Tatuaże ze znakami zodiaku: skorpion – znaczenie, historia, 30 zdjęć

  

Jeżeli urodziłeś się między dwudziestym trzecim października a dwudziestym pierwszym listopada, gratulacje, twoim znakiem zodiaku jest Skorpion! Masz więc coś wspólnego z jednymi z bardziej wpływowych i charyzmatycznych ludzi na świecie.

Z racji, że ich typowymi cechami charakteru jest determinacja, intuicja, magnetyzm i pasja, Skorpiony dobrze radzą sobie z wyrażaniem się poprzez sztukę. Podczas gdy czarują publikę swoim nienagannym obrazem samokontroli i godności czy dostojności, Skorpiony aż kipią od ukrytej intensywności i seksualnego magnetyzmu.

Tak wieloaspektowe osoby potrzebują jakoś się wyrazić, a dla Skorpionów nie ma na to lepszego sposobu niż pokazać to za pomocą dobrze dobranego tatuażu. Potrzebujesz inspiracji do twojego zodiakalnego tatuażu? Biorąc pod uwagę szerokość jego symboliki, która powiązana jest z mitologią, ósmy znak zodiaku i twoja wyróżniająca się osobowość mogą stworzyć perfekcyjne połączenie skóry i tuszu.

  

Tatuaże ze znakami zodiaku: skorpion – znaczenie, historia

Skorpion ma w sobie wiele elementów, zaczynając od mitologicznych, a kończąc na tych astrologicznych. Biorąc pod uwagę jego bogatą historię, pomysły na tatuaże Skorpiona są prawie niewyczerpane. Jeżeli ciągle nie możesz znaleźć swojej idealnej inspiracji, poświęć trochę czasu na naukę o każdym aspekcie, który dotyczy znaku Skorpiona.

Glif Skorpiona pokazuje jego nogi i ogon i wygląda jak litera “M” ze szpiczastym ogonem, który jest skierowany w górę. Mimo że większość astrologicznych Skorpionów posiada dobre poczucie humoru, mogą cię ukłuć jeśli zranisz ich uczucia lub jeżeli poczują się niesprawiedliwie potraktowani. Elementy związane ze Skorpionem w jego glifie pomagają mu podtrzymać tę cechę, a w tym samym czasie wspierać jego chęć pięcia się po szczeblach drabiny społecznej. To drugie powiązanie związane jest z ogonem, który zawsze skierowany jest w górę. Glif jest atrakcyjnym tatuażem i niesie ze sobą solidny komunikat, który mówi o pewności siebie, osoby, na której skórze się znajduje. Dodatkowe elementy i symbole mogą sprawić, że glif będzie jedyny w swoim rodzaju.

Skorpiony są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Swoich wrogów atakują z niewyczerpaną pewnością siebie. Mimo że wydają się nieprzyjemne, skorpiony są symbolem siły i władzy, a więc świetnie nadają się na tatuaż, nie ważne czy z racji na znak zodiaku czy miłość do tych niesamowitych stworzeń. W przeciwieństwie do niektórych znaków zodiaku, jakakolwiek reprezentacja znaku Skorpiona dobrze sprawdza się na tatuażu. Może być piękna i magiczna lub groteskowa i przerażająca, ale zawsze pozostaje rozpoznawalna.

Wszystkie znaki zodiaku mają swoje miejsce w Greckiej i astrologicznej mitologii. Jest kilka wersji opowieści o Skorpionie, ale wszystkie z nich mówią o mściwej bogini, która wezwała Skorpiona, aby kłuł giganta, Oriona, tak długo aż umrze. Nie jest jasne co zrobił Orion, aby zasłużyć na taki los, ale większość mitów uważa, że miało to związek z jego chełpliwą naturą i brakiem szacunku do bogów. Kiedy bitwa się zakończyła Skorpion i Orion zostali umieszczeni na nocnym niebie w wygodnej odległości 180° od siebie, aby uniknąć kolejnych problemów. Możesz zainspirować się tym mitem, aby stworzyć unikalny wzór na tatuaż, który wiąże się z twoim znakiem zodiaku.

Symboliczne znaczenie tatuażu Skorpiona:

  • Skupienie, wnikliwość
  • Intensywność
  • Zaborczość
  • Determinacja, zaangażowanie
  • Siła woli
  • Nieustępliwość
  • Tajemniczość

Zobacz również: Tatuaż skorpion – znaczenie, symbolika, 40 zdjęć