Tatuaże ze znakami zodiaku: wodnik – znaczenie, historia, 22 zdjęć

  

Większość ludzi zgodzi się, że wybór odpowiedniego wzoru na tatuaż jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem. Kto nie marzy o idealnym tatuażu, który nie tylko będzie trendy, ale i będzie przynosić szczęście? Taki magiczny tatuaż istnieje! Wszyscy w pewnym sensie polegamy na znakach zodiaku, pod którymi się urodziliśmy. Tak więc tendencja na tatuowanie własnego znaku zodiaku na skórze stała się jedną z najbardziej popularnych, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Tatuaż Wodnik – Historia

Dziś nadszedł czas na tatuaże Wodnika. Znaczenie tatuażu Wodnika, tak jak wszystkich innych tatuaży znaków zodiaku, może być bardzo głębokie. Po pierwsze, to znak, który reprezentuje wodę. Niektórzy mówią, że ten znak jednak głównie wiąże się z powietrzem. Wodnik jest uznawany za symbol wieczności, kreatywności, artystycznej natury człowieka, oryginalnej osobowości i wielu innych rzeczy, które połączone są z cechami ludzi, którzy urodzili się pod tym znakiem.

Zobacz również: Tatuaż fala – znaczenie, historia, 40 zdjęć 

Wodniki to osoby, które zazwyczaj nie lubią chodzić utartymi szlakami i stosować się do narzuconych reguł. Zamiast tego wybierają swoją własną ścieżkę. Nie tkwią w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. To dobrze znana informacja, ale to, co oznacza twój tatuaż zależy tylko od ciebie! Być może chcesz aby reprezentował wodę, która oczyszcza i zmazuje bolesną przeszłość. A może potrzebujesz symbolu, który będzie przypominał ci o ukochanych bliskich? Dlatego też na taki tatuaż decydują się nie tylko osoby urodzone pod tym znakiem, ale też te, które chcą sprawić przyjemność Wodnikowi, którego kochają.

  

Ten znak jest symbolizowany przez wodnika, więc pomysły na tatuaże z jego udziałem prawie zawsze związane są z wodą. Miejsce, w którym chcesz zrobić sobie tatuaż, nie jest w tym przypadku aż tak ważne jak obraz, który chcesz na sobie nosić. Może to być dla ciebie zaskoczeniem, ale tatuaż ze znakiem Wodnika może być przedstawiony na wiele różnych sposobów.

Tradycyjnie są to małe poziome linie w pofalowanym kształcie (nazywane też falami). Ale popularne są również malutkie gwiazdki, układające się w kształt Wodnika, duży obraz mężczyzny lub kobiety z naczyniem pełnym wody lub po prostu woda wylewająca się z naczynia. Oprócz tych najbardziej znanych wariantów jest wiele innych, które mają w sobie różne kombinacje symbolu Wodnika i innych obrazów.

Najlepszą rzeczą w tatuażach Wodnika (i generalnie innych znaków zodiaku) jest fakt, że pasuje on do wszystkich płci. Noszą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dodatkowo, tatuaż Wodnika wygląda równie pięknie w kolorze, jak i w wydaniu monochromatycznym.

Wierzysz w horoskopy i wpływ gwiazd na nasze życie? W takim razie magiczny wzór tatuażu Wodnika jest dokładnie tym czego potrzebujesz, aby jednocześnie zyskać szczęście i atrakcyjność. Jeśli nie wierzysz w “bajki” i twoja odpowiedź brzmi nie, nie śpiesz się odrzucać swojego znaku zodiaku jako idealnego tatuażu, przecież masz wybór w tym jak będzie wyglądał! Tatuaże z przeróżnymi interpretacjami znaku Wodnika mogą stać się twoim symbolem, a także świetną ozdobą ciała!

  

Symboliczne znaczenie tatuażu Wodnika:

 • Wieczność
 • Kreatywność
 • Perfekcjonizm
 • Chaotyczność
 • Wolność
 • Indywidualność
 • Powiązanie z powietrzem
 • Powiązanie z wodą
 • Artystyczna Natura Człowieka
 • Oryginalna osobowość
 • Oczyszczanie, pozbycie lub pogodzenie się z bolesną przeszłością
 • Przypomnienie o bliskich spod znaku Wodnika
 • Wiara we wpływ gwiazd na nasze życie