Tatuaż rekin – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Rekin należy do średnio popularnych wizerunków na tatuaż. Podobnie jak z innymi tatuażami przedstawiającymi zwierzęta, są to tatuaże bogate w symbolikę. Rekin to zwierzę uniwersalne – tatuaż przedstawiający to stworzenie noszony jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Rozmiary takiego tatuażu mogą być zupełnie różne. Z tego powodu nie ma uprzywilejowanego miejsca na ciele, na którym można wytatuować rekina.

Tatuaż rekin – znaczenie, historia

Władca mórz – historia symbolu

Od zarania dziejów symbol rekina pojawia się w kulturach związanych, oczywiście, z wybrzeżami mórz i oceanów. Starożytne ludy wykorzystywały te stworzenia jako źródło pożywienia. Zęby rekina były ozdobą, z której wytwarzano naszyjniki i talizmany. Faktem jest, że tatuaż z rekinem popularny był pośród piratów.

Rekiny to szczególnie święte zwierzęta dla ludów plemienia Maori z Nowej Zelandii. Maori to plemię, które zapoczątkowało wśród ludzi tatuowanie ciała. Tatuaż z rekinem mógł oznaczać dla członków plemienia osobę, która przeżyła atak rekina. Maori wierzyli, że rekin jest władcą wszystkich wodnych stworzeń. Zwierzęta te były podziwiane za zdolności łowieckie. Ząb rekina to symbol zwycięstwa lub człowieka wyższej klasy w plemieniu.

  

Rdzenni mieszkańcy Hawajów uznawali rekiny za bóstwa. Specjalne rytuały miały wyprosić u nich lepszy byt i zwierzchnictwo nad zmarłymi. W trakcie takich rytuałów mieszkańcy plemion rzucali przynęty, aby Żarłacze Białe podpływały bliżej wybrzeży wyspy.

Szczęki – rekin w myśli człowieka

Rekiny to jedne z najpopularniejszych stworzeń wzbudzających strach. Jak wszystkie niebezpieczeństwa, są one w dziwny sposób fascynujące. Postać rekina ukazuje potęgę i dominację na morzu. Zwierzęta te wzbudzają strach człowieka od początków jego morskich podbojów.Co odważniejsi rybacy polowali na rekiny. Potwierdzają oni, że są to stworzenia niezwykle wytrzymałe. Pozbawienie rekina życia wymaga nie lada czasu i wysiłku. W związku z tym rekiny uchodzą za najbardziej niebezpiecznych drapieżników oceanów. Pokarmem dla naszych lęków przed rekinami stały się liczne filmy z ich udziałem, z których największą popularność zdobyła seria „Szczęki”.

Kto nosi tatuaż z rekinem?

Powody do wytutowania na ciele rekina można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są powody osobiste. Tatuaż z tym zwierzęciem, podobnie jak u ludu Maori, może oznaczać człowieka, który przeżył atak rekina. Ktoś może wytatuować sobie rekina, ponieważ należy do grupy badaczy tych stworzeń.

Drugi powód dla tatuażu z rekinem to symboliczne znaczenie jakie noszą te stworzenia. Rekin przez większość ludzi uważany jest za stworzenie wzbudzające strach i przerażenie. Człowiek z tatuażem rekina pragnie uchodzić za osobę nieustraszoną. Tatuaż z rekinem w dynamicznej pozie zwierzęcia gotowego do ataku wzbudza strach. Sprawia, że zaczynamy się obawiać człowieka z widocznym wizerunkiem rekina.

Rekin może być przedstawiony w pozie czujnego drapieżnika. Zwierzę jeszcze nie atakuje, wyszukuje swojej ofiary. Obraz ten może przywodzić na myśl strażnika, obrońcy osoby, która posiada taki tatuaż. W wielu kulturach rekin jest stworzeniem oznaczającym siły witalne.

  

  

Jesteś człowiekiem odważnym? Pragniesz wzbudzać strach u innych? Być może Twoja natura utożsamia się z siłą i inteligencją rekina? Taki tatuaż na pewno jest dla Ciebie!