

Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie minimalizm, prosta konstelacji Bliźniąt może być bardzo ekspresyjna.
Jeżeli naprawdę chcesz aby twój tatuaż się wyróżniał, możesz zdecydować się na wytatuowanie sobie dwóch węzłów, ponieważ są symbolem dualność i bliźniąt.

  

Jeżeli wolisz bardziej artystyczne tatuaż możesz zdecydować się na Bliźnięta (lub ich łacińską wersję Gemini) napisane w kaligraficznej czcionce.

Miejsce tatuażu na skórze zależy tylko od ciebie, ale najpopularniejsze miejsca to ramię, klatka piersiowa, plecy, kostka i biodra.

Symboliczne znaczenie tatuażu Bliźniąt:

  • Znak zodiaku osoby noszącej tatuaż, członka jej rodziny lub partnera
  • Inteligencja
  • Ciekawość świata
  • Niepokój
  • Dualizm
  • Wiedza