Tatuaż pingwin – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Tatuaż z pingwinem nie należy do opcji mainstremowych. Jest to również niezbyt popularny pomysł na tatuaż. Nie da się jednak pozbawić go szczególnego uroku! Podobnie jak w przypadku innych tatuaży ze zwierzętami, symbolika pingwina związana jest z charakterystyką zwierzęcia, jakiego przedstawia. Tatuaż ten może być dowolnych rozmiarów, a co za tym idzie, może być umiejscowiony na dowolnej części ciała. Odpowiada on swoim znaczeniem i kobietom i mężczyznom.

Tatuaż pingwin – znaczenie, historia

Cechy pingwinów

Pingwiny to gatunek nielatających ptaków. Zamieszkują one tereny o bardzo niesprzyjających warunkach dla życia. Potrafią one znieść temperatury grubo poniżej zera. Pingwiny wiążą się w pary na całe życie. W parach tych podział obowiązków rodzicielskich jest z góry ustalony. Podział, o którym mowa, jest jednak zupełnie rzadki w świecie przyrody – opiekę nad pisklętami sprawuje samiec, rolą samicy jest zdobycie pokarmu. Pary tworzą ogromne stada. To zapewnia zwierzętom bezpieczeństwo i przetrwanie gatunku w mroźnych krainach, jakie Matka Natura nadała im za dom.

Wielkie grupy pingwinów wymagają bardzo klarownej struktury socjalnej, aby każdy członek społeczności wiedział, jaka jest jego i rola i aby żaden się nie zagubił. Pingwiny to zwierzęta bardzo inteligentne. Potrafią bardzo dobrze i jasno komunikować się ze swoimi ptasimi pobratymcami.

  

Symbolika

Bardzo łatwo wyłapać kilka charakterystycznych i mocnych symboli wywodzących się z cech zwierzęcia. Pingwin oznacza wytrzymałość i wierność. Jest on również bardzo jasnym symbolem kochającej się i oddanej rodziny. Grupa pingwinów daje nam wspaniały przykład jedności, przyjaźni i, znów, wierności. Pokonują one wspólnie trudności, które przynosi każdy kolejny dzień.

Brak umiejętności latania u ptaków to stosunkowo rzadka cecha w tej rodzinie zwierząt. W oczach ludzi często brak tej zdolności u ptaka wzbudza pobłażliwą litość. Od ptaka przecież oczekuje się, że wzbije się w przestworza! Tutaj jednak zauważamy szczególną cechę, która wielu ludziom z tatuażami pingwinów, zwyczajnie przypadła do gustu. Mam na myśli poczucie, że, jako dziecko, uczeń, pracownik, partner, nie spełniamy oczekiwań innych ludzi. Tatuaż z pingwinem może oznaczać akceptację z takim stanem rzeczy.

Człowiek z tatuażem pingwina. Jest on „ptakiem”, który nie potrafi latać – człowiekiem niespełnionych oczekiwań. Posiada jednak mnóstwo innych ważnych cech. Ba! Posiada cechy, którymi poszczycić się może co najwyżej garstka ludzi na świecie. Podobnie jak pingwin potrafi znieść najtrudniejsze warunki życia. Jest wierny i oddany. Jeżeli wciąż oczekujesz, że będzie „latał”, to już teraz mogę ci powiedzieć, że nigdy nie ujrzysz go na niebie. Nie szkodzi. Jest i zawsze będzie kimś wyjątkowym.

Pomysły na projekt

Istnieje wiele różnych gatunków pingwinów. Aby właściwie przedstawić wizerunek np. pingwina cesarskiego, należy porzucić wyobrażenie pingwina w odcieniach czerni i bieli. Stąd tatuaż z pingwinem również może tryskać burzą kolorów, która cieszy oko. Nie mam również zamiaru umniejszyć wizerunków tradycyjnych, jednobarwnych. One również posiadają niepowtarzalny urok, a pingwin spod igły z czarnym tuszem, może stać się arcydziełem.

Tatuaż z pingwinem często jest obrazem złożonym. Obok pingwina na tatuażu pojawiają się symbole wody lub lodu – oczywistych symboli czystości, niewinności, lecz także „lodowatego”, nieczułego serca.

  

Pamiętaj, aby Twój tatuaż z pingwinem był naprawdę Twój. Przygotuj sobie wcześniej projekt z jasną i przejrzystą symboliką, która odpowiada Twoim myślom i uczuciom. Dopiero na koniec oddaj się w ręce profesjonalnego tatuażysty.