Tatuaż żaba – znaczenie, historia, 50 zdjęć

  

Tatuaż z żabą nie należy do najpopularniejszych projektów. Podobnie, jak w przypadku innych tatuaży ze zwierzętami, symbolika żaby związana jest z cechami i atrybutami tego płaza. Żaba nie jest przypisana do płci – noszą ją mężczyźni i kobiety. Istnieje wiele gatunków żab o różnorodnej wielkości i kolorystyce. Podobnie ma się rzecz z projektami tatuażu z żabą. Tatuaż taki może mieć dowolny rozmiar i znaleźć swoje miejsce na dowolnej części ciała.

Tatuaż żaba – znaczenie, historia

Historia symbolu

Przenieśmy się do czasów starożytnych. Pośród bóstw tamtejszego panteonu możemy rozpoznać boginię-żabę: Heket. Heket jest boginią płodności. Wg mitologii egipskiej jej zadaniem było tchnienie życia w każde nowonarodzone dziecko. Indianie uważali natomiast, że żaba to symbol zmian i transformacji. Plemię Tsimshian uważało żaby za ogniwo łączące ludzi z Marką Naturą.

Symbol współcześnie

Żaba dla przesądnych ludzi to talizman sprzyjającej fortuny. Stworzenie to wiązane jest z żywiołem wody, dlatego nabiera podobnego znaczenia – czystości i niewinności. Niektórzy w symbolu żaby doszukują się znaczenia „nowej szansy” w życiu, której nie należy przegapić. Dla innych będzie to znak płodności lub cierpliwości.

  

Nie zmienia to jednak faktu, że najpopularniejszym znaczeniem żaby jest odrodzenie, nowe życie. Z tego powodu taki tatuaż odpowiada więc idealnie człowiekowi, który przechodzi poważne zmiany w swoim życiu. Śmierć lub narodziny bliskiej osoby, przezwyciężenie ciężkiej choroby, zmiana duchowego podejścia do życia. Wszystkie te sytuacje mogą być zakomunikowane otoczeniu poprzez tatuaż z żabą.

Człowiek, który czuje, że potrzebuje poważnej zmiany, a nie potrafi odnaleźć w sobie wystarczającej siły i motywacji, również może zdecydować się na taki tatuaż. Być może taki symbol pozwoli mu zrzucić niewolnicze kajdany niechcianej pracy, czy niszczącej go relacji.

Wszystkie kolory tęczy

Istnieje bardzo wiele sposobów przedstawienia tatuażów z żabą. Wystarczy spojrzeć na te stworzenia w przyrodzie. Najwięcej gatunków żab posiada zielone ubarwienie, nie jest to jednak jedyna rodzaj kolorystyki tych stworzeń. Żaby mogą być niebieskie, żółte, czerwone, pomarańczowe… każda z nich może stanowić unikatowy wygląd dla tatuażu w kolorze.

Niektóre gatunki żab potrafią wspinać się po drzewach. Umożliwia im to lepka wydzielina, która pokrywa ich łapki. Podobnie jak w przypadku tatuażu z gekonem, wizerunek pomarańczowo-zielonej żabki wspinającej się po plecach lub ramieniu właściciela tatuażu, to idealny pomysł na artystyczne przedstawienie obrazu.

Najpopularniejszym projektem tatuażu z żabą jest zielona, czerwonooka żabka stojąca na liściu na wodzie. Jest to wizerunek artystyczny i w bardzo prosty i przejrzysty sposób prezentuje symbolikę związaną z wodą – czystość myśli i intencji.

  

Żaba może być przedstawiona w sposób realistyczny – np. dla miłośników lub hodowców tych stworzeń. Z drugiej strony może zostać przedstawiona w sposób przerysowany, jak postać komiksowa. W taki przypadku jej symbolika może zostać „wzięta w nawias” na rzecz ironii lub estetyki przedstawienia.

  

Być może masz zupełnie inny pomysł na przedstawienie tatuażu z żabą? Być może odpowiada Ci symbolika lub natura tego stworzenia? Pamiętaj tylko aby przed przystąpieniem do tatuowania ciała stworzyć projekt w każdym detalu, aby oddawał dokładnie to, co sobie zamierzyłeś.