Tatuaż żuraw – znaczenie, historia , 20 zdjęć

  

W ramach dzisiejszego artykułu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jednemu z ptaków, który bardzo często przewija się w motywach tatuowanych na plecach, przedramionach czy w okolicy kostek. Jest to bez wątpienia niezwykłe zwierzę, docenione szczególnie w kulturze japońskiej. Jest to spowodowane faktem, iż żurawie są ptakami legitymującymi się wysokim poziomem uspołecznienia. Bez trudu nawiązują one kontakt z przedstawicielami zarówno tego samego jak i innych gatunków.

Popularne są one także z uwagi na fakt, że są zwierzętami monogamicznymi. Oznacza to, że kiedy już znajdą sobie życiowego partnera, pozostają one przy nim na dobre i na złe, w przeciwieństwie do innych ptaków. Są one więc symbolem wierności, miłości, oddania i prawdziwego uczucia. W Japonii wiąże się je także nierozerwalnie z duchowością. Mają one bowiem w sobie coś nienamacalnego, jakby ulotnego, co czyni je prawdziwie niezwykłymi. Nie należy także ukrywać faktu, że są to zwierzęta charakteryzujące się niezwykłą gracją. Zarówno podczas przechadzki po łące jak i podczas lotu prezentują się one nad wyraz dostojnie.

Tatuaż żuraw – znaczenie

tatuaż żuraw origami

Od papieru po podróże w nieznane

Początkowo żuraw był przede wszystkim inspiracją dla osób lubujących się w sztuce orgiami, szybko jednak zagościł na stałe w świecie tatuażu. Jest on bowiem wybierany przez osoby uwielbiające ciszę, spokój, jedność z naturą oraz towarzystwo innych, zbliżonych do nich charakterem i poglądami ludzi. To także częsty wzór po który sięgają miłośnicy podróży. To właśnie oni mają w duszy coś z żurawia – pragnienie wzlecenia ponad codzienność i przebywania choćby kilkuset kilometrów, aby poznać coś nowego, znaleźć się w świecie innym niż zwykle i dodać do swojej kolekcji doznań jeszcze jedno unikatowe doświadczenie. 

  

Wierność przede wszystkim! 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że żurawie najczęściej tatuowane są przez kobiety. Głównym aspektem, na jaki mają one w takim wypadku wskazywać jest skłonność do monogamii. Kobieta taka pokazuje potencjalnemu partnerowi, że jest otwarta na nowe doznania, ceni sobie jednakże stałość w uczuciach. Pokazuje tym tatuażem także, że nie zamierza porzucić swojego wybranka serca przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jest to cecha jak najbardziej godna pochwały i mamy nadzieję, że u jak największej części przedstawicielek płci pięknej zobaczymy żurawie. Często są one dodatkowo opatrzone imieniem partnera oraz datą zawarcia związku lub nawet – pierwszej randki.

Uderzając w religijne tony

 W tradycji chrześcijańskiej, żurawie mają jeszcze jedno znaczenie, a mianowicie są utożsamiane z chwałą Bożą oraz czystością.  Można więc powiedzieć, że niezależnie od miejsca na świecie, są im przypisywane cechy bardzo pozytywne. Brak konotacji negatywnych, czy też cech niepożądanych, które tatuaż z żurawiem mógłby reprezentować. Jest to bez wątpienia powód, dla którego zwierzę to jest tak częstym motywem wybieranym zarówno przez klientki jak i klientów salonów tatuażu. Warto się na niego zdecydować jeżeli uwielbiamy przebywać w towarzystwie podobnych nam osób, zdrada nawet nie przechodzi nam przez głowę, natomiast gdy pozostajemy sami lubujemy się w spokoju oraz relaksie na łonie natury. W każdym z nadmienionych przypadków pewnym jest, że nie będziemy żałować poczynionego wyboru. 

  

1 komentarz do “Tatuaż żuraw – znaczenie, historia , 20 zdjęć”

  1. Młoda Chinka daje mojemu mężowi żurawie z origami przez siebie robione. Co mam o tym sądzić? Wiem, że nie jest to osoba o dobrym serduszku tzw. Więc czy tylko żuraw to dobro? Może jest antidotum rówoważący te wspomniane dary?

Możliwość komentowania została wyłączona.