Tatuaż łabędź – znaczenie, historia, 20 zdjęć

  

Łabędź nie należy do symboli tatuażów mainsteamowych. Nie zmienia to faktu, że tatuaże te są popularne. Wynika to z faktu, że łąbędzie można zobrazować na mnóstwo sposobów. Najczęstsze spośród wielu różnych przedstawień tego ptaka to łabądź biały. Mimo, że natura i piękno łabędzia odpowiada bardziej kobietom, to jego symbolika podpowiada, że taki tatuaż chętnie noszony jest zarówno przez panie, jak i panów. Łabędzie mogą być przedstawione w dowolnym rozmiarze tatuażu, choć doświadczenie podpowiada, że najlepiej prezentują się na tatuażach średnich rozmiarów.

Tatuaż łabędź – znaczenie, historia

Odwieczny towarzysz człowieka – historia

Łabędź pojawia się w mitologiach i kulturach różnych narodów od wielu stuleci. Łabędź symbolizuje promienie słoneczne. Grecy uważali te ptaki za zwierzęta poświęcone. Według ich wierzeń łabędź pomógł bogu Apollowi przemierzyć niebiosa. W mitologii Celtów para łabędzi prowadziła Rydwan Słońca. Rdzenni mieszkańcy Ameryk również w swoich wierzeniach znaleźli miejsce dla łabędzi. Dla Indian stworzenia te były symbolem równowagi, czystości, snów, jedności, elegancji i przemiany.

Obrazy łabędzi znajdowały się również na biżuterii od najdawniejszych czasów. Elementy biżuterii z przedstawieniami łabędzi odkryte podczas badań archeologicznych w Europie datowane są na XV w. przed Chrystusem. Na tych samych terenach odkryto monety z łabędziami pochodzące z ok. 390 roku przed Chrystusem.

  

Miłość i wojna – symbolika

Łabędzie to, obok gołębi, jedne z najlepiej odbieranych stworzeń w historii człowieka. Łabędź uchodzi za stworzenie noszące w sobie idealną równowagę pomiędzy cechami męskimi i żeńskimi. Ptaki te, widziane na czystej tafli jeziora przywodzą nam na myśl niezwykły spokój, pokój serca i ducha. Łabędzie są bardzo eleganckie. Z niezwykłą gracją poruszają się po wodzie. Nic dziwnego, że Piotr Czajkowski zdecydował się przedstawić ich wdzięczne ruchy poprzez najwdzięczniejszą formę tańca – balet.

Para łabędzi to również symbol miłości. Ze względu na charkaterystyczny kształt szyi łabędzia, parka tych ptaków stykająca się dziobami będzie wyobrażała serce. Niekiedy łabędzie przedstawiane są w pozie, w której splatają się swoimi długimi szyjami. To także jedne z najpopularniejszych pomysłów na tatuaż dla zakochanych. Pojedynczy łabędź może oznaczać człowieka, który nie odnalazł jeszcze miłości w swoim życiu, ale bardzo pragnie kochać i być kochanym.

Łabędź to również symbol wojny. Niektórzy ludzie w krajach ogarniętych konfliktami zbrojnymi noszą tatuaż z łabędziem na znak pragnienia zakończenia walk i pochodów śmierci.

Jak ma ywglądać mój tatuaż z łabędziem?

Łabędź to stworzenie dla zakochanych lub tych, którzy pragną miłości w swoim życiu. Jest on symbolem uniiwersalnym i nie jest powiązany z żadną szczególną subkulturą. Swoją naturę poprzez łabędzia idealnie podkreślą osoby ciche, łagodne i delikatne. Łabądź na ramieniu zdaje się mówić: „Kocham mocno, ale uważaj, gdyż łatwo mnie zranić”.

Łabędzia można przedstawić na tle jakiegoś krajobrazu – przede wszystkim spoczywającego na tafli jeziora. Zmarszczki na wodzie dodadzą realizmu całej scenerii. Uchwyceniu piękna całej kompozycji pomoże tatuaż w kolorze. To jednak tylko jeden z pomysłów, których tak naprawdę może być tyle, ilu ludzi jest na świecie. Pamiętaj tylko, aby bardzo dokładnie przemyśleć wygląd takiego tatuażu, aby wiernie oddał Twój zamysł.