Tatuaże ze znakami zodiaku: rak – znaczenie, historia, 30 zdjęć

  

Rak jako znak zodiaku jest jednym z trzech słonecznych znaków, które należą do tych wodnymi. Jeżeli urodziłeś się pomiędzy dwudziestym pierwszym czerwca a dwudziestym drugim lipca, Rak jest właśnie twoim znakiem zodiaku. Tak jak i z każdym znakiem zodiaku, tak i z Rakiem utożsamia się pewne specyficzne cechy charakteru. Na początku osoby urodzone pod tym znakiem mogą wydawać się nieśmiałe, wycofane i bojaźliwe.

Czasem zachowują się jakby za każdym rogiem czekało jakieś niebezpieczeństwo. Bardzo się przywiązują do ludzi, zwierząt, a nawet przedmiotów. Często gromadzą rzeczy, które wydają się bezużyteczne, właśnie z racji na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, zwłaszcza na punkcie swojej osobowości i wyglądu. Na urazy, nawet te delikatne, zazwyczaj reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, od których nie wyczuwają żadnego zagrożenia.

Często starają się utrzymać ich przy sobie poprzez okazywane uczucia i opiekę. Bardzo boją się odrzucenia. Mocno przeżywają wszystkie targające nimi uczucia. Potrafią odczytywać uczucia innych i reagować na nie. Niestety często nie są samodzielne i kurczowo trzymają się dobrze znanych, “przerobionych” sytuacji i wydarzeń.

  

Tatuaż Raka – Historia

Rak jest czwartym astrologicznym znakiem zodiaku i bierze się z gwiazdozbioru o tej samej nazwie. Przypisuje się go ludziom urodzonym w czasie obserwowania Słońca w tym znaku, czyli między 20/21 czerwca a 22/23 lipca, dokładne ramy czasowe zależą od danego roku. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zazwyczaj wykazują szerszy zakres cech, niż ludzie urodzeni pod innymi znakami, jednak zazwyczaj są stabilni, opiekuńczy, wrażliwi i troskliwi.

Tak jak słodkowodny skorupiak, który ich reprezentuje, Raki zazwyczaj chronią swoje delikatne wnętrze tworząc twardą skorupę, która oddziela ich od świata zewnętrznego. Zazwyczaj bardzo cenią sobie stare tradycje, domowe życie i opiekowanie się swoją rodziną i przyjaciółmi. Kiedy osoba urodzona pod znakiem Raka nie może wypełnić swojej potrzeby stworzenia bezpiecznego gniazda i opiekowania się ukochanymi ludźmi, może bardziej wykazywać swoje dużo mniej przyjemne cechy charakteru, na przykład wybuchy złości, utrzymujący się zły nastrój i nadwrażliwość.

Biorąc pod uwagę ich głębokie oddanie pięknu i sztuce, tatuaże są dla Raków całkiem logicznym wyborem na ekspresję swojego wnętrza. Pomimo to, niezależnie od posiadanego znaku zodiaku, zawsze warto poważnie zastanowić się jakie mamy pomysły na tatuaż, aby już po jego wykonaniu nie być niezadowolonym z rezultatu.

W sztuce przedstawiany był różnie, pod postacią kraba, langusty a nawet ośmiornicy, a także za pośrednictwem motywów pochodzących z mitów o pozycji gwiazdozbioru na niebie. Na wzór idealnego tatuażu Raka można użyć każdego z tych wzorów, same lub z dowolnymi symbolami.

Bardzo popularna jest woda, planety, kolor srebrny i zielony, a także metal – srebro. W bardzo obrazowy sposób przedstawił go włoski malarz Giovanni Maria Falconetto w swoich freskach w Sali Zodiaku w Palazzo d’Arco w Mantua, które powstały w 1517 roku. Jego dzieła również stanowią wspaniałą inspirację na unikalny tatuaż.

  

Symboliczne znaczenie tatuażu Raka:

 • Znak zodiaku osoby noszącej tatuaż, członka jej rodziny lub partnera
 • Sentyment
 • Stabilność
 • Kreatywność, duża wyobraźnia
 • Piękno, sztuka
 • Lękliwość, nieśmiałość
 • Wrażliwość
 • Uczuciowość
 • Podatność na manipulację
 • Czułość, romantyczność, delikatność
 • Opiekuńczość, troskliwość
 • Złość

Zobacz również: Tatuaż kraba – znaczenie, historia, 20 zdjęć