Tatuaż koń – znaczenie, symbolika, 40 zdjęć

  

Tatuaż z koniem jest popularny wśród hodowców, jeźdźców i osób, które umiłowały te stworzenia. Trochę mniejszą popularnością cieszą się te, które mają na celu powiązanie wizerunku z symboliką. Tatuaż z koniem odpowiada zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Jak wszystkie tatuaże ze zwierzętami, wizerunek konia niesie ze sobą bogatą historię i głęboką symbolikę.

Tatuaż koń – znaczenie

Przyjaciel

Konie i psy to zwierzęta najdawniej udomowione przez człowieka. Jedne i drugie uważane są za przyjaciół ludzi. Wielkość i siła koni sprawiła, że stały się dla ludzi środkiem szybkie i sprawnego transportu na tysiąclecia przed wynalezieniem samochodów. W tej dziedzinie życia pomagają nam praktycznie po dzień dzisiejszy. Trudy wojny, niesprzyjających warunków i niebezpieczeństw, jakie wspólnie – człowiek i koń – pokonywaliśmy, wycisnęły piętno przyjaźni pomiędzy naszymi gatunkami. Stąd, nierzadko, tatuaż z koniem reprezentuje wierną męską przyjaźń. Koń może symbolizować przyjaciela, który wyprzedził człowieka z takim tatuażem w drodze do wieczności. W takim przypadku niekiedy wizerunek konia zdobiony jest wstążką zawierającą imię lub datę śmierci druha.

Realistyczna wizja tatuażu z koniem

Istnieje wiele możliwości przedstawienia wizerunku konia na tatuażu. Każdy z nich ma własną symbolikę.

  

Grupa koni w pełnym galopie to pokaz siły i zwinności. Taki tatuaż natychmiast nasuwa myśl o nieujarzmionym pędzie ku wolności. Taki tatuaż idealnie będzie pasował do człowieka, który żyje pełnią życia. Z drugiej strony może on reprezentować niespełnione marzenie więźnia własnych przyzwyczajeń, toksycznych relacji, niespełnionych marzeń, człowieka samotnego, który pragnie odnaleźć upragnione szczęście.

Ta sama grupa koni może spokojnie stać i posilać się, leniwie skubiąc trawę na pięknej polanie. Taki obraz nasuwa myśli o ciszy, pokoju serca, jasności umysłu. Nie mniej jednak duży tatuaż z takim wizerunkiem uczyni z ciała człowieka prawdziwe płótno dla dzieła sztuki.

Miłośnicy koni, którzy pragną przedstawić detale wyglądu zwierzęcia, mogą zdecydować się na wytatuowanie samej głowy konia. Duży tatuaż głowy konia pozwolić na właściwe przedstawienie takich szczegółów jak np. oczy i rzęsy, grzywa, nozdrza. To wszystko sprawi, że wizerunek ten może mieć walor bardzo realistycznego przedstawienia wyglądu konia.

Wreszcie koń może zostać przedstawiony w pozie bojowej. W pełni uzbrojone zwierzę szarżujące bezpośrednio na osobę, która patrzy na tatuaż -pokaz siły, rywalizacji, odwagi i pewności siebie. Należy jednak uważać, ponieważ taki obraz jest dziełem bardzo prowokującym i może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji!

Problem ten znika, kiedy przedstawimy konia uzbrojonego i pięknie przystrojonego, ale stojącego dumnie w bezruchu. Taki wizerunek ma szczególną symbolikę odwagi, szlachetności oraz wierności i oddaniu wyższej sprawie.

Baśniowa wizja tatuażu z koniem

Konia może również zostać zaprezentowany na tatuażu wraz ze swoim jeźdźcem. Być może jest to rycerz w lśniącej zbroi na białym koniu? Baśniowe spełnienie marzeń wielu kobiet może być dobrym pomysłem właśnie dla pań. Niezależne kobiety mogą posiadać taki tatuaż w znaczeniu ironicznym – nie potrzebują one żadnego „księcia na białym koniu”. Bardziej wrażliwe i romantyczne przedstawicielki płci pięknej mogą zechcieć uhonorować takim tatuażem własnego mężczyznę.

  

Konia można również przedstawić z dodatkowymi atrybutami – rogiem czy skrzydłami. O symbolice mitycznych stworzeń, takich jak pegaz czy jednorożec, można napisać zupełnie osobny artykuł. Powiem tylko krótko, że postacie te często należą do bardzo „słodkich” i uroczych wizji tatuażu. Rzadziej prezentowane są w związku z bogatą i głęboką symboliką ich starożytnego pochodzenia.

Kończąc artykuł, nie mogę zapomnieć o tatuażu z samą podkową. Jest to bardzo oczywisty symbol amuletu, który z założenia ma przynosić szczęście. Ten tatuaż może być niewielkich rozmiarów, także może znaleźć swoje miejsce na dowolnej części ciała człowieka.

  

Jeżeli symbolika konia lub jego piękno pociąga Twoje serce – taki tatuaż na pewno będzie dobrym pomysłem dla Ciebie.