Tatuaż piórko – znaczenie, 24 inspirujących wzorów

  

Ptasie pióra w tatuażu prezentowane są w różnorakich formach i aranżacjach. Mogą one olśniewać bogactwem kolorów jak też zostać przedstawione w czerni i bieli. Każdorazowo zachwycają one jednakże swoim pięknem oraz inspirują. Warto więc zadać sobie pytanie – co chciały przekazać osoby, które zdecydowały się właśnie na ten wzór na swoim ciele?

Tatuaż piórko – znaczenie

Nikt nie obiecywał nam jutra…

Dla niektórych pióro lub garść piór ułożonych w przyciągającą wzrok kompozycję to symbol przemijania. Kiedyś należały one bowiem do jakiegoś ptaka, który zgubił je, zapomniał o nich, a niekiedy nawet nie zdawał sobie sprawy, że brakuje go w upierzeniu. Jest to jednak najbardziej melancholijne i nostalgiczne znaczenie tego przedmiotu. Może on również odnosić się do szczęścia i powodzenia w życiu oraz do tradycji. W tym drugim znaczeniu stosowany jest najczęściej przez Amerykanów blisko związanych z licznymi szczepami Indian. Nie brakuje tego typu motywów także u przedstawicieli kultury stricte europejskiej.

Piękne sny? Tylko dzięki piórom!

Pióra w sztuce tatuażu stanowią także nieodłączny element tak zwanych łapaczy snów, a więc niewielkich dekoracji zawieszanych nad łóżkiem, które to wedle wierzeń ludowych mają chronić posiadacza przed koszmarami, a także zapewnić mu piękne sny oraz zdrowy, regenerujący wypoczynek. Nie należy również zapominać o anielskich skrzydłach pełnych piór tatuowanych niejednokrotnie przez przedstawicielki płci pięknej, która to dekoracja ma świadczyć o ich niewinności, uroku osobistym oraz podkreślać ich niezwykłą urodę.

  

Coś dla osób bezkompromisowych

Pióro może także świadczyć o odwadze, determinacji i pragnieniu spełniania własnych marzeń niezależnie od trudności, jakie mogą spotkać daną osobę na drodze. Szczególnie o rzeczonych cechach charakteru informuje pióro orle. Jako że ptaki uważane są za niezwykle mądre a także szczere zwierzęta, niekiedy te cechy również przypisywane są tej przepięknej dekoracji. Dla niektórych tatuaż taki stanowi również pamiątkę z egzotycznej podróży, czy wspomnienie po kimś ważnym, kto już opuścił ziemski padół. Interpretacji skrzydeł jest cały ogrom, jednakże przyznać należy, że z uwagi na ich delikatność oraz kruchość są one najczęściej wybierane przez kobiety. To właśnie one stosują motyw ten na plecach, przedramionach, czy też na udach. Bez wątpienia dodają one paniom niezwykłego uroku, ale także niejednokrotnie podkreślają to, co dla nich ważne w życiu. Jest to przede wszystkim tradycja, pamięć o bliskich, poszanowanie natury, czy w końcu prawdomówność.

Coś dla ciała i coś dla ducha

Dla osób uduchowionych pióro jest także symbolem wędrówki duszy. Przedmiot ten jest w rzeczonym przypadku metaforą ciała, które pozostawiła za sobą odlatująca w dal i szukająca sobie lepszego miejsca dusza. Symbol taki uznawany jest w wielu religiach na świecie. Osoby młodsze tatuują sobie pióra jako odniesienie to magii, tajemniczości, czy nieprzeniknionego charakteru. W takim wydaniu często występują one w połączeniu ze starymi księgami czy też różdżkami. Jasno można więc stwierdzić, że tyle ile osób tyle powodów, dla których zdecydowały się one na ten właśnie motyw na swoim ciele. Warto zapytać je o ich motywacje, jako że historia, jaka kryje się za niepozornym piórem może być niezwykle porywająca.