Tatuaż żyrafa – znaczenie, historia, 40 zdjęć

  

Żyrafa jest jednym z pięknych wybryków Matki Natury. Są pełne gracji, a jednocześnie bardzo niezdarne. Ludzie są zafascynowani, w jaki sposób żyrafa jest w stanie skoordynować swoje niezręczne nogi i długą szyję, aby poruszać się z taką gracją i elegancją.

Tatuaż żyrafa – znaczenie, historia

Żyrafa jest zdolna do adaptowania się do środowiska i jest w stanie żyć nawet na bardzo ograniczonych zasobach. Śpi tylko kilka godzin dziennie i może ucztować na prawie niejadalnym drzewie akacji. Wiele lokalnych plemion uważa żyrafę za intuicyjne zwierzę z racji na jej długą szyję i perfekcyjny wzrok. W pewnym sensie są w stanie zauważyć zagrożenie dużo wcześniej niż inni w ogóle zorientują się co nadchodzi.

Żyrafy są najbardziej bezbronne, kiedy schylają się, by napić się trochę wody, więc są wtedy najbardziej czujne. Nie umknęło to lokalnym plemionom i żyrafa jest dominującym przypomnieniem, jak ważne jest zwracać uwagę na swoje otoczenie.

  

Afrykańscy Buszmeni wymyślili wiele rytuałów, które przedstawiają ich opinię o tych dziwnych, ale pięknych zwierzętach. Taniec Żyraf ma odpędzić złe duchy, które mieszają ludziom w głowach. Te zwierzęta zostały wkomponowane w mnóstwo afrykańskich tradycji ludowych, które mówią o ich inteligencji i tłumaczą ją posiadaniem bardzo długiej szyi.

W szczycie świetności Cesarstwa Rzymskiego, wiele żyraf zostało wysłanych do koloseów w Europie, aby nacieszyć oczy publiczności. Rzymianie byli zafascynowani tymi niecodziennymi zwierzętami i wierzyli, że były one hybrydami wielbłądów i lampartów. Niestety, ta praktyka szybko została przerwana po upadku Cesarstwa Rzymskiego.

W Średniowieczu Europejczycy słyszeli tylko legendy o istnieniu tych dziwnych stworzeń. Jedynym miejscem, oprócz Afryki, gdzie można było znaleźć żyrafy były Chiny. Już od XIV wieku żyrafy były transportowane do tego kraju, aby pokazywać je ludziom. Właśnie z inspiracji żyrafami powstała legenda o Qilin.

W dniu dzisiejszym, żyrafa cieszy się statusem majestatycznego zwierzęcia w wielu nowoczesnych dziełach sztuki. Impresjonista Salvador Dali często włączał te stworzenia w swoje dzieła razem ze słoniami i innymi egzotycznymi zwierzętami. Nawet NASA wzięło kilka lekcji podczas projektowania kostiumów, dla astronautów i pilotów myśliwców, które zminimalizują efekty ogromnej siły grawitacji na mózgu. Ich inspiracja? Ekscentryczny cud Matki Natury, znany jako żyrafa.

Symboliczne znaczenie tatuażu żyrafy:

Nie musisz być inżynierem NASA ani afrykańskim buszmenem, żeby czerpać znaczenia i inspiracje od żyrafy. Te zwierzęta posiadają mnóstwo cech, przykładowo:

  
 • Zaradność, przedsiębiorczość
 • Intuicję
 • Grację, elegancję
 • Wizje, idee
 • Piękno
 • Tajemnice
 • Ochronę
 • Delikatną duszę
 • Cierpliwość
 • Inteligencję
 • Pewność, niezawodność
 • Bezbronność

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś pamiętać zanim zrobisz sobie tatuaż. Upewnij się, że spędziłeś trochę czasu robiąc research i całkowicie rozumiesz jakie znaczenie może mieć taki tatuaż. Nie chcesz zostać wytatuowany i dowiedzieć się później, że ten tatuaż może oznaczać zupełnie co innego niż myślałeś na początku. Nie śpiesz się! Ludzie, którzy impulsywnie postanawiają zrobić tatuaż zazwyczaj potem tego żałują. Pamiętaj, będziesz go nosił przez resztę życia. Jeśli jesteś całkowicie pewny swojego wyboru – zrób sobie tatuaż. Jeśli nie – poczekaj chwilę i zastanów się nad swoimi opcjami.