Tatuaż ośmiornica – znaczenie, biologia, 30 zdjęć

  

Ośmiornica i kałamarnica nie są popularnym pomysłem na tatuaż. Nie zmienia to faktu, że są one zadziwiająco bogate w symbolikę. Tatuaż taki nie jest przypisany do płci – noszony jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Wizerunek ośmiernicy lub kałamarnicy może być dowolnych rozmiarów, co sprawia, że można go umieścić na dowolnej części ciała. Nie mniej jednak specyfika tych zwierząt i ich znaczenie symboliczne powoduje, że warto, aby taki tatuaż był dużych rozmiarów. Dlatego dobrym miejscem na ciele na taki tatuaż są plecy lub klatka piersiowa.

Tatuaż ośmiornica – znaczenie, biologia

Wojownicy mórz – biologia

Kiedy zastanawiamy się nad niebezpiecznymi, groźnymi lub majestatycznymi zwięrzętami, ośmiornica rzadko kiedy przychodzi nam na myśl. Warto jednak zauważyć, że niektóre gatunki ośmiornicpotrafią osiągać niewiarygodne rozmiary, przy rozpiętości ramion nawet do dziewięciu metrów. Te morskie zwierzęta stoję w górnej części łańcucha pokarmowego mórz i oceanów. Potrafią być również niesamowitymi strategami walki np. pozbywając się macki pochwyconej przez drapieżnika lub tryskając oślepiającą wydzieliną w jego oczy. Ich ubarwienie potrafi zmieniać się w sposób, który wręcz zahipnotyzuje potencjalną ofiarę.

Biologia kałamarnic jest dość podobna do ośmiornic. Różnice jednak są zauważalne gołym okiem. Ciało kałamarnicy jest bardziej podłużne. Posiada ona również więcej macek. Żyją one w środowisku trudniejszym od wielu gatunków ośmiornic, w ciemnych głębiach oceanów. Ich zachowania wobec potencjalnych ofiar czy drapieżników także nie różnią się od siebie. Oba te gatunki to wytrawni łowcy. Poruszają się w wodach z gracją stworzeń nieskrępowanych układem kostnym.

  

Tajemicze stworzenia – symbolika

Ośmiornica i kałamarnica ze swoimi wieloma odnóżami symbolizują złożoność i różnorodność. Właściwa realizacja projektu tatuażu może nadać jej wyglądu mistycznego, symbolizującego inteligencję, iluzję czy intuicję. Zwierzęta te również symbolizują zgodną z ich naturą zwinność, szybkość i grację. Mogą więc oznaczać osobę, która potrafi podejmować ryzyko, kogoś sprytnego i tajemniczego.

Ośmiornicę i kałamarnicę, obok innych charakterystycznych symboli, znajdziemy na ramieniu nieustraszonego marynarza. Dla niego jest to symbol przezwyciężania przeciwności wielkich jak mistyczny potwór – Kraken – który swoim wyglądem przypominał te stworzenia. Ośmiornica i kałamarnica to symbole żeglugi i żywiołu wody.

Czy ten tatuaż będzie mi odpowiadał?

Ośmiornica i kałamarnica to bardzo oryginalny tatuaż. Pasują one do ludzi, którzy lubią się wyróżniać z tłumu. Tatuaż z jednym z tych zwierząt to obraz dla ludzi kreatywnych. Wynika to z faktu, że wielkość macek, oczu, ciała tych stworzeń, jak również ich kształt – to wszystko można modyfikować zgodnie z własnym zamysłem. Przedstawienie dużego stworzenia na plecach można ubogacić poprzez dodanie niezwykłej kolorystyki. Taka ośmiornica czy kałamarnica może otaczać swoimi mackami ramiona i klatkę piersiową, co doda tatuażowi dynamiki i bardzo ciekawego wyglądu. Jako bezkręgowcy, zwierzęta te są bardzo elastyczne. Ciekawa pozycja i upozorowanie ruchu może ożywić Twój tatuaż.

Elementami naturalnie komponującymi się z ośmiornicą i kałamarnicą jest woda czy ryby. Nie daj się oprzeć pokusie, aby włożyć w ich macki przedmiot, który nada im zupełnie nowe znaczenie. Być może ośmiornica ma być zabawną maskotką przedstawioną w komiksowej formie? Niech ten tatuaż będzie Twoim własnym, intymnym pomysłem – możliwości jest nieskończenie wiele.