Tatuaż rozgwiazdy – znaczenie, symbolika, 20 zdjęć

  

Tak jak i kotwica, rozgwiazda jest starym i szanowanym symbolem w kulturze nadmorskiej. Jako symbol Maryi Dziewicy reprezentuje zbawienie i sanktuarium, nawet w środku najbardziej wzburzonych wód. Jest też znakiem, który, od wieków, bardzo lubią marynarze. Ale rozgwiazda znaczy o wiele więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Tatuaż rozgwiazdy – Historia

Rozgwiazda jest bardzo wytrzymałym drapieżnikiem. Podobnie jak jaszczurka, jest w stanie poświęcić swoją kończynę w imię przetrwania. Egipcjanie byli zachwyceni tą zdolnością i rozgwiazda została przez nich uznana za symbol odnowienia i odrodzenia. Ta umiejętność może być też powodem, dla którego stworzenia te znane są z siły i odporności. Rozgwiazda symbolizuje wiele pozytywnych atrybutów nie tylko jako tatuaż, ale i w ogólnej symbolice. Tak jak i gwiazdy, rozgwiazda może reprezentować przewodnictwo i kierunek. Jest też symbolem miłości, intuicji i czujności.

Symboliczne znaczenie rozgwiazdy

Tak jak właśnie przeczytałeś, tatuaż rozgwiazdy może symbolizować mnóstwo pozytywnych cech. Wszystkie ze znaczeń wypisanych poniżej mogą być przypisane do twojego tatuażu. Ale pamiętaj, że tatuaż zawsze reprezentuje to co ty chcesz, aby reprezentował.

Przykładowe znaczenia:

  
 • Przewodnictwo
 • Kierunek
 • Zmiana
 • Odrodzenie
 • Intuicja
 • Leczenie
 • Zbawienie
 • Determinacja
 • Miłość
 • Boska Opieka
 • Inspiracja
 • Czujność

Wzory takiego tatuażu mogą się bardzo różnić. Jest w końcu około 2000 odmian rozgwiazdy. Tatuaże mogą więc różnić się kształtem, kolorem i wielkością.

Często też rozgwiazdy umieszcza się na skórze w otoczeniu rzeczy kojarzących się z oceanem. Są to na przykład rekiny, delfiny, ryby, muszle, wieloryby, meduzy, syreny, ostrygi, statki, koralowce, glony, kotwice czy nawet latarnie morskie. Czasem też rozgwiazdy przedstawiane bez żadnych innych elementów czy symboli. Patrząc na to jak wiele jest opcji, możliwości wydają się być nieskończone. 

Tatuaże mogą mieć też dowolny kształt. Dzięki temu, rozgwiazda może znaleźć się na prawie każdym miejscu na twoim ciele. I, biorąc pod uwagę, że mogą być przedstawione razem z jakimkolwiek morskim symbolem daje ci to dziesiątki tysięcy różnych wzorów i kombinacji.

Upewnij się, że przejrzałeś wiele wzorów – to da ci generalny pogląd na to co jest dostępne. Może znajdziesz pomysł na swój własny tatuaż rozgwiazdy?

  

Tatuaż rozgwiazdy – Na koniec

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś pamiętać zanim zrobisz sobie tatuaż. Upewnij się, że spędziłeś trochę czasu robiąc research i całkowicie rozumiesz jakie znaczenie może mieć taki tatuaż. Nie chcesz zostać wytatuowany i dowiedzieć się później, że ten tatuaż może oznaczać zupełnie co innego niż myślałeś na początku. Nie śpiesz się! Ludzie, którzy impulsywnie postanawiają zrobić tatuaż zazwyczaj potem tego żałują. Pamiętaj, będziesz go nosił przez resztę życia. Jeśli jesteś całkowicie pewny swojego wyboru – zrób sobie tatuaż. Jeśli nie – poczekaj chwilę i zastanów się nad swoimi opcjami.

Tatuaże rozgwiazdy są dobrym wyborem dla każdego, ponieważ niosą ze sobą pozytywne przesłanie. Oczywiście, niektórzy ludzie tatuują się nie dla znaczenia tatuażu, a raczej dla dekoracji. Nie ważne, którą opcję wybierasz, tatuaż rozgwiazdy daje ci wiele możliwości stworzenia unikatowego tatuażu. Jeśli uważasz, że rozgwiazda nie jest dla ciebie, może spróbujesz innego morskiego wzoru?