Tatuaże ze znakami zodiaku: lwa – znaczenie, historia, 30 zdjęć

  

Jeżeli twoje urodziny przypadają między dwudziestym trzecim lipca a dwudziestym drugim sierpnia, gratulacje, jesteś zodiakalnym Lwem! Jeżeli chcesz pokazać swoją lwią dumę, tatuaż inspirowany twoim znakiem zodiaku jest świetnym pomysłem! Lwy to zwierzęta stadne, więc osoby urodzone pod tym znakiem lubią otaczać się ludźmi i być w centrum ich uwagi. Być może to jest powodem dlaczego tak wiele zodiakalnych królów dżungli świetnie odnajduje się w teatrze czy innych sztukach scenicznych. W końcu lew jest słonecznym znakiem zodiaku, który rozwija się dzięki dramatom.

Osoby, które urodziły się pod tym znakiem są bardzo ekspresyjne, pewne siebie i dumne. Lwy to osoby optymistyczne i zdecydowane, potrafią działać szybko i na dużą skalę. Wierzą we własne siły i przekonania, posiadają zdolności organizacyjne. Niestety, mają też skłonności do próżności i egoizmu. Mogą też mieć problem w odróżnieniu tego co jest naprawdę ważne, a co tylko się takie wydaje. Łatwo uzależniają się od poświęcanej im uwagi.

Tatuaże ze znakami zodiaku: lwa – znaczenie, historia

Lwy mają możliwość na stworzenie naprawdę wspaniałych tatuaży inspirowanych różnymi aspektami ich znaku.
Raczej nie jest zaskoczeniem, że jednym z najpopularniejszych wzorów jest potężny lew – król dżungli jest symbolem, który jest najbliżej powiązany z tym znakiem zodiaku. Większość Lwów chce, aby ich lwie tatuaże wyglądały tak dramatycznie, jak tylko to możliwe. Nie jest to zaskoczeniem, Lwy mają tendencję do dramatyzowania. Powstało wiele niesamowitych tatuaży przedstawiających dumne lwy z ogromnymi grzywami. Królewskość lwów oferuje również możliwość dodania korony do naszego tatuażu – nie bój się włożyć swojemu lwu koronę na głowę, podkreśli to jego status!

  

Zaraz po lwie, popularnym symbolem jest po prostu glif znaku zodiaku. Może wyglądać trochę jak wąż, ale nie daj się temu zmylić! Jeżeli interesujesz się astronomią, konstelacja Lwa jest także świetnym pomysłem na minimalistyczny tatuaż.

Historia dotycząca konstelacji Lwa także może poddać ci kilka pomysłów na twój tatuaż. Obraca się wokół legendy o Herkulesie i lwie nemejskim. Według legendy, lew ten miał skórę tak grubą, że nie mogło jej przebić żadne ostrze. Herkules dostał za zadanie zgładzenie nemejskiej bestii, jako pierwszą ze swoich dwunastu prac. Udało mu się to zrobić zakradając się do jego jaskini i dusząc zwierzę. Tak bardzo zdenerwowało to boginię Herę, że uniosła duszę lwa do gwiazd, gdzie lśni do dnia dzisiejszego.

Lew to znak ognia, więc pozwól pokazać się płomieniom. Możesz wybrać ogień jako całość tatuażu, lub wpleść płomienie w inny lwi tatuaż, na który się zdecydujesz. Wyobraź sobie płomienie zamiast grzywy swojego lwa, to zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.
Lew żyje w piątym domu, który znany jest ze swoich miłosnych problemów. Wyjątkowo romantyczne Lwy mogą zdecydować się na noszenie swoich serc na dłoni, a raczej na ramieniu. Wyobraź sobie lwa na tle stworzonym z serc, być może zechcesz dodać jeszcze kilka płomieni, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Kolejnym pomysłem na tatuaż może być kamień twojej gwiazdy, którego nie powinieneś mylić ze swoim szczęśliwym kamieniem, który związany jest z miesiącem, w którym się urodziłeś. Kamieniem Lwa jest rubin, dlaczego więc nie zdecydować się na piękny tatuaż kamienia, który odbija promienie słońca?

Symboliczne znaczenie tatuażu Lwa:

  • Odwaga, brawura
  • Królewskość
  • Egoizm
  • Ekspresja
  • Pewność siebie, duma

  

  

Zobacz również: Tatuaż lew – znaczenie, historia, 50 zdjęć