Tatuaż księżyc – znaczenie, historia, 100 zdjęć

  

Tatuaż z wizerunkiem księżyca należy do projektów popularnych. Księżyc nosi w sobie bogate znaczenie symboliczne dla ludzi pochodzących z praktycznie wszystkich kultur na całym świecie. Jest „żeńskim” odpowiednikiem słońca – jego atrybuty często odpowiadają bardziej kobietom. Nie mniej jednak również panowie decydują się na taki symbol. Tatuaż z księżycem może być dowolnych rozmiarów, dlatego można dla niego dobrać dowolne miejsce na ciele.

Tatuaż księżyc – znaczenie, historia – znaczenie, historia

Kim jest towarzysz Ziemi?

Księżyc to jedyne ciało niebieskie okrążające naszą planetę. Jest również jedynym naturalnym obiektem astronomicznym tych rozmiarów, na jakim udało się wylądować człowiekowi. Słowo „księżyc” to staropolskie określenie oznaczające syna księcia, którym zapewne było słońce. Księżyc ze swoją grawitacją ma ogromny wpływ na naszą planetę. Swoją siłą przyciągania kontroluje on pływy morskie na Ziemi. Ma również naukowo udowodniony wpływ na nasze samopoczucie.

Teorii na temat pochodzenia Księżyca jest wiele. Najpowszechniej uznaną jest jednak ta, która mówi, że przy początkach naszej planety. Uderzył w nią inny obiekt astronomiczny wielkości Marsa. Materia wyrzucona w przestrzeń kosmiczną w wyniku tego potężnego impaktu, złączyła się w jedno, tworząc naturalnego satelitę młodej Ziemi. Na potwierdzenie tej hipotezy mamy fakt, że Księżyc co roku oddala się od naszej planety o niewielkie (w kosmicznej skali) odległości.

  

Ludzie od samego początku zauważyli regularność cyklu księżycowego. Wynika on z faktu obrotów układu Słońce-Księżyc-Ziemia. Nasza planeta praktycznie zasłania światło słoneczne i rzuca cień na Księżyc. Regularność ta dała początek odliczaniu dni wraz z cyklem księżycowym. Współczesny kalendarz wciąż oparty jest o pierwsze kalendarze lunarne.

Tajemnica – symbolika

Księżyc to symbol związany silnie z magią. Pod osłoną nocy dzieją się rzeczy tajemnicze, a nocą króluje księżyc. Najbardziej tajemniczą porą w cyklu dobowym jest północ – środek nocy, który kończy jeden, a zaczyna nowy dzień. Księżyc to symbol intelektu, ale również poetyckiego, wręcz mistycznego natchnienia.

Najczęściej dla człowieka z takim tatuażem Księżyc oznacza życiową przemianę, pragnienie obrania własnej ścieżki w życiu. Księżyc to chiński symbol Yin – pierwiastka kobiecego. Księżyc w ciemnych barwach może oznaczać złą naturę człowieka, który go nosi. Jasny księżyc natomiast przywodzi na myśl romantyczną miłość.

W religii chrześcijańskiej Słońce oznacza Jezusa Chrystusa, a Księżyc (w pełni) – Matkę Boga, Maryję. Księżyc wskazuje na macierzyństwo, płodność, subtelną siłę i tajemniczość, które są nierozerwalnie związane z naturą kobiety.

Jak ma wyglądać mój tatuaż z księżycem?

Pomysłów jest, oczywiście, wiele. Każdy z nich przywodzi na myśl coś innego. Częstym przedstawieniem tego ciała niebieskiego jest półksiężyc. Symbol ten jest nieodłącznie związany z religią muzułmańską. Pojawia się często na flagach państw, których islam jest główną religią. Dla noszącego taki tatuaż może oznaczać potencjał (w domyśle: do osiągnięcia pełni).

  

W historii znamy przypadki, w których księżyc mienił się na niebie w kolorze krwistoczerwonym. Jest on groźnym symbolem niebezpieczeństwa i zagłady. Babcia opowiadała mi, że widziała taki księżyc na niebie tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Ktoś może zapragnąć w ten oryginalny sposób ostrzec ludzi przed swoją mroczną naturą.

Księżyc i gwiazdy do znów symbol związany z religią muzułmańską. Oznacza on jednak również macierzyństwo. Niekiedy kobieta decydująca się na taki tatuaż pragnie podkreślić swoją macierzyńską miłość i oddanie rodzinie. Ilość gwiazd może oznaczać ilość pociech, jakie poczęła.

Księżyc przedstawiony wraz z nocnym krajobrazem może oznaczać przywiązanie człowieka do natury. Częstym pomysłem w takich przypadkach jest umieszczenie na tarczy księżyca wizerunku wyjącego wilka. Wprawny tatuażysta potrafi uczynić takiego projektu prawdziwe dzieło sztuki.

  

Wierzę, że w moim artykule odnalazłeś to, czego szukałeś. Jeżeli zdecydowałeś się na tatuaż z wizerunkiem księżyca – świetnie! Pamiętaj, żeby wcześniej przygotować sobie odpowiedni projekt, który właściwie odda całość Twojego pomysłu na wygląd i symbolikę księżyca na Twoim ciele.