Tatuaże ze znakami zodiaku: koziorożec – znaczenie, historia, 40 zdjęć

  

Tatuaż ze Koziorożcem jako znakiem zodiaku może przyjąć wiele różnych form. Koziorożec zazwyczaj reprezentowany jest przez kozła lub cały Gwiazdozbiór Koziorożca. Jeżeli pomysł noszenia wytatuowanie kozy na ramieniu nie wydaje ci się wystarczająco dobry, jest wiele innych symboli kojarzonych z Koziorożcem, które łatwo można zamienić we wspaniale wyglądający tatuaż. Na przykład kamień kojarzony z tym znakiem to onyks, a planeta Koziorożca to Saturn. Którykolwiek z tych aspektów Koziorożca łatwo można wpleść w unikalny wzór na tatuaż. Wybierz jeden lub połącz kilka charakterystycznych cech Koziorożca, aby stworzyć tatuaż pokazujący to, co chcesz przedstawić.

Tatuaż Koziorożca – Historia

Jesteś Koziorożcem jeżeli data twojego urodzenia przypada pomiędzy dwudziestym drugim grudnia a dwudziestym stycznia. Tak jak z każdym innym znakiem zodiaku, tak jak i z tym wiąże się pewne konkretne cechy. Uważa się, że Koziorożce to osoby twardo stąpające po ziemi, a ich spojrzenie ciągle skupione jest na określonym celu. Można powiedzieć, że ich życiem rządzi zasada celowości – nie podejmują się rzeczy, z których nie będzie żadnego pożytku.

Są urodzonymi realistami, nie są niezdecydowani – wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć. By czuć się spełnionym w życiu muszą działać bardzo efektywnie i zaznaczać swoją pozycję, jako osoby odpowiedzialnej za sukces swoich przedsięwzięć.

  

Często wytyczają swoje własne granice, a także uwielbiają trzymać się wcześniej ustalonych norm i struktur. Koziorożce są gotowe przyjąć na siebie większą odpowiedzialność niż osoby, które urodziły się pod innymi znakami. Niestety nie zawsze wychodzi im to na dobre, ponieważ zdarza się, że przeceniają swoje możliwości. Często są dojrzałe ponad swój wiek i nawet małym Koziorożcom nie trzeba dawać lekcji na temat odpowiedzialnego, “dorosłego” zachowania.

Są praktyczne, obdarzone zdrowym rozsądkiem, wytrwałe i konsekwentne. Koziorożec jest jednym z najbardziej ambitnych znaków, a osoby, które się pod nim urodziły mogą łatwo dać się owładnąć presji sukcesu i, w pogoni za osiągnięciami, i zapomnieć o radościach życia. Zimny rozsądek potrafi zabić cieplejsze uczucia. Każdy powinien pamiętać, by nie przesadzić z wymaganiami – zarówno wobec siebie, jak i wobec innych.

Tradycyjny symbol utożsamiany z Koziorożcem jako znakiem zodiaku jest wspaniałym pomysłem na subtelny tatuaż. Jeśli jednak preferujesz coś bardziej oryginalnego, to możesz zwrócić się do starych babilońskich legend. Według nich Koziorożec (Capricorn) tak naprawdę był starożytnym bogiem, którego górna część ciała wyglądała jak kozioł, a dolna jak ryba. Tatuaż z pół-kozą, pół-rybą jest dosyć imponujący sam w sobie, ale pomyśl o sposobach, na jakie można jeszcze ulepszyć twój wzór. Może twój Koziorożec będzie wylegiwał się na brzegu, z ogonem w wodzie, przyglądając się gwiazdom na niebie, które zostały po nim nazwane?

Niektóre kultury uprościły Koziorożca do obrazu kozła, więc jeżeli jesteś Koziorożcem, który woli bardziej przyziemne sceny, taki wzór na tatuaż będzie pasował do twojej osobowości.


Planeta Saturn może wyglądać naprawdę pięknie na twojej skórze i niektórzy ludzie zwracają się właśnie ku tej opcji zamiast wybrać którąś z poprzednio wymienionych. Wzory z Saturnem są bardzo różne i łatwo je spersonalizować np. zmieniając ich wielkość i kolor.

Symboliczne znaczenie tatuażu Koziorożca:

  • Znak zodiaku osoby noszącej tatuaż, członka jej rodziny lub partnera
  • Konserwatywność, zdyscyplinowanie
  • Wytrwałość, ambicja, konsekwencja
  • Odpowiedzialność
  • Dojrzałość
  • Sukces

Zobacz również: Tatuaż kozioł – znaczenie, historia, 30 zdjęć