Tatuaż fala – znaczenie, historia, 40 zdjęć

  

Wody morskie i fale na tatuażu często występują jako dodatek do innych symboli. Niektórzy jednak decydują się na tatuaż, w którym wzburzone lub spokojne wody stanowią całość obrazu. Symbol wody nie jest w żaden sposób przypisany do płci – odpowiada zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie. Kształt i wielkość tatuażu może być dowolna – od wizerunku kropli po ocean kończący się odległym horyzontem. Z tego powodu tatuaż z symbolem wody może znaleźć się w dowolnym miejscu na ciele.

Tatuaż fala – znaczenie, historia

Daje życie, odbiera życie

Woda to jeden z czterech żywiołów. Razem z ogniem, ziemią i powietrzem stanowi element, z którego, jak twierdzili starożytni, stworzony został cały wszechświat. Woda to źródło i oczywisty symbol życia. Praktycznie każde żyjące stworzenie potrzebuje jej, aby nie zginąć. Ciało człowieka w większości składa się z wody. Tak ogromne znaczenie dla życia człowieka sprawia, że woda nosi ze sobą również głębokie znaczenie symboliczne.

Wiele kultur – zarówno starożytnych, jak i współczesnych – wierzy, że woda ma bezpośredni związek z duszą człowieka. Woda ma także symboliczny związek z księżycem i pierwiastkiem kobiecym. W rzeczywistości księżyc ma niezaprzeczalny naukowo wpływ na poruszanie się wód na Ziemi. „Kropla drąży skałę”. Na przestrzeni dziejów woda pochłonęła niezliczoną ilość istnień ludzkich. Woda to także potęga i siła, z którą nie należy igrać.

  

Oczyszczenie

Woda oczyszcza ciało. W podobny sposób oczyszcza też duszę, ducha i umysł człowieka. Woda oczyszcza ze zła, nieprawości, klątw etc. Chrześcijanie do dziś zachowali symbol wody święconej – wody poświęconej przez kapłana mocą samego Boga. Woda jest otwartą bramą pierwszego stopnia wtajemniczenia i włączenia do wspólnoty chrześcijańskiej. Mowa oczywiście o chrzcie. W symbolu wody święconej Bóg oczyszcza ludzi, miejsca i przedmioty i uwalnia je z mocy szatana – źródła zła i nieprawości – i przywraca im duchową czystość i niewinność. Woda symbolizuje odrodzenie do nowego życia.

Tatuaż z wodą – jak wygląda i co oznacza?

Samą wodę można przedstawić na mnóstwo sposobów. Projekt może zawierać krople deszczu, wodę rozpryskującą się na ciele, spływającą po plecach w formie wodospadu, pofalowane jezioro, w którego odbiciu tajemniczo majaczy księżyc. Woda może być statyczna jak cisza na morzu, która symbolizuje inteligencję, spokój ducha, wewnętrzne wyciszenie. Może być również dynamiczna jak bałwany morskie rwące skały na wybrzeżu – symbol nieokiełznanej potęgi, siły, pragnienia życia, wolności.

Wizerunek wody na tatuażu najczęściej nie zawiera jednak wyłącznie jej samej. Tatuaż z symbolami wody zwykle łączy się ze stworzeniami morskimi – rybami, ośmiornicami, delfinami, wielorybami, konikami morskimi etc. W morskiej toni znajdą swoje miejsce syreny, potworny kraken, czy lewiatan. Oprócz oczywistych symboli, jak np. kotwica, na tafli jeziora można umieścić piękny kwiat lotosu symbolizujący mądrość i niewinność. Woda otaczająca kołyskę z niemowlęciem to symbol nowego życia. Z zupełnie drugiej strony strumienie wypływające z czaszki – śmierć i niebezpieczeństwo, które, być może, zostało przezwyciężone przez właściciela takiego tatuażu. Woda może stać się tłem, z którym te wszystkie dodatki stworzą niezwykłą i bogatą w zupełnie różnorodny przekaz całość.

  

  

Możliwości jest praktycznie nieskończenie wiele. Jest to doskonały pomysł dla osoby kreatywnej, która ma nietuzinkowy pomysł na tatuaż. Woda odpowiada osobie zarówno spokojnej, inteligentnej, silnej i pewnej siebie. Dobry pomysł, właściwy projekt i profesjonalny tatuażysta, to gwarancja pięknego tatuażu z głębokim przekazem.