Tatuaże ze znakami zodiaku: baran – znaczenie, historia, 40 zdjęć

  

Symbolem tej konstelacji jest baran z więcej niż jednej przyczyny. Ludzie urodzeni pod tym znakiem (czyli ci, którzy urodzili się od dwudziestego pierwszego marca do dziewiętnastego kwietnia) są ludźmi, którzy, kiedy chcą oczywiście, wszystko potrafią zrobić. Mówiąc prościej, nie pozwalają niczemu stanąć na ich drodze. Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, więc i osoby urodzone ze Słońcem w tym znaku muszą być wszędzie i zawsze pierwsze.

Są bezpośrednie, szczere, nie bawią się w niuanse i tego samego oczekują od innych. Nie interesuje ich długie spędzanie czasu nad projektem, nie lubią planować i rozważać, jakie będzie najlepsze rozwiązanie. Najważniejsze jest dla nich podjąć decyzję w momencie otrzymania propozycji. Nawet w dorosłym życiu mają w sobie coś z dzieci – są nieskomplikowane, kierują się pierwszym impulsem. Lubią ciągle zaczynać nowe rzeczy, chociaż nie zawsze je kończą, są bardzo impulsywni i często mają słomiany zapał.

Nie mają nawet czasu zastanowić się nad własnymi wadami, ponieważ już myślą o następnym problemie lub wyzwaniu, które stanęło na ich drodze. Jak to się ma do świata tatuaży? Osoba spod znaku Barana najprawdopodobniej zdecyduje się na tatuaż pod wpływem impulsu, ponieważ w pewnym momencie wydawało się to być dobrym pomysłem. A kiedy jest już po wszystkim, nie ma czasu na żal czy patrzenie w przeszłość, decyzja została podjęta i wykonana.

  

Barany nie tracą energii na żadne retrospekcje. Dlatego też ważne jest spędzenie sporej ilości czasu zastanawiając się nad pomysłem na tatuaż ze znakiem zodiaku Barana zanim przystąpimy do przenoszenia tuszu na skórę. Przecież pośpiech nigdy nie był dobrą rzeczą.

Tatuaż Barana – Historia

Pierwotna podstawa znaku Barana jest ukryta w historii dwójki dzieci, która wychowywała się bez matek. Byli to Fryksos i jego siostra Helle. Po śmierci ich matki – Nefele, ich ojciec, król Atamas ożenił się ponownie. Tak jak w większości takich historii, macocha nie lubią swoich przybranych dzieci i knuła plan pozbycia się ich. Na szczęście dla Fryksosa i Helle, ich prawdziwa matka cały czas przyglądała im się z nieba i poprosiła bogów aby wysłali im na pomoc pięknego byka o złotym runie, aby ocalił jej dzieci od złej kobiety i wyniósł je do bezpieczeństwa.

Kiedy przelatywali nad cieśniną oddzielającą Europę od Azji, Helle spadła do morza i zginęła. Rzecz, którą następnie zrobił Fryksos daje nam niesamowitą inspirację na tatuaż dla znaku zodiaku Barana. Chłopiec złożył złotego byka w ofierze jako podziękowanie dla bogów.

Złote runo powiesił na gałęziach dębu, a strzegł go silny, przerażający smok. Tylko pomyśl jak cudowny tatuaż możesz stworzyć, używając tego kolorowego obrazu. Tylko pomyśl – prosty złoty byk wykonany w metalicznym tuszu. A może dzieci odlatujące na jego grzbiecie? Zastanów się nad sękatym dębem ze złotym runem spływającym z jego gałęzi. Możesz do niego dodać smoka, strzegącego swojego skarbu i zmienić mały tatuaż w dzieło sztuki.

Nie opuszczając jeszcze historii Fryksosa i Helle, Grecy uważali, że Zeus dodał obraz byka do rozgwieżdżonego nieba, aby pokazać bezinteresowność i ofiarę stworzenia. Możesz zdecydować się na tatuaż, który pokazuje konstelację byka np. wewnątrz konturu zwierzęcia.

  

Symboliczne znaczenie tatuażu Barana:

 • Agresja
 • Śmiałe działanie, impulsywność
 • Przywództwo, inicjatywa
 • Bezpośredniość
 • Kreatywność
 • Szczerość
 • Bezinteresowność
 • Naiwność
 • Nieostrożność
 • Niecierpliwość
 • Ofiara