Tatuaż kraba – znaczenie, historia, 20 zdjęć

  

Mimo że mniej popularne wśród ludzi mieszkających w głębi lądu, tatuaże kraba nie są nietypowe dla tych, którzy mieszkają w nadmorskich miejscowościach. Kraby są kojarzone z oceanem i środkami do życia, które przynosi wielu ludziom mieszkającym na wybrzeżu. Czyni to z nich potężny symbol fortuny, odnowienia i przygód związanych z morzem. Dodatkowo, pozycja raka (w języku angielskim nie używa się słowa “cancer” do raka – zwierzęcia, często używany jest właśnie “crab”), jako czwartego z rzędu znaku zodiaku, ma dodatkową wartość dla wielu osób, sprawiając, że jest to wspaniały pomysł na tatuaż dla sporej grupy osób. Ludzie urodzeni pod znakiem raka są lojalni, sprzeczni, odrobinę humorzaści (chociaż nie chcą pokazywać tego innym!) i kochają domowe życie. Są dobrymi przyjaciółmi, ale czasem potrzebują swojej własnej przestrzeni i samotnie spędzonego czasu.

Tatuaż kraba – znaczenie, historia

W zwierzęcej symbolice krab ma silne połączenie z księżycem i reprezentuje odnowienie i odrodzenie. Kraby (a czasami również inne skorupiaki) są umieszczone na karcie Księżyc w tarocie, a ich zrzucanie skorupy jest porównywane do zmiany faz księżyca. Umiejętność pozbywania się starej, a potem zdobywania nowej skorupy czyni z kraba symbol odnowy i odrodzenia, jak i cyklicznej natury życia. Dodatkowo, ich połączenie z księżycem łączy je również z kobiecością: księżyc jest matczynym przewodnikiem dla kraba, kiedy przebywa w głębinach tajemniczego oceanu.

Fizyczne atrybuty kraba również nadają mu głębszego znaczenia. Jego twarda muszla jest symbolem ochrony, a ostre szczypce pozwalają na obronę, gdy ktoś nas zaatakuje.

  

W różnych częściach świata krab ma konkretne znaczenie w danych kulturach i mitologiach. Na przykład w Chinach jest on symbolem dobrego powodzenia, a także żywotności i męskiej potencji – zjedzony, ma odżywiać spermę mężczyzny. Kraby występują także w innych antycznych kulturach. Peruwiańskie garncarstwo przedstawia malunki pół-człowieka, pół-kraba – jest to bóstwo lasów deszczowych. Inne peruwiańskie gliniane naczynia sugerują, że wiele organizmów, żyjących w oceanach było uznawane za bóstwa w tej antycznej kulturze. Dodatkowo kraby obecne są w mitach o stworzeniu świata niektórych afrykańskich kultur i grupy plemion Nootka, zamieszkującej Wybrzeże Północno-Zachodnie.

Symboliczne znaczenie kraba:

Tatuaż kraba jest symboliczny i może mieć spore znaczenie dla ludzi, którzy go noszą. Krab jest ważnym zwierzęciem dla wielu różnych kultur na całym świecie. Pamiętaj tylko, że na samym końcu twój tatuaż i tak symbolizuje to co ty chcesz, aby znaczył. Poniżej możesz znaleźć wiele znaczeń tatuażu kraba:

 • Transformacja
 • Odrodzenie
 • Cykliczna natura życia
 • Ochrona
 • Agresja i siła
 • Męskość
 • Życie rybaka/marynarza
 • Regeneracja
 • Zaufanie
 • Wysoki Status
 • Dobrobyt, Pomyślność
 • Bogactwo

Dzięki temu, jak wielu rzeczy jest symbolem, zrobienie unikalnego tatuażu kraba nie jest aż takie trudne. Jest tak wiele znaczeń do wyboru, zawsze możesz też wymyślić swoje! Zawsze ściśle współpracuj ze swoim tatuażystą, aby upewnić się, że on lub ona rozumie twoją wizję i jest w stanie przelać ją na wzór, który odpowiada twoim potrzebom.

Tatuaż kraba jest dobry zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a ich zwyczajowo mała forma sprawia, że możesz go sobie zrobić na prawie każdej części ciała! Nie ważne czy jesteś spod znaku raka, trudzisz się rybactwem czy po prostu kochasz to zwierzę – tatuaż kraba jest dobry praktycznie dla każdego, kto chce sprawić sobie unikatowy, ale bardzo symboliczny, zwierzęcy tatuaż.