Tatuaż pawia – znaczenie, historia, 24 zdjęć

  

Tatuaż ten niesie za sobą pozytywne przesłanie. Może on oznaczać piękno, piękno wewnętrzne, luksus, dumę, pożądanie, królewskość, zrozumienie, dobroć, naturę, honor, prawość. Jest on symboliczny dla Chin oraz różnych azjatyckich kultur. W Chinach, paw jest symbolem bogactwa i powodzenia. Wierzyli oni, że jeśli paw spojrzy na kobietę, jest ona brzemienna. W mitologii Hinduskiej, paw jest powiązany z bogiem Lakshli. Dla Hindusów paw oznacza cierpliwość, dobroć i zrozumienie. W chrześcijaństwie jego przesłanie trochę się różni. Jest on bowiem znakiem zmartwychwstania.

Chrześcijanie, którzy wierzą w nieśmiertelność, uczciwość i nieskazitelność duszy noszą go, szczególnie podkreślając pióra. Starożytni Grecy, Rzymianie i Egipcjanie twierdzili, iż tatuaże z pawim piórem są tak naprawdę „diabelskim okiem”, które widzi wszystko, a w szczególności występki ludzkie. W starożytnym folk-lorze oraz legendach, paw oznaczał prawość. Jego blisko zrośnięte siebie pióra reprezentowały jedność, żywe kolory, które się na nich znajdują to nic innego jak symbol czystego umysłu oraz serca.

Uważa się, że tatuaż pawia przynosi kobiecie w ciąży szczęście bogactwo oraz powodzenie, wraz z przyjściem dziecka na świat. Z tego też powodu jest on popularny wśród oczekujących matek.

  

Być może znacie wyrażenie „dumny jak paw”. Wzięła się ona nie bez powodu. Piękny samiec pawia, który rozkłada swój ogromny ogon jest symbolem próżności i samouwielbienia. Ponieważ pawie reprezentują męski rodzaj tego gatunku, mężczyźni uwielbiają ozdabiać nim swoje ciała (motyw azjatycki). W tym wypadku oznacza on pychę i bezczelność.

Jako iż ptak ten jest symbolem królewskości, noszenie takiego tatuażu ukazuje cię jako osobę chlubną, pełną chwały oraz wyrafinowaną. Poza tymi wszystkimi cechami, królewskość człowieka powiązana jest również z szlachetnością, czujnością, ochroną, przewodnictwem i spirytyzmem.

Ten tatuaż jest symbolem zdolności przewidywania oraz odnajdywania dobra w każdym możliwym miejscu. Z tego też powodu osoba go posiadająca przedstawiłaby się jako ktoś, kto ma zdolność przewidywania oraz będąca optymistyczną względem życia. Jest on także symbolem oczyszczenia, oddania i miłości. W filozofii azjatyckiej, tatuaż ten jest powiązany z Kuan-yin Pu-sahem lub Bodhisattva Guanyinem.

Podsumowując: paw to przede wszystkim symbol uczciwości i piękna wewnętrznego. Posiadacz tego tatuażu powinien szanować ludzkie wartości i dbać o naturę.

Tatuaż pawia – Rodzaje:

Jeśli chodzi o sam tatuaż pawia, to są jego dwa rodzaje. Paw może przedstawiać zarówno całego ptaka, jak i również tylko jego pióra. Pawie pióra są uważane za najpiękniejsze na świecie.

  

Tatuaż pawia – Umiejscowienie:

Jako iż projekt tatuażu pawia jest różnorodny, jeśli chodzi o rodzaj to może zostać on wykonany w kilku miejscach na ciele. Mężczyźni zazwyczaj umieszczają go na ramionach, piersi lub plecach. Kobiety natomiast mają go na plecach lub na swoim boku. Wiele kobiet, które wybiera pełen tatuaż pawia, tatuuje go wzdłuż boku, od strony klatki piersiowej do kostek. Jeśli jednak chcesz mieć pawie pióra zamiast całego pawia, możesz go umieścić w dowolnym miejscu.