Tatuaże ze znakami zodiaku: strzelec – znaczenie, historia, 35 zdjęć

  

Jeżeli urodziłeś się między dwudziestym drugim listopada a dwudziestym pierwszym grudnia, gratulacje, twoim znakiem zodiaku jest Strzelec! Być może zastanawiasz się nad sprawieniem sobie tatuażu inspirowanego swoim znakiem zodiaku. Jest to dobry sposób na pokazanie, że identyfikujesz się z nim i chcesz, aby ludzie to wiedzieli.

Jest wiele sposobów na noszenie swojego znaku na ciele – możesz wpleść go w rękaw lub umieścić jako oddzielny tatuaż, wybrać na jego miejsce dowolną część ciała, może być mały lub duży, w każdym stylu jaki tylko zechcesz. Zazwyczaj osoby spod znaku Strzelca są szczerymi ekstrawertykami, którzy są aż nazbyt optymistyczni. Posiadają solidny kodeks moralny, ale nie przeszkadza im to w poszukiwaniu przygód i byciu aktywnym. Są bardzo niezależni i nienawidzą rutyny. Lubią filozofować i zastanawiać się “co by było gdyby”.

Niestety często zbyt łatwo wierzą w swoją mądrość i nieomylność, a stąd jest tylko krok do wymądrzania się i pozerstwa. Są naturalnymi nauczycielami, filozofami i dobrze radzą sobie z zawodami związanymi z prawem, kościołem, służbami informacyjnymi, marketingiem i innymi, które pozwalają im podróżować, odkrywać świat i nowe kultury, a także inspirować innych ludzi.

  

Są inteligentni i uważa się, że potrafią dobrze oceniać innych. Strzelce mają tak wiele dobrych cech, o których można by długo mówić (mimo że osoby urodzone pod tym znakiem są z natury skromne!), że trudno znaleźć osobę, która nie chciałaby zrobić sobie tatuażu inspirowanego tym znakiem.

Tatuaże ze znakami zodiaku: strzelec – znaczenie, historia

Jest wiele sposobów na okazanie jak dumny jesteś z bycia zodiakalnym Strzelcem. Możesz użyć strzał, centaura, słów i wielu innych.

Centaur, pół-człowiek, pół-koń, jest powiązany ze Strzelcem, ponieważ konstelacja przedstawia centaura, który trzyma łuk i strzały. Łączy się z tym znakiem też dlatego, że centaur przedstawia dualną naturę człowieka – ludzką (inteligencja) i zwierzęcą (cielesność). W wielu przypadkach centaur, który został przedstawiony na tatuażu, trzyma swoją broń gotową do ataku.

Czasami przedstawia się centaura jako człowieka, ponieważ niektóre tatuaże pokazują go tylko od pasa w górę, z łukiem i strzałami w dłoniach. Style, w których można przedstawić strzały i centaura bardzo się różnią, niektóre tatuaże wyglądają jak naniesione na skórę fotografie, a inne inspirowane są przez tatuaże plemienne i robione są tylko czarnym tuszem.

Nie można też zapomnieć o pięknych tatuażach inspirowanych, które inspirowane są sztuką fantasy.
Najczęściej używanym symbolem w tatuażach, które związane są ze Strzelcem, jest wspomniana już wcześniej strzała. Zazwyczaj jest to pojedyncza strzała, która skierowana jest na północny wschód i ma pionową linie na tyle. Nie wszystkie strzały wyglądają tak samo.

  

Mogą być skomplikowane lub proste, inspirowane tatuażami plemiennymi lub nowoczesne, a także wiele więcej. Ich kolory również mogą się różnić. Strzała jest dobrym tatuażem dla Strzelca, który chce zrobić sobie dyskretny tatuaż, samemu wybierając jego dokładny rozmiar i miejsce, w którym zostanie umieszczony. Jego zaletą jest fakt, że łatwo można go spersonalizować dodając słowa, symbole, kolory i inne rzeczy, które odróżnią go od innych.

Niektóre tatuaże inspirowane znakiem Strzelca są po prostu napisem Sagittarius (łacińska nazwa tego znaku) zapisanym ciekawą czcionką. Detale jak strzały, kwiaty lub kamień księżycowy często są do niego częstym dodatkiem, ponieważ nadają tatuażowi unikalności.

Symboliczne znaczenie tatuażu Strzelca:

  • Optymizm
  • Entuzjazm
  • Pogoda ducha
  • Przygoda
  • Wolność
  • Szczerość
  • Sprawiedliwość

Zobacz również: Tatuaż strzała – znaczenie, historia, 75 zdjęć