Tatuaż flaming – znaczenie, historia, 35 zdjęć

  

Flaming jest pięknym, jasnym ptakiem, który zazwyczaj woli stać na jednej nodze. Powszechnie znane jest, że jego oko jest większe niż mózg. Egipcjanie uważali flamingi za święte ptaki. Jeden z bogów Starożytnego Egiptu, Ra, jest przedstawiany na starych freskach jako stworzenie z głową tego właśnie ptaka i ciałem człowieka. Flaming w Europie symbolizował miłość, naiwność, lekkomyślność, niezdolność do samodzielnego życia bez czyjejś miłości i troski. Za to dla Amerykanów był on symbolem głupoty i złego gustu. Ludzie nosili na szyi różowe, plastikowe ptaki zamiast naszyjników czy innej biżuterii, aby ich sąsiedzi byli zazdrośni. W obecnych czasach tatuaż flaminga może być symbolem ekologów, więc często jest wybierany przez przewodniczących takich ruchów.

Tatuaż flaming – znaczenie

Tatuaż  różowego flaminga jest noszony nie tylko przez kobiety, ale i przez mężczyzn. Są dwa kompletnie sprzeczne znaczenia takiego tatuażu:

 1. Taki tatuaż może oznaczać czyste intencje, romantyzm i naiwność jego właściciela.
 2. Ten tatuaż, wykonany w egipskim stylu, będzie symbolizować autorytet i mądrość mistrza.

Kiedy przychodzi do pięknych ptaków, flaming klasyfikuje się na dosyć wysokiej pozycji.  Jest bardzo rozpoznawalny przez swoje niesamowite, zwracające uwagę różowe pióra. 

  

Niektórzy przedstawiają flaminga realistycznie, inni wolą jego kreskówkową wersję. Często są zaprojektowane z okularami przeciwsłonecznymi, w ludzkich ubraniach lub na ręczniku plażowym przy brzegu oceanu. 

Jako że różowość tego ptaka jest tak charakterystyczna, większość ludzi wybiera kolorowy tatuaż flaminga, ale oczywiście możliwa jest też opcja czarno-białego tatuażu. Cieniowanie może sprawić, że tatuaż będzie wyglądał bardzo realistycznie. Artyści często dodają kreatywny element do swoich wzorów np. niebieskie lub fioletowe pióra. Jeśli zastanawiasz się nad tatuażem flaminga i chcesz, żeby był unikalny i wyjątkowy, możesz zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Możesz zastanowić się nad dodaniem do wzoru oceanu, bagien z wysoką trawą, palm tropikalnych, egzotycznych kwiatów czy słońca.

Ptak może zostać przedstawiony stojący w wodzie, pijacy, pływający, stojący na jednej nodze, a nawet z rozłożonymi skrzydłami. Te opcje mogą pomóc Ci wybrać unikatowy i kreatywny wzór, który pasuje do twojej osobowości.

Symboliczne znaczenie tatuażu flaminga:

Tak jak wszystkie zwierzęce tatuaże, tatuaż flaminga reprezentuje jego cechy i atrybuty. Ten tropikalny ptak często uważany jest za symbol Florydy. Flamingi są bardzo społecznymi zwierzętami i często komunikują się między sobą. Są też bardzo troskliwymi i czułymi rodzicami. I Dance i samice zajmują się ich gniazdem i małymi pisklętami, więc twój tatuaż może symbolizować rodzinę lub ochronę.

Mimo że wiele osób wybiera flaminga po prostu z racji estetyki, niektórzy wybierają go dla jego symbolicznego znaczenia. Niżej możesz znaleźć przykładowe znaczenia tatuażu flaminga:

 • Piękno 
 • Iluzja
 • Przejrzyste spojrzenie
 • Równowaga
 • Gracja
 • Elegancja
 • Bogactwo
 • Rodzina
 • Opieka, ochrona
 • Nowe doświadczenia 
 • Wakacje

  

  

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś pamiętać zanim zrobisz sobie tatuaż. Upewnij się, że spędziłeś trochę czasu robiąc research i całkowicie rozumiesz jakie znaczenie może mieć taki tatuaż. Nie chcesz zostać wytatuowany i dowiedzieć się później, że ten tatuaż może oznaczać zupełnie co innego niż myślałeś na początku. Nie śpiesz się! Ludzie, którzy impulsywnie postanawiają zrobić tatuaż zazwyczaj potem tego żałują. Pamiętaj, będziesz go nosił przez resztę życia. Jeśli jesteś całkowicie pewny swojego wyboru – zrób sobie tatuaż. Jeśli nie – poczekaj chwilę i zastanów się nad swoimi opcjami.