Tatuaż mrówka – znaczenie, historia, 13 zdjęć

  

Te spokrewnione z osami i pszczołami owady były sporą części historii ludzkości. Zaczynając od zatłoczonej ziemi amazońskiej dżungli, aż do zamarzniętych równin Antarktyki, mrówki skolonizowała prawie każdy zakątek na naszej planecie, zabierając się w podróż z ludźmi.

Tatuaż mrówka – znaczenie, historia

Wcześni farmerzy używali ich jako biologicznej kontroli, aby zabezpieczyć swoje plony przed szkodnikami. W Afryce Południowej są używane do uprawy czerwonokrzewu, z którego potem robi się napar ziołowy rooibos. Są też bardzo ważne, jeśli chodzi o medycynę. Ze swoją odczepianą szczęką, mrówki wędrowne są wspaniałymi chirurgicznymi szwami dla niektórych rdzennych plemion. Znalazły też zastosowanie w naszej technologii. Bionika skupia się na rozumieniu struktury i zachowania owada, ponieważ, wzorując się na nim, chce budować lepsze mechaniczne konstrukcje.

Jesteś głodny? Zrób szybką wycieczkę do pewnych części Azji i ulepsz swoją tajską sałatkę paroma łyżeczkami smażonych mrówek! Możesz też przemieścić się na kontynent amerykański, żeby spróbować meksykańskich escamoles (jaja mrówek, spożywane zazwyczaj jako dodatek do tacos). Chcesz zacząć jeść zdrowo? Skosztuj trochę pieczonych Atta laevigata i dodaj trochę charakteru do swojego życia miłosnego, ponieważ mówi się, że to silny afrodyzjak.

Mrówki mają też swoje miejsce w wierzeniach religijnych. W chrześcijańskiej Biblii jest wiele przypowieści mówiących o głównych cechach posłusznych, pracujących mrówek. W Koranie natomiast, jest historia o mrówce, która ostrzegła swoją kolonię, aby się schroniła przed miażdżącymi stopami armii króla Salomona. Niektóre Indiańskie plemiona uważały, że mrówki były jednymi z pierwszych stworzeń, które żyły od razu po stworzeniu świata. Za to w Afryce te, zawsze spieszące się, owady, są widziane jako posłańcy bogów.

  

Nawet popularna literatura została zainspirowana szlachetną mrówką. Mark Twain, H.G. Wells i T.H. White są znanymi autorami i poetami, którzy zostali zainspirowani do napisania swoich wielkich dzieł podczas popołudniowego spaceru po ogrodzie. Spróbuj wyjść na zewnątrz i uważnie przyjrzyj się co masz pod nogami – być może znajdziesz inspirację na swój nowy tatuaż.

Symboliczne znaczenie tatuażu mrówki:

Mrówki są jednymi z bardziej inteligentnych stworzeń na ziemi. Są zdolne do budowania niesamowitych struktur i skomplikowanych społeczeństw opartych na ciężkiej pracy. Istnieje powód, dlaczego te malutkie zwierzęta są symbolem odważnych pracowników. Edukacyjna bajka, pisarza ze Starożytnej Grecji, Ezopa – Konik polny i mrówka – używa mądrości mrówki, aby ostrzec ludzi o niebezpiecznym życiu pełnym przyjemności, w którym można się zatracić. Gdy bogactwo się kończy, to przeżycie jest trudne. Mrówka jest nie tylko poważna, jest też śmiała. Nie boi się walczyć, nawet do śmierci, z większymi zwierzętami. Zrobi wszystko, żeby chronić resztę społeczności. Jest też symbolem odwagi i, w rzeczy samej, tatuaże mrówki są często bardzo hardkorowe.

Mogą być też inspirowane wieloma kreskówkami, włączając w to kreskówki Disney’a, jeśli chcemy uzyskać urocze wersje, tego mądrego owada. Nie ważne czy w naturalnym rozmiarze czy większe niż w rzeczywistości, mrówki będą wspinać się po naszym ciele w formie tatuażu. Przerażające? Może trochę. Za to miłośnicy zwierząt i fani biologii będą mieli zabawę studiując te fascynujące tatuaże. Przykładowe znaczenia tatuażu mrówki:

  • Organizacja i dyscyplina
  • Ciężka praca i wytrwałość
  • Siła
  • Cierpliwość
  • Praca zespołowa i wspólnota
  • Przedsiębiorczość, gospodarność
  • Mądrość, inteligencja, wiedza
  • Porządek, przewidywanie
  • Skąpstwo, egoizm, oszczędność