Tatuaż skorpion – znaczenie, symbolika, 40 zdjęć

  

Skorpion nie należy do mianstream’owych projektów tatuaży. Mimo tego wizerunek skorpiona jest popularnym pomysłem na tatuaż. Jak w przypadku pozostałych tatuaży ze zwierzętami, symbol skorpiona nawiązaje do cech i atrybutów, z jakimi skorpiony są kojarzone. W przypadku tatuażu skorpiona ogromna większość takich projektów wybierana jest przez mężczyzn. Wynika to z faktu bardzo szczególnego ukierunkowania symbolu na atrybuty męskości, o czym za chwilę. Nie zmienia to tego, że tatuaż ze skorpionem może zostać wybrany przez kobietę, która nada mu swoje własne, intymne i szczególne dla niej znaczenie.

Historia symbolu skorpiona

Skorpiony to jedne z najbardziej niebezpiecznych stworzeń chodzących po ziemi. Jadowy kolec, którym zakończony jest ich ogon, to śmiertelne zagrożenie dla zwierząt od wielu milionów. Pierwsze skojarzenia nasuwające się na myśl o skorpionie to zastraszenie, chęć ucieczki i poczucie śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Nie mniej jednak w czasach starożytnych spojrzenie na skorpiony wyglądało zupełnie inaczej. Zwierzęta te kojarzono z popędem seksualnym i rozbudzoną pożądliwością. Zapewne związane to było z niezwykłym rytuałem godowym skorpionów. Aby zachwycić samicę, samiec wykonuje niezwykły, hipnotyzujący i uwodzący taniec.

  

W starożytnym Egipcie bóstwem z ciałem skorpiona była Selkis. Jej groźny wygląd miał się nijak do jej łagodne i opiekuńczego charakteru. Jej zadaniem była ochrona sarkofagów przed rabusiami. Poza tym zwracano się do niej o pomoc w sytuacjach ukąszeń przez skorpiony.

Majowie uznawali skorpion za symbol związany z medycyną. Podobnie w przypadku ludów afrykańskich – jad skorpiona uważany był za jeden z najskuteczniejszych lekarstw. Symbol skorpiona został szczególnie uhonorowany poprzez uczynienie go jednym ze znaków zodiaku.

Symbol skorpiona współcześnie

Najczęstszym celem skorpiona na tatuażu jest wzbudzanie strachu i niepokoju. Wizerunek skorpiona ukazuje jednocześnie siłę i nieustraszony, dominujący charakter człowieka z takim symbolem. Obok tatuażu ze smokiem i pająkiem można je znaleźć na ciałach członków mafii i więźniów.

Trzeba jednak pamiętać, że skorpion nie należy do stworzeń agresywnych z natury. Skorpiony to stworzenia sprytne i ostrożne. Atakują one tylko w przypadku zagrożenia. Ogon z kolcem jadowym to tylko jeden z wielu atutów skorpiona w trakcie walki. Stworzenie to jest inteligentne i do potyczki podchodzi taktycznie. Skorpion może więc oznaczać człowieka nie tylko silnego, ale również sprytnego.

Mimo tego, że skorpion zachował swoje symboliczne znaczenie związane z seksualnością, to rzadko kiedy jest w taki sposób odbierany. Aby zapobiec myleniu znaczeń, tatuaż ze skorpionem może być umieszczony na nietypowej partii ciała. Niewielki tatuaż ze skorpionem na lędźwiach lub dłoni może być dobrym pomysłem dla mężczyzny, który pragnie podkreślić swoje uwodzicielskie atrybuty i charakter maczo.

  

Wszystkie powyższe znaczenia mogą skierować myśl na typ samotnika. Człowiek taki nie znajduje zrozumienia w swoim otoczeniu. Najczęściej w ogóle go nie potrzebuje. Wiedzie samotne życie z wyboru. Relacje, w które wchodzi, wynikają z konieczności, przymusu lub są po prostu związkami przygodnymi. Człowiek z tatuażem skorpiona pokochał wyłącznie siebie i w sobie pokłada nadzieję.

Tatuaż ze skorpionem to bardzo mocny symbol. W tym miejscu chciałbym podkreślić ostrzeżenie, że duży tatuaż ze skorpionem w widocznym miejscu będzie dla niektórych ludzi prowokujący i może doprowadzić do niechcianych sytuacji. Jeżeli jednak czujesz, że atrybuty skorpiona odpowiadają Twojej naturze, albo masz pomysł na oryginalny projekt z własną symboliką – pamiętaj tylko, że taki tatuaż zapewne będzie na całe życie. Dlatego przemyśl dobrze jego wygląd i oddaj się w ręce profesjonalnego tatuażysty.